Yatmadan Önce Çocuklara Okutulacak Türkçe Dualar

Yatmadan Önce Çocuklara Okutulacak Türkçe Duaları
Yatmadan Önce Çocuklara Okutulacak Türkçe Dualar

Sayfa İçeriğimizde Yatmadan Önce Çocuklara Okutulacak Türkçe Dualar Kısa Yer Almaktadır. Ebeveyn olarak çocuklarımıza uyumadan önce söyleyeceği minik dualar öğretiriz. Bu hem çocuklarımızın gelişimi açısından hem de minik yavrularımızın mutluluğu ve huzuru açısından oldukça güzel bir davranıştır. Dua etmek, yalnızca insanla Allah arasında değil, başka insanlarla da aramız da sevgi ve yakınlık oluşturur. Çünkü dua eden insan, herkesin iyiliğini ister.

İnancımıza göre her çocuk İslam fıtratı üzerine doğar. O yavruyu anne ve babası Müslüman, Hristiyan ve Mecusi yapar. Çocuklara dua öğretmek hem onlarda güzel bir iz bırakmak adına hem de zaman içinde terbiyeyle, kültürle yoğrulmuş bir birey olarak yetişmesine katkı sunar. İşte Yatmadan Önce Çocuklara Okutulacak Türkçe dualar…

Yatmadan Önce Çocuklara Okutulacak Türkçe Dualar

Allah’ım sen tüm Müslümanları koru, sen annemi koru, sen babamı koru. Sen bize iyilikler nasip et. Âmin.

Bismillahirrahmanirrahim. “Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr” Anlamı (Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır)

Yattım Allah Uyut beni, Yavaş yavaş büyüt beni, Sağ salim kaldır beni, Rahmetine daldır beni. Görünmez Kazalardan, Bilinmez Afetlerden, Her türlü Kötülükten, Allah’ım sen koru beni.

Fısıltılı sesleri, Kalpteki hevesleri, En zayıf nefesleri, sen duyarsın Allah’ım, Göğün gürültüsünü, Suyun şırıltısını, Dua mırıltısını, sen duyarsın Allah’ım, Arılar ne söylese, Kuşlar niyaz eylese, Bir çocuk “Allah” dese, sen duyarsın Allah’ım, M. Yaşar Kandemir

Yattım sağıma, döndüm soluma, sığındım Allah’ıma, Meleklerim gelsin yanıma, yattım Allah, kalkarım İnşallah, kalkamazsam Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve rasülüh.

Yeri yaratan göğü yaratan. Nice nimetlerle bizi donatan. Yeri yaratan göğü yaratan. Nice nimetlerle bizi donatan. Birsin Allah’ım, birsin Allah’ım. Sen en yüce, sen en yüce teksin Allahlım. Birsin Allah’ım, birsin Allah’ım.

Allah’ım! Bize dünyada da iyilik, güzellik ve nimet ver, ahirette de iyilik, güzellik venimet ver. Allah’ım! Ayrılıktan, iki yüzlülükten ve kötü ahlâktan Sana sığınırım. Allah’ım! Beni bağışla, bana merhamet et, beni doğru yola ilet ve bana rızık ver. Allah’ım! Kötü ahlâklardan, kötü işlerden ve kötü isteklerden sana sığınırım.

Bize yedirip içiren, ihtiyaçlarımızı görüp bizi barındıran Allah’a hamdolsun! Allah’ım! Canımı sana teslim ettim. Yüzümü sana çevirdim. İşlerimi sana havale ettim. Benden razı olmanı isteyerek, azabından korkarak, sırtımı sana dayadım. Sana karşı, senden başka sığınacak kimse yoktur. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin Peygambere inandım!

Allah’ın güzel kulu, Cennet bağının gülü, Annesinin bülbülü, Mevla’m korusun seni. Doğruluktan ayrılma, Yanlış yola koyulma, İyilikten yorulma, Mevla’m korusun seni. Bismillah ’la büyürsün Allah deyip yürürsün, Peygamberi seversin, Mevla’m korusun seni. İslam’dır senin dinin Kur an olsun rehberin, Huzur dolsun her günün, Mevla’m korusun seni.

43
mutlu
Mutlu
9
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
3
_a_rm_
Şaşırmış
7
harika
Harika
Yatmadan Önce Çocuklara Okutulacak Türkçe Dualar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!