Evi Huzur Ortamına Çevirmenin Yolları

Evi Huzur Ortamına Çevirmenin Yolları
Evi Huzur Ortamına Çevirmenin Yolları

Son zamanlarda hepimiz doğadan uzak kaldık ve doğada aradığımız huzuru bulmakta epeyce bir güçlük çekmekteyiz.Peki dışarı çıkmadan nasıl doğayla içiçe oluruz? İşte Evi Huzur Ortamına Çevirmenin Yolları…

Evi Huzur Ortamına Çevirmenin Yolları

Ev ortamınızı ve sağlığınızı mükemmel şekilde tasarlamanız için sizlere bazı bilgiler derledik. Tabi bunları yapmak öncelikli olarak sizin elinizde olan bir durum. Evinizde size huzur ve iyileştirme katacak alanlar oluşturmanız stresinizi en aza indirebilir, sizi mutlu edebilir, hatta sağlığınızı ve refahınızı iyileştirebilir. Daha önceden denenmiş bazı örneklere dayanarak oluşturulmuş küçük ama etkili yöntemlere  dayanan basit değişikliklerle evinizi daha huzurlu bir ortama dönüştürebilirsiniz.

İyileştirici Alanlar Size Huzur Verir.

Birçok insan, çevresini düzenlemenin dinlenme ve canlılık bulma yeteneklerini ne ölçüde etkilediğinin farkında değildir. Değiştirme yeteneğiniz olan şeyleri geliştirmek için neler yapabileceğinizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Kendinizi İyi Gelecek Alanlar Oluşturun

Küçük değişiklikler bazen size farklı olmayı öğretir. Huzur alanlarınızı oluştururken, önce en çok zaman geçirdiğiniz yere odaklanmanız sizin açınızdan doğru bir karar olacaktır.

Evinizi Huzurlu Bir Alan Haline Getirmenin 5 Yolu

Kendinizi doğa ile çevreleyin

Evinizin balkonunda çiçekler yetiştirebilirsiniz. Bu sayede evinizde oluşturduğunuz küçük bir bahçeler size ve ruhunuza çok iyi gelecektir.

Evinizi Sizi İçin Anlamlı Olan Nesnelerle Donatın

Evinizi sizin için anlamlı olan şeylerle doldurabilirsiniz Örnek;

Ailenizin ve arkadaşlarınızın fotoğrafları, Dini semboller ve duvara astığınız anlamlı tablolara bakmaktan büyük keyif alacaksınız.

 

Hayatınızı Kolaylaştırın!

Bazı zamanlar evimizde sadeleşmeye gitmenin ruhen ve zihnen bize olumlu katkıları olabilir. Gereksiz ve istenmeyen eşyaları evinizden çıkarmak stresi azaltır. Temizlik, toz ve toksinleri evinizden uzak tutar.

Doğru Renkleri Seçin!

Ruh halinize ve kişiliğinize uygun renkleri seçin. Kırmızı, Turuncu ve Sarı renkler size enerji verir ve uyarır. Mavi, yeşil ve menekşe gibi diğer renkler barış ve huzur hissi uyandırabilir.

Karanlık, Dağınık Olmayan Bir Yatak Odası Dizayn Edin

Karanlık ve dağınık olmayan bir yatak odasına sahip olmak, rahatlamanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır. Yatak odanız sokak lambaları nedeniyle çok parlaksa, karartma tonları veya perdeler satın alabilirsiniz.

Yatak odasındaki saatler, TV’ler veya telefonlardan gelen ışıkları ortadan kaldırın veya kısın. Mavi, beyaz veya sarı yerine saatlerde kırmızı ışıklar kullanabilirsiniz.

Vücudunuza ve cildinize karşı yumuşak hissettiren rahat yastık ve yataklar kullanabilirsiniz.

 

Peki evin içinden nasıl doğayla içiçe oluruz?

Evimizden Güneşin batışını izleyebilir, evinizin yakınlarında bulunan bir çeşmenin sesini dinleyebilir ve ağaçlardaki kuşları izleyebilirsiniz. Bu etkinlikler rahatlamanız için ideal bir ortam oluşturmada kesinlikle size fayda sağlayacaktır.

Dış ortamınız, her birimizdeki doğal iyileştirme kapasitesini artıran Optimal İyileştirme Ortamının bir parçasıdır. Bu yüzden aşağıda içinde bulunduğumuz üç ortama ayak uydurmanız yaşam kalitenizi arttırma da önemli roller oynamaktadır.

İç Çevre: En derin iç dünyanız, iç çevre zihniniz ve ruhunuz, duygularınız, niyetleriniz ve yaşamdaki amacınızdan oluşur.

Kişilerarası Çevre: Yaşamınızda kişisel destek sisteminiz olan birçok ilişki. Bu ilişkiler ailenizi, arkadaşlarınızı, doktorunuzu, komşularınızı, iş arkadaşlarınızı, patronunuzu ve diğerlerini içerir. Duygular gerçektir, bu yüzden onları görmezden gelmeyin…

Davranışsal Ortam: Bu, doğal iyileşme süreçlerinizin ortaya çıkmasına izin verecek şekilde hastalığı önlemek, sağlığınızı iyileştirmek ve kişisel bakımla uğraşmak için yaptığınız faaliyetlerden oluşur. Toksinlerden kaçınmak, sağlıklı yiyecekler yemek, hareket ve egzersiz, stres yönetimi ve yeterli kalitede uyku içerir.

Merak etmeyin içinizde iyileşme yeteneğine sahipsiniz. Günlük yaşamınızda küçük değişiklikler yaparak vücudunuzda, ruhunuzda ve çevrenizde iyileştirmeler yapabilir, etrafa pozitif enerji saçabilirsiniz. Unutmayın ideal bir huzur ortamını neyin oluşturduğuna dikkat etmek bedeninize, zihninize ve ruhunuza göre değişiklik gösterebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Evi Huzur Ortamına Çevirmenin Yolları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!