Milyarderlerin Ortak 10 Sabah Rutini

milyarderlerin ortak 10 sabah rutini
milyarderlerin ortak 10 sabah rutini

Yaşamları yüksek moda, lüks evler, arabalar ve özel jetlerle geçiyor. Gittikleri her yerde saygı görüyorlar ve tanınıyorlar. Milyarderler günümüzün simgeleridir. Hepimiz onlar gibi olmak istiyoruz. Hükmettikleri siyasi, mali ve sosyal gücü arzuluyoruz. Bu konuda örnek Mark Zuckerberg, Sir Richard Branson, Lord Alan Sugar, Michael Bloomberg, Bill Gates ve Oprah Winfrey’dir. Sahip oldukları imkanlara sahip olamasak da hayatlarını nasıl yaşadıklarını taklit edebilir ve başarıya ulaşmak için hızlı bir şekilde ilerleyebiliriz. İşte Milyarderlerin Ortak 10 Sabah Rutini.

başarılı i̇nsanların sabah ritüelleri
başarılı i̇nsanların sabah ritüelleri

Milyarderlerin Ortak 10 Sabah Rutini

Çok erken kalkarlar

Her gün yönetmemiz gereken kaynaklardan biri de zamandır. Değerlidir ve her saniyesi bizim için çok önemlidir. Milyarderler genellikle endüstrilerinin kaptanlarıdır. Bu, her gün yapacakları milyonlarca işi olduğu anlamına gelir. Böylelikle zamanları bu aktivitelerle harcanabilir ve yapılacaklar listelerini tamamlamamaları ile gün sona erebilir. Böylece daha erken kalkarlar. Lord Alan Sugar ve Jack Dorsey milyarderlerdir. Sırasıyla 05:00 ve 05: 30’da uyanırlar. Bu, onu üretken hale getirmek için günün her dakikasını sıkıştırmaktır.

Biraz egzersiz yapıyorlar

Dünyanın en zengin insanları günlerine biraz egzersizle başlar. Bazı aerobik, ağırlık kaldırma ve hatta koşu yapabilirler. Diğer tüm günlük sorumlulukları arasında unutulmaması için bu aktiviteyi sabah yapmayı seçerler. Sabah egzersiz yapmak, stres düzeyini düşürmeye yardımcı olur ve yağ oranı yüksek bir diyetin olumsuz etkileriyle mücadele eder. Dahası, düzenli egzersiz güven seviyenizi artırır ve gün boyunca daha fazla odaklanmanıza yardımcı olur. Richard Branson, her sabah hatasız egzersiz yapan bir İngiliz milyarderdir.

En önemli projeler sabah erkenden tamamlanıyor

Her birimizin her gün tamamlamamız gereken önemli bir projeleri vardır. Dünyanın milyarderlerinin de böyle projeleri var. Sabahın erken saatlerini bunları tamamlamaya adarlar. Bunun nedeni, sabahın erken saatlerinin, milyarderlerin kesintisiz çalışabildiği saatler olmasıdır. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, sabahın erken saatlerinde çalışmaktan zevk alan kişilerden biri olarak biliniyor.

Kişisel bir proje tamamlarlar

Kişisel projeler, kalbinizi rahatlatan ve mutluluk hormonu seviyenizi artıran projelerdir. Örneğin, bunlar kişisel bir proje bir resim, bir müzik, bir kitap veya hatta oyun oynamak olabilir. Milyarderler kişisel mutluluğun önemini biliyor. Böylece, kişisel projelerini, işlerinin tüm koşuşturmacası ve stresi olmadan önce sabah planlıyorlar.

Hayata Kendin Yap yaklaşımında bulunmak

Milyarderlerin hayatlarını hayal ettiğimizde, onları her şeyin kendileri için yapıldığı lüks konaklarda yaşadıklarını görürüz. Milyarderler aslında kendileri için çok şey yapıyorlar. Hayata bir Kendin Yap yaklaşımları vardır. Örneğin, işe gitmeden önce sabah kendi öğle yemeğini hazırlayıp paketledikleri gibi. Charlie Ergen, Dish Network’ün başkanı ve serveti 16,3 milyar dolar değerinde. Düzenli olarak kendi kahvaltısını yapıyor ve kendi öğle yemeğini de hazırlıyor. Kendileri için bir şeyler yapacak personeli olmasına rağmen, milyarderler gerçekten hayatlarındaki daha kişisel unsurların kontrolünü ele geçirmekten hoşlanıyorlar.

Biraz okumaya katılın

Bilgi Güçtür. Dünyadaki birçok milyarder bu basit ama dokunaklı gerçeği anlıyor. Bu nedenle, sabahlarını hayatta daha fazlasını başarmalarına yardımcı olabilecek bir şey okuyarak geçirirler. Günlük olarak bu aktiviteyi okumak ve bu aktiviteye katılmak için bir kitap seçmek, milyarderlerin iş, aile veya sağlıkta başarı için daha fazla öğrenmesine ve bilgiyi hayatlarında uygulamasına olanak tanıyor. Warren Buffet dünyanın en önde gelen yatırımcısıdır. 66 milyar doların üzerinde bir değere sahip ve hevesli bir okuyucu. Okumanın net düşünmesine ve pek çok rakibini mahvetmiş olan dürtüsel kararlardan kaçınmasına yardımcı olduğunu belirtiyor.

Biraz meditasyon yapın

Binlerce yıldır insanlar meditasyon yapıyorlar. Bu, zihinsel bir sakinlik durumunda biraz zaman geçirme uygulamasıdır. Bu uygulamanın, ona katılanlar için bir dizi faydası olduğu bilinmektedir. Bugün milyarderler meditasyonu her gün yapılacaklar listesinin en üstüne yerleştiriyor. James Simons, her sabah meditasyon yapan bir milyarder. Meditasyon, sadece zihinsel sağlıklarını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda milyarderlerin günlük görevlerine daha iyi odaklanmalarına yardımcı olur.

Aileyle zaman geçirmek

Birçok milyarder, aileyle geçirilen zamana değer verir. Bu sadece kişiler arası bağlarını güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda aileyle etkileşimde bulunmak herkesin hoşuna giden rahatlatıcı bir aktivitedir. Hal böyle olunca dünyanın en zengin insanları her sabah aileleriyle vakit geçiriyor. Böyle bir milyarderin bir örneği Carlos Slim Helu’dur. Brezilyalı telekom patronu, sabah saatlerinin çoğunu altı çocuğu ve torunuyla geçiriyor.

Planlama

Günlük bir plana sahip olmak sizi günlük aktivitelere hazır hale getirir. Yapmayı istediğiniz görevleri listelemek için zaman ayırmak, milyarderlerin önem verdiği bir faaliyettir. Birçok milyarder, sabahlarının ilk birkaç saatini günlerini nasıl geçirecekleri üzerine planlayarak geçirir. Bu planın içinde iş, aile ve sosyal yaşam unsurları olabilir. Sadece gün boyunca ileriye dönük bir yol çizmekle kalmaz, günlük bir plan, faaliyetlerinizi öncelik vermenize yardımcı olabilir, böylece en önemli olanları önce tamamlayabilirsiniz.

Eşleriyle bağlantı kurarlar

Oldukça fazla sayıda milyarder evli veya ciddi ilişkiler içindedir. Hayatı paylaşacak ortakları var. Bu nedenle, eşleriyle bağlantı kurmak için sabahları zaman ayırırlar. Bu, önemli olanları için gün boyunca fazla meşgul olmamak içindir. Kahvaltı paylaşmak, birlikte egzersiz yapmak ve hatta deneyimleri paylaşmak, milyarderlerin her şeyden önce partnerleriyle bağ kurmaları için ideal bir yoldur.

4
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Milyarderlerin Ortak 10 Sabah Rutini

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!