Kadir Gecesi Mübarek Olsun Mesajları ve Sözleri

Sayfamızda birbirinden güzel ve sosyal medyada ya da sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz anlamlı Kadir Gecesi mesajları ve sözleri, Kadir Gecesi mübarek olsun Mesajları Resimli 2021, En Güzel Kadir Gecesi ile ilgili Ayetler, Hadisler, Dualar yer almaktadır. Hemen Kadir Gecesi ile sözlere erişmek için haberi okumaya devam et!

Kadir Gecesi Mübarek Olsun Mesajları ve Sözleri 2023
Kadir Gecesi Mübarek Olsun Mesajları ve Sözleri 2023

Kadir Gecesinin gelmesi ile sosyal medyada en güzel kadir gecesi mesajları ve sözleri paylaşılmaya başlandı. Sayfamızda yer alan Kadir Gecesi Mübarek Olsun Mesajları Resimli, Kadir Gecesi Mübarek Olsun Mesajları Kısa, Kadir Gecesi Kutlama Mesajları Dualı 2023, Birbirinden Güzel Kadir Gecesi ile İlgili En Güzel Mesajlar ve Sözler Bu Sayfada! Hemen En Güzel Kadir Gecesi Günü ile İlgili Mesajlar ve Sözler Paylaşın! Kadir Gecesi Mübarek Olsun!

İslam aleminde birçok mübarek günler ve geceler vardır. Ancak içlerinde Kadir Gecesi’nin ayrı bir önemi vardır. Ramazan Ayı’nın 27.gecesine denk gelen ve Kuran-ı Kerim’ de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi 2023 bu yıl mayıs ayına denk geldi. Kadir Gecesi gününde bu gecenin önemini anlatan bir çok resimli Kadir Gecesi Mesajı sosyal medayada paylaşılıyor. Sayfamızda yer alan ve beğendiğiniz aileye, sevgiliye, abiye, ablaya, amcaya, kayınvalideye, babaya, anneye, kız arkadaşa, erkek arkadaşa, iş arkadaşına gönderilecek en güzel anlamlı Kadir Gecesi Mesajları sevdiklerinizle hemen paylaşın! İşte en anlamlı resimli ve kısa Kadir Gecesi Mesajları 2023.

sevgiliye kadir gecesi mesajları ve sözleri
kadir gecesi mübarek olsun mesajları

Kadir Gecesi Mübarek Olsun Mesajları 2023

Gecemiz mübarek, niyetimiz halis, duamız yürekten olsun inşallah.

Kur’an’ın indirilmesi; Allah’ın yeryüzüne müdahalesi demektir! Kadir Gecesi Mübarek Olsun!

Tüm İslam aleminin Kadir Gecesi mübarek olsun. Bu hayırlı gecenin herkese sağlık ve huzur getirsin İnşaALLAH…

Ve en tükendiğin anda Rabbin seni bir kuş hafîfliğiyle ayağa kaldırır… Umudunu yitirme… Hayırlı Kandiller

Kibrin şımarttığı, kinin şaşırttığı, kirin kuşattığı insanlardan olmamak duasıyla, kadir gecemiz kutlu olsun.

İncinip, incitme! Ne feryâd edersin ey divane gönül, senin kadrini kıymetini bilen bir Rabb’in var. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Bin aydan daha hayırlı olan, kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu Kadir Gecemizin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ederiz.

Kadir Gecesi bütün bir insanlığın hidayetine, ümmetin vahdetine, bizlerin kardeşliğine vesile olsun inşallah. Kadir Gecemiz mübarek olsun…

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecenizi en kalbi duygularımla kutlar, bu kutlu gecenin âlemi İslam’a ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.
Sevgi ve saygılarımla.

Bizleri bir kutsal ayın kutsal bir gecesine kavuşturan Yüce Yaradan’ a şükürler olsun. Bu gecenin açlıkla, yoksullukla, savaşla ve başka belalarla uğraşan bütün insanların huzur ve mutluluğa erişmesine vesile olmasını diliyorum.

Mübarek Kadir Gecesi’nde zalimin zulmüne uğrayan mazlum insanlığın refaha ermesini, tüm Türk-İslam alemine sağlık, huzur ve bereket getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Edilen dualarımız kabul, gecemiz mübarek olsun.

Ya Rabbi…! Peygamber efendimizin Duasıyla yalvarıyoruz sana, Allahümme inneke afuvvün kerimun tuhibbul afve fa’fu anni… Allah’ım bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek Kadir Gecesi’ni Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne vesile kıl…

Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kuran-ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanmış olması; Kadir Gecesi’ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Bu mübarek gecenin sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

KADİR GECESİ İLE İLGİLİ AYETLER VE HADİSLER

Allah’ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Kadir geceniz mübarek olsun.

“Kim Kadir gecesini, faziletine inanarak ve alacağı sevabı Allah’tan bekleyerek ibadet ve taatla geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.” (Buhârî, Kadir, 1) Kadir geceniz mübarek olsun.

Bu mübarek Kadir Gecesinde şu dua her birimizin dilinden düşmesin: Allahümme inneke afüvvün tühıbbü’l-afve fa’fu annî: Allah’ım sen çok affedicisin, affi seversin, beni affet. Kadir geceniz mübarek olsun.

Hz. Aişe (r.a) Rasûlüllah (s.a.s)’e demiştir ki: “Ey Allah’ın Rasûlü! Kadir Gecesi’ne rastlarsam nasıl dua edeyim?” diye sordum. Rasûlüllah (s.a.s): “Allahümme inneke afüvvün tühıbbü’l-afve fa’fu annî: Allah’ım sen çok affedicisin, affi seversin, beni affet.” diye dua et, buyurdu.” (Tecrîd-i Sarih Tercemesi, VI, 314).

Mübarek Kur’an-ı Kerim’de “Kadir Suresi”nde Kadir Gecesi şöyle anlatılıyor:

“Şüphesiz, biz onu (Kur’an-ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yeri ağarmasına kadar bir esenliktir.”(Kadir Suresi 1-5)

ANLAMLI KADİR GECESİ MESAJLARI

Bu bölümde Anneye, Babaya, Kardeşe, Ablaya, Abiye, Sevgiliye Kadir Gecesi Mesajları Yer Almaktadır.

Sevgili Anneciğim/Babacığım Kadir Gecenizi en güzel dileklerimle kutlarım. Dilerim ki  inşallah bir dahaki seneye sağlıkla sıhhatle Kadir Gecesini Camilerde idrak edebilelim.. Kadir Geceniz Mübarek Olsun. Ellerinizden öperim.

Nehirler vadiden, dua kalpten kopar gelir. Kalbimin en derinindeki duaya ortak ettim seni. Sende dualarında beni unutma, Kandilin Mübarek Olsun.

Affı ve Lütfu bol Allah’ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver, bizleri affettiğin kulların arasına al. Kadir geceniz mübarek olsun.

Ya Hayy Ya Kayyum! Hayatımızı Kur’an ve Sünnet çizgisinde, müminlere yakışır şekilde takva, ihlas şuuru içinde yaşat. Amin. Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

Hayatımızın fırtına gibi geçen günlerinin bir muhasebesini yapabilmek ve yaşantımıza ‘helal-haram’ dairesinde bir istikamet çizebilmek ümidiyle, Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

Ey Rahmeti bol Allahım, kusurumuzu affet. Bizi kendine salih ve saliha kulların olarak kabul et. Emanetini almak zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin! Kadir geceniz mübarek olsun.

Gerçek dost huzur verir, onunla muhabbet insana ömür verir, yüzündeki gülümseme dertlere derman olur. Rabbim ömrüne ve gönlüne huzur versin. Kadir gecemiz mübarek olsun.

Meleklerin dört yanı sardığı bu mübarek gecede bir damla umut serpilsin yüreğine, sayısız tatlı umut dolsun günlerine, düşlerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Kadir geceniz mübarek olsun!

Ey Çaresizlerin secdesinde avunduğu güzel Allahım,  bizi affettiğin ve hıfzettiğin kulların arasına al. İçinde bulunduğumuz bu Kadir Gecesi hürmetine bizleri bağışla Ya Rabbi! Amin. Hayırlı Kandiller Olsun.

Ya Rabbim, Güzel Allahım! Sen bu bin aydan hayırlı gecen hürmetine hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, açlara yiyecek, toklara itikat, evlerimize bereket, vatanımıza refahlık ihsan eyle. Hayırlı Kandiller.

Kimi zaman gün vardır, bin yıldan daha uzun gelir, kimi zaman da bir yıl vardır, bize bir günden kısa gelir. Bire bin verilen bu mübarek kandil gecesinde yakaralım, dua edelim Rabbimize. Kadir geceniz mübarek olsun.

Ey  Kerim olan Rabbim, talihsizlerin sığınağı, acizlerin güç kaynağı, dertlilerin dermanı, çaresizlerin çaresi. Yalnız senden medet umarız ve sana yakarırız. İçinde bulunduğumuz Kadir Gecesi hürmetine bizleri affeyle. Amin. Hayırlı Kandiller Olsun.

hayırlı kandiller resimli mesajlar 2023
resimli kadir gecesi mesajları 2023

EN GÜZEL KADİR GECESİ MESAJLARI DUALI

Kardeşliğin kaim olduğu, sevgilerin katlandığı, dostlukların yakınlaştığı bir kandil oldun. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Sen Rahim, Sen Ehad, Sen Hayy, Sen Samedsin Rabbim. Sen Baki, Sen Rezzak’sın.  Bizi Sensiz bırakma Yarabbi! (Amin) Hayırlı Kandiller Olsun.

Azim ve Aziz olan Rabbim, nerede olursak olalım, ne halde olursak olalım, bütün hareketlerimizi senin rızana bağlayalım. Hayırlı Kandiller.

Yüce Allah’ım sen bizleri bir Hak aşığı eyle, senin rızanı kazandıracak şeylere yönelt ve gazabına sebep olacak şeylerden sakın. Amin. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Melekler dört yanı sarmış, Allah’ın aşkıyla pervane gibi dön bu gece, Mevlana gibi yakar bu gece, secdeye varıp gözyaşlarıyla yıkan bu gece.  Kandilin Kutlu Olsun.

Allah’ın lütfu olarak bin aydan daha hayırlı olan Kadir geceniz mübarek olsun. Allah bu kutsi geceyi İslam aleminin gözyaşlarının dinmesine vesile kılsın. Amin.

Bu kandilde belki  biraz durgun, belki biraz yorgunuz. Kandilin bize mutlu ve sevgi dolu olabilmemiz için bir fırsat olmasını diliyorum. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Allah’ım! Kadir Gecesini bin aydan hayırlı kıldığın gibi; ömrümüzüde bin ömürden hayırlı eyle. Bizi salihler katına ilhak eyle. (Amin) Kadir Geceniz Hayırlı Olsun.

Ey merhametliler merhametlisi Allahım, bizleri ailelerimize, ailelerimizi de bize hayırlı eyle. Senin rızan yolunda bizleri bir ve beraber eyle. Kandilimiz Mübarek Olsun.

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere.

Yedi kat semanın kapılarının açılıp Allah’ın rahmetinin sağanak gibi yağdığı bu mübarek günde düşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi duasıyla. Kandiliniz Kutlu olsun.

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle yer değiştirdiği bir kandil olsun. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Yeryüzüne nurun indiği Kadir Gecesi’nin sabahında, hepimizin günahlardan temizlenmiş, Allah’ın rahmetine nail olmuş kullardan olmamız duasıyla hayırlı kandiller olsun.

Allah’ım! Tüm İslam aleminin evlatlarına ilim, iman, takva, irfan, sağlık, doğruluk, güzel ahlak, namus, sadakat, başarı ve cennet nasip eyle. (Amin) Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Her şeye Kadir olan Allah’ım bugünün Hikmetine erdir. İçimizi aşkınla, dışımızı muhabbetinle, rızkımızı lütfunla, ömrümüzü merhametinle güzelleştir. (Amin) Kadir Geceniz Hayırlı Olsun.

Bu mübarek Kadir Gecesinin, nefsimizi arındıracak, Hak ile muhabbetimizi dualarla pekiştirecek, Müslümanlarla kardeşliğimizi devam ettirecek bir gece olması duasıyla, Kadir Gecemiz mübarek olsun.

KADİR GECESİ İLE İLGİLİ SÖZLER VE MESAJLAR

Bu sene pandemi koşullarında idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’ni evimizde en güzel biçimde geçirmemiz temennisi ile…

Kadir Gecenizi en içten dileklerimle kutlar, tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Şu çivisi çıkmış dünyada. Hala iyi insanlar var. Hala “istemek/dilemek” var Hala “habersiz edilen dualar” var.. Dualarda Buluşuruz. Kadir Geceniz mübarek olsun.

O, sana senden yakındır, Ne için Onu dışarıda arıyorsun? Kar gibi eri, yok ol da, Kendi kendinde aramaya başla… Mevlana (Kadir Geceniz Mübarek Olsun)

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir Kadir gecesiniz hayırlı olsun!

Kuran-ı Kerim’in bütün nuru ile nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size, ailenize ve bütün İslam alemine hayır, sağlık, bolluk, bereket ve huzur getirmesini diliyorum. Kadir geceniz mübarek olsun.

Ey Büyük Allah’ım! Bizleri bencillik, öfke, garez, kin, nefret, kıskançlık, hırs, haset, ve şehvet gibi kötülüklerle mücadelede güçlendir. Bizleri birer alçakgönüllük ve yumuşak başlılık abideleri eyle. Hayırlı Kandiller Olsun.

Böyle mübarek geceler unuttuğum kişileri hatırlamak için değildir, asıl çok sevdiğim kişilere dua etmek için hususi bir gündür. ‘Ben beni seven ümmetimi almadan cennete gitmem’ diyen sevgili Peygamberimizin (s.a.v) ümmeti olabilmek duası ile kandilimiz mübarek olsun.

Kadir Gecesi  en değerli gecelerden biridir. Yüce Allah tarafından ta fecre kadar değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi’ni Hak Teala bin aydan daha hayırlı kılmıştır. Öyle ki bir ömürden daha hayırlıdır. Allah hayrına erebilenlerden eylesin. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Ey Bizleri imana ve varlığa ulaştıran merhametli Allah’ım, sen bizleri, kalbiyle ve davranışlarıyla tam bir ruh ve mana insanı eyle! Derinlik ve zenginliğimizi bilgi ve müktesebatımızla birlikte arttır. Bizlere ruh temizliği ve hakka yakınlık ihsan eyle. Amin. Hayırlı Kandiller Olsun.

Ellerin semaya açıldığı, gözlerin dualarla yaş döktüğü, kalplerin yakarışa geldiği mübarek Kadir Gecesinde tüm insanların günahlardan uzaklaşmasını ve tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah bütün inananları iman istikametinde sabit eylesin. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Maddi manevi borçlarımızdan,  türlü ceza ve günahlarımızdan arınmak için bu gece dua edelim. Allah çok affeden ve bağışlayandır. Unutmayalım avuçlar semaya dönüp, yürekler bir atarsa Rahman’ın lütfu da bize yakın olur. Gözlerimiz sevinç yaşlarıyla dolsun, Kadir Gecemiz mübarek, dualarımız kabul olsun.

Bu Ramazan ayında idrak edeceğimiz Kadir Gecesi hürmetine Ya Rab! Sen şu dünya üzerinde meydana gelen sıkıntılarımızı ortadan kaldırıver Allah’ım. Bizleri hastalıkla, sağlıkla imtihan ederken şükrümüzü eda etmeye izin ver Allah’ım. Verdiğin nimetler için sana sonsuz şükürler olsun. Bu gece edeceğimiz dualarımızı dergahı izzetinde kabul ve karin eyle! Amin.

Kadir Gecesi En Güzel Nasıl İfa Edilir?

Namaz  kılarak ve Kur’an-ı Kerim okuyarak bolca dua edilmeli. Samimi bir şekilde bir daha işlememesiye günahlara tevbe  edilmeli. Peygamber Efendimiz (S.A.S)’e bolca salât ü selâmlar getirilmeli; Hz. Peygamber’in şefaatini istemelidir. Salavatı gün doğana kadar dilimizden düşürmemek gerekir. Tefekküre dalarak dünyanın düzeni ve kainatın zenginliği karşısında Allah’ın kudretini kalben iyice idrak etmeye çalışmalı. Bol bol zikir yapılmalı, evrad-ü ezkarda bulunulmalı. Küs olduğumuz, gönlünü kırdığımız kişilerle helalleşilmeli. Sadaka ve hediyeler ile eş dost ve muhtaçların yüzleri güldürülmelidir. Kadir Gecenizi en güzel şekilde ifa etmeniz dileğiyle…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Kadir Gecesi Mübarek Olsun Mesajları ve Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!