En Güzel Hayırlı İftarlar Sözleri 2021

Hayırlı iftarlar sözleri

En güzel hayırlı iftarlar sözleri, anlamlı  hayırlı iftarlar sözleri, en güzel iyi iftarlar resimli mesajları, hayırlı iftarlar mesajı,   iftarda yapılacak dualar sizler için bir araya getirildi. İyi niyet ve dilekler paylaştıkça çoğalır. Siz de sevdiklerinizle en güzel hayırlı iftarlar sözleri paylaşabilirsiniz. İşte en güzel hayırlı iftarlar sözleri;

iyi iftarlar dualı resimli mesajları

Anlamlı Hayırlı İftarlar Sözleri

Allah iftar bereketini bizden esirgemesin, iftarınızı Allah kabul etsin.

Ramazan ayında Cennetin huzuru ve sükûnunun evlerinizde olması dileğiyle, hayırlı iftarlar.

Oruç vesilesi ile iman dolan bedenlerimizin, iftarın feyzi ile sıhhat bulmasını dilerim. Hayırlı iftarlar.

Ramazan ile birlikte gelen bereketin zenginliği kalbinize ve sofralarınıza yansısın. Hayırlı iftarlar.

Oruç açmayı beklerken en az üç kere, en çoğu ise yüz kere teşbih çekerek hamd edelim. İftarımız bereketlensin.

Tuttuğumuz oruç geçmişlerimizin ruhuna değsin, iftar vakti içtiğimiz su gibi aziz olmak dileğiyle, hayırlı iftarlar.

Güneşin sıcaklığı gibi olsun içindeki inanç, yağmur damlaları kadar çok olsun sevapların, hayıriftarlar.

İftar sofrasında toplanmış, iftar vaktini beklerken, devamlı dua edelim, melekler de bize şahitlik etsin, hayırlı iftarlar.

Salih niyetle tuttuğumuz orucun, ettiğimiz duanın, kıldığımız namazın kabul ve makbul olması dileğiyle hayırlı iftarlar.

Bugünlerin değeri bilinmeli, İbadetlerimizi yerine getirelim ve hayırlısını dileyelim, hayırlı ramazanlar ve iftarlar.

İyilik ve hoşluk içinde iman dolu bu ayda gözlerinizde umut, sofralarınızda iftar bereketi eksik olmasın, iyi iftarlar diliyorum.

Güzel ve ibadetlerle dolu bu ayda gözlerinizde ışık, sofralarınızda iftar bereketi eksik olmasın. Hayırlı iftarlar diliyorum.

Sahur vakti ibadetinizle gelen bereket iftardaki sofranıza, iftar sofranızda ki bereket sahur sofranıza yansısın. Hayırlı iftarlar

Kalbimizdeki nur hiç bitmesin, aldığımız her nefes dua ile bitsin, bu Ramazan’da Cenab-ı Hak bize huzur nasip etsin, hayırlı iftarlar.

Büyük bir neşe içinde sofralar kuruldu, dualar okundu, Yaradan’ a şükürler olsun, bizi Ramazan’la buluşturdu. Hayırlı iftarlar.

Bugünlerin değeri bilinmeli, Ramazanda dualar edilmeli, insanoğlu şükretmeyi bilmeli, Ramazan deyip geçmemeli! Hayırlı iftarlar.

Bereket ayındayız. Size huzurun güneş kadar aydınlık olduğu güzel bir Ramazan geçirmenizi dilerim, sıcacık huzurlu iftarlar olsun.

Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci gibi değer vererek yaşayalım, soframıza bereket kabrimize merhamet dileyelim, hayırlı iftarlar.

hayırlı iftarlar mesajı
en güzel hayırlı i̇ftarlar sözleri

En Güzel İyi İftarlar Resimli Mesajları

Affı ve lütfu bol Allah’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan Ramazan ayınız mübarek olsun. Hayırlı iftarlar.

İyi kötü ne yapıyorsan kendine, huzur dolu imanın daima seninle olması dileğiyle, ramazanın bereketi üstünde olsun, hayırlı iftarlar dilerim.

İmanın gücü içinizden eksik olmasın, tuttuğunuz oruç kabul olsun, bu Ramazan’ın bereketi üzerinize olsun, hayırlı ramazanlar ve iftarlar.

En makbul imanın gücü içinizden eksik olmasın, tuttuğunuz oruç kabul edilsin, bu Ramazan’ın bereketi üzerinize olsun, hayırlı iftarlar.

Her şey bizler içindir bu dünyada, yaşadığın sürece ve yaşadığımız sürece her şeyin hayırlısı bizlerle ve sizlerle olsun, hayırlı iftarlar dilerim.

Küçük bir sofrada büyük sevinçler paylaşalım bu  mübarek ayda, hepimiz bir olalım Allah’ a şükredelim soframızı bereketlendirelim. Hayırlı iftarlar.

Bir lokma ekmeğin kıymetini anladığımız bir Ramazan olsun, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz olsun, tuttuğunuz oruç günahlarınızdan arındırsın. Hayırlı iftarlar.

Güzel anıları  iyi insanlarla paylaştıkça ve aynı sofrada oldukça daha güzel olur. Bu güzel ayda anılar kalıcı sofranız Halil İbrahim bereketinde olsun, hayırlı iftarlar.

Bu Ramazan yanınızda olmasak bile, birlikte oruç açamasak ta, gönüllerimiz bir, duygularımız aynı, amacımız ortak. Şükrediyoruz Allah’a. Hayırlı iftarlar.

İftar vaktini beklerken edilen duaların, ezan okunurken açılan orucun, sofrada bulunan bereketin daimi olmasını yüce Allah’tan dilerim. İftarınızı Allah kabul etsin.

Ramazan’ın huzurundan herkes nasiplensin. Bu Allah’ın kullarına bir lütfudur.  Bizlere vermiş olduğu bereketin tüm Müslümanlara daim olması dileğiyle, hayırlı iftarlar.

Hz. Peygamber’i ve Rabbimizi hatırlatan gülün kokusu sarsın bedenini, Allah korkusu titretsin her bir hücreni, dualarla birleşsin semaya açılan ellerin. Hayırlı iftarlar.

Her hevesin geçip gittiği, her işin bittiği bu dünyada, değişmeyen tek güzellik manevi değerlerdir, imanın ne kadar güçlü olursa değerler o kadar fazladır. Hayırlı iftarlar.

Tövbe edip günahlardan arınmak için, bu güzel Ramazan ayında nice hayırlı huzur dolu günler var. Bu günleri birlikte geçirmek ümidiyle dualarım sizlerle, hayırlı iftarlar.

Bir lokma helal ekmeğin tadı hayatınızı güzelleştirsin, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz olsun. Tuttuğunuz oruç günahlarınızdan arındırsın. Hayırlı ramazanlar ve iftarlar.

Yüce Rabbimizin her şeyi kuşatan o geniş rahmet ve merhametinin sebep ve vesile kılarak istemesini bilmek, kişiyi yüce mertebelere ermeyi nasip eder. Hayırlı iftarlar dilerim.

Hayırlı İftarlar Mesajı

Her yıl bugünü sizlerle yaşardık, bu mutluluk bizim için bir nimettir, gene beraber iftar yapacağımız günler gelsin inşallah. Bugünün rahmeti üstünüzde olsun hayırlı iftarlar diliyorum.

Susuz toprağın, dikensiz gülün, kanatsız kuşun boynu büküktür. Ramazan’ın da oruçsuz ibadetsiz boynu bükük kalır. Bütün güzellikler bu mübarek ayda sizlerle olsun, hayırlı iftarlar.

İki lokma ile doymam sanırsın ama doyarsın. Helal lokmanın tadı iftarda çıkar. Tatlı tatlı bir bardak suyun değeri iftarda gösterir kendini Şükür edelim Allah’ a bu mübarek günde geçti.

Meleklerin, nurun her yanı sardığı Ramazan ayının güzelliği kalplerinizde filizlensin. Gökyüzündeki yağmurun bereketi evinizde sofralarınızda olsun, hayırlı Ramazanlar ve iftarlar diliyorum.

Bütün güzelliği ile kalplerimiz bir oldu bu Ramazan. Birlikte hareket ediyoruz bu Ramazan. Birlikte yemek yiyoruz, birlikte hayat suyunu içiyoruz bu Ramazan bizim ayımız, hayırlı iftarlar.

Bütün Müslüman alemin bu güzel Ramazan ayında, sofralarından bereketin eksilmemesi dileğiyle, salih niyetlerinin sofralarına yansımasını Rahman ve Rahim olan Allah’tan dilerim. Hayırlı iftarlar.

Allah’ın bizlere hediye ettiği mübarek orucun mübarek gücü ruhumuzu temizlesin, bu ramazan ayında bütün şeytanlar bizden uzak olsun, sevdiklerimizle nice mutlu ramazanlara, hayırlı iftarlar.

Topun atılmasıyla, ezanın başlamasıyla gelen iftar vaktini beklerken edilen duaların, ezan okunurken açılan orucun, sofrada bulunan bereketin bolluğun Yüce Yaradan’dan daimi olmasını dilerim. Hayırlı iftarlar.

Bu dünyanın geçici olduğunu anlatan gözlerimizdeki nur hiç bitmesin, aldığımız her nefes dua ile bitsin, bu ramazanda Yaradan huzur nasip etsin, her iftar bereketini bizden esirgemesin. Hayırlı iftarlar.

Bir sofrayı birlikte paylaşıyorsak, bir bardak suyu birlikte içebiliyorsak, birlikte ellerimizi Hayy ve Kayyum olan Allah’a açıp dua ediyorsak şükürler olsun demek lazım.  Ne mutlu bizlere ne mutlu sizlere, hayırlı iftarlar.

Kadir gecesini içinde barındıran Mübarek Ramazan ayı; kalbini Allah’ın yoluna koymaya, ellerini Rahman’ın dergahına açmaya, ruhunu doyurmaya, kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun, iyi iftarlar.

İftarda Yapılacak Dualar

Bu geçici hayat bir kelebeğin kısacık ömrü gibidir, bu kısa zamanda amelini güçlendirmek ve manevi huzuru yakalamak kadar güzel bir duygu yoktur hayatta, nice ramazanlarda huzur dolu iftarlar dilerim.

Allah’ın her yarattığında biz kulları için bir hikmet ve ibret vardır. Irmak gibi sade olmalı hayat, göl suyu gibi tatlıdır hayatın derdi çilesi, iman gücüdür ayakta tutan bizi, Ramazandır bereket saçan dualarımıza ışık tutan, hayırlı iftarlar.

On bir aydan hayırlı olan aya geldik. Ramazan’a geldik. Eriştiren Allah’a şükürler olsun. Bugün huzurun kalplerimize doğduğu imanlarımızın bir kat daha arttığı güzel bir gündür, bugün bizim toprağımızın daha sıcak olmasına daha huzurlu olmasına yardım edeceğimiz gündür, hayırlı iftarlar.

Her akşam güneş batar usul usul, sonra Allah’ın hikmetiyle yeniden doğar ertesi gün. Sabretmek ve ümit etmek için bu döngü bize Allah’ın kudretini ne güzel anlatır. Her şey bitti, dediğin bir anda mübarek Ramazan ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle. Huzur dolu iftarlar diliyorum.

Efendimiz (s.a.v.) bir kavmin yanında iftar ettiği vakit şöyle dua ederdi: “Ey bağışlaması bol olan Allah’ım. Beni, anamı-babamı ve bütün iman edenleri kıyamet günü, hesap gününde mağfiret buyur.(günahlarımızı bağışla)”İftar duası: Allah’ım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak Sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tesbih ederim. Allah’ım Benden kabul buyur. Çünkü Sen işiten ve bilensin. Amin.

Peygamberimiz Hz. Muhammet (s.a.v) iftar ettiğinde şöyle dua ederdi: Allahümme inni eselüke birahmetikelleti vesiat külle şeyin entağfirali, Allahümme inni es’elüke bi rahmetikellti vesiat külle şey’in en tağfirali. Allahümme, yâ vâsialmağfireti! İğfirli, velivâlideyye ve lilmüminine yevme yekûmül hisab birahmetike yâ erhamerrâhimin.

İftar duası: “Allahümme leke sumtü ve bike amentü ve aleyke tevekkeltü e alâ rizkike eftartü. Ve savmelgadi min şehr-i Ramazane neveytü fagfirli mâ kaddemtü ve mâ ahhartü. Anlamı: Allah’ım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açıyorum. Ramazan-ı Şerifin yarınki günü orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı affet.

Sizlerle en güzel hayırlı iftarlar sözleri ni paylaştık. İyi niyetler paylaştıkça çoğalır. İsterseniz siz de yorumlar kısmına ekleyeceğiniz en güzel hayırlı iftarlar sözleri ile sayfamıza katkı sağlayabilirsiniz.

Peygamberimizin Okuduğu Dualar

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En Güzel Hayırlı İftarlar Sözleri 2021

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!