Nihat Hatipoğlu Cuma Günü Özel Duası

Televizyon programlarında yaptığı dini sohbetlerle bilinen, akademisyen, ilahiyatçı, sunucu ve yazar Nihat Hatipoğlu'ndan Cuma Gününe Özel Dua

Nihat Hatipoğlu Cuma Günü Özel Duası
Nihat Hatipoğlu Cuma Günü Özel Duası

Sayfa İçeriği; Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Cuma Günü Özel Duası, Nihat Hatipoğlu Cuma Günü ile İlgili Duası, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu En Güzel Duası, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Dua Sözleri.

Genellikle televizyon ekranlarında görmeye alışkın olduğumuz Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, yediden yetmişe herkesin ilgi ve alaka gösterdiği bir kişidir. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 11.03.2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bakanlar Kurulunca yapılan seçim sonucu Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine atanmıştır. Nihat Hatipoğlu Ulusal ya da uluslararası alanda bir çok projeler gerçekleştirmiştir. Halen televizyon programlarında dini sohbetler gerçekleştirmeye devam etmektedir. İşte Nihat Hatipoğlu Cuma Günü Özel Duası.

Nihat Hatipoğlu Cuma Günü Özel Duası

İlahi Ya Rabbi. Ey kâinatı var eden. Ey bütün varlığı var eden. Ey her şeye kün emri ile olduran ve Ey her şeyin sahibi olan ve Ey herkese hesap soran ama hiç kimseye hesap vermeyen. Ey bütün fiillerinde muhtar olan, istediği fiili istediği şekilde yapan, istediğini istediğinden isteyen, her şeyi yoktan var eden. Ey her şeye şekil veren, düzen veren, ses veren, renk veren, güzellik veren Allah’ım. Ellerimizi sana açtık, sana yalvarıyoruz kulların olarak, senin kapına gelmiş, iltica etmiş, kapına sığınmış, senin rahmetinden mağfiretinden hidayetinden affından medet bekleyen, senden başkasına eğilmeyen, senden başkasından da istemeyen. Gönlünü kalbini sana açmış kulların olarak, kapındayız. Bereketinden bereketine muhtacız senden gelecek olan bütün lütuflara muhtacız, rahmetine muhtacız, affına muhtacız, hidayetine muhtacız, sevgisine muhtacız. Gazabına kahrına değil lütfuna muhtacız.

Ya Rabbi selam ismin hürmetine, mümin ismin hürmetine, hafîz ismin hürmetine kuddûs ismin hürmetine, ya rabbi bütün günahlarımızı affeyle. Bütün kusurlarımızı gider elimizden dilimizden kalbimizden şerre, şikaka, nifaka kötülüklere kötülüğe müsaade etme Ya Rabbi. Ya Rabbi gönlümüzden bir günah geçebilir. Allah Rahman ve Rahim olan rahmetin tecellisi hürmetine biliyoruz ki kalbimizden geçen ve fiile dökmediğimiz günahlardan bizi sorumlu tutmayacaksın. Ama yine biliyoruz ki kötülükleri düşüne düşüne kişinin kalbinde pas oluşur. Ve o pas Allah’ın rahmetinin tecellisine engel olur Ya Rabbi kalbimizi temizlemen için sana yalvarıyoruz, kalbimizi temizle Ya Rabbi.

İbadetlerimizi kabul eyle Ya Rabbi. Tövbemizi kabul eyle, niyazımızı kabul eyle, namazımızı kabul eyle, secdemizi kabul eyle, sadakamızı kabul eyle, bizleri sadık eyle. İlahi Ya Rabbi, bizi yetiştiren hocalarımızdan binlerce kez razı ol Ya Rabbi. Ya Rabbi bizleri Kur’an ve sünnetin yolundan sevgili elçinin, sevgili önderimizin yolundan bizleri ayırma. İlahi Ya Rabbi, sevdiklerimizi, gönül verdiklerimizi, her türlü kazadan, beladan, musibetten, afetten, hastalığın her türlüsünden uzak eyle Ya Rabbi. Dünyamızı ve ahiretimizi mamur eyle Ya Rabbi.

Rabbenâ âtina fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Sevgili Peygamberimizin özellikle kabeyi tavaf ederken bol bol okumuş olduğu bu ayeti, okuyarak senden bu ayetin tecellilerini istiyoruz. Allah’ım bize dünya da iyilik ve bize ahirette de iyilik ver. Bizi cehennemin azabından, narından uzak eyle Ya Rabbi. İlahi Ya Rabbi ahiret alemine göçmüş olan büyüklerimize, sevdiklerimize rahmet eyle. Mekanlarını cennet eyle. Eğer mezar aleminde, berzah aleminde bir günahları varsa, kusurları varsa bundan dolayı şu anda azap görüyorlarsa, şu anda imtihan da iseler azaplarını ertele ve kaldır Ya Rabbi.

Sen dilediğinde kulunu dileğin gibi affedersin. Çünkü hükümranlık senindir, hüküm senindir. Karar senindir, senin evet’ in evettir, hayır’ ın hayırdır Ya Rabbi. Biz kulların olarak bunun farkındayız. Adem’i gönderen sensin, Nuh Peygamberi gönderen sensin, Hz. Musa’yı, Hz. İsa’yı bütün Peygamberleri gönderen sensin. Ve en son Muhammed Mustafa Efendimiz ile bu kapıyı sonsuza kadar kapatan yine sensin. Ya Rabbi biz buna iman etmişiz. Hz. Muhammed’e inen Kuran’ ın tümünün kuşatıcılığı ile bizlere geldiğine ve insanlara sonsuz hidayet getirdiğine iman etmişiz. Bizi bu imanla kabul eyle Ya Rabbi. Ahiretin azabından hepimizi muhafaza eyle.

Ya Rabbi, öldüğümüz gün dilimize kelime-i şehadet Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü diyerek çene kapamayı, Rabbin kim diye sorulduğunda mezarda Rabbim Allah, Peygamberim Muhammed, Dinim İslam, Kıblem Kâbe diyebilmeyi hepimize nasip et Ya Rabbi. Mahşere dirildiğimiz gün sırat köprüsünden bir şimşeğin geçişi gibi kolayca geçmeyi. Mizanda terazide sevapları ağır basmayı, Ya Rabbi kul hakkından sorgulanmamayı, kul haklarını yememeyi, yetim hakkından sorgulanmamayı, yetimin hakkını gasp etmemeyi hepimize nasip eyle. Şu an âmin diyen gönülden âmin diyen kim varsa hastanede, iş yerinde, başka yerde elini açmış Ya Rab diyen kim varsa sen dualarını kabul eyle. Gönlümüzde olup dilimizle ifade edemediğimiz hayrımıza olan ne varsa kabul eyle. Gönlümüzde olup dilimize vuramadığımız ne kadar kötülük varsa şerlerinden bizleri emin eyle Ya Rabbi.

Ya Rabbi, ülkemiz üzerindeki musibetleri kaldır Ya Rabbi, İslam aleminin üzerindeki musibetleri kaldır Ya Rabbi. Kalpleri birleştir Ya Rabbi ve sonra bu musibeti tüm insanlık aleminin, tümünün üzerinden üzerinden kaldır Ya Rabbi. Birbirine karşı şefkat merhamet, afv, kardeşlik duygusuyla sarılanlardan eyle Ya Rabbi. Dilimizi ve kalbimizi ve amellerimizi kem bakıştan kem sözden, kem hareketlerden uzak eyle Ya Rabbi. Âmin. Velhamdülillahi Rabbil alemin. El Fatiha

4
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Nihat Hatipoğlu Cuma Günü Özel Duası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!