Yazılım Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Yazılım Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları
Yazılım Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Yazılım sektörü kazandığı ivme sayesinde gelecekte herkesin alanına girebileceği bir sektör olmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar sonucunda gelişen teknoloji ile birlikte yazılımcı olmakta geleceğin en önemli meslekleri arasında. Dünyada ve ülkemizde yazılıma verilen önem her geçen gün daha da artarken yazılım hakkında merak edilen sorular ve cevaplar arama motorlarında sıklıkla aranmaya başlandı. Gençler yazılıma yoğun ilgi gösteriyor. Bizde sizler için yazılım hakkında merak edilen sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Bu içerikte yazılım ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Yazılım Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Yazılımı Kendi Kendime Öğrenebilir Miyim?

Evet yazılımı kendi kendinize öğrenmeniz mümkün. Youtube üzerinden çok fazla giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar yazılım dersleri videoları mevcut. BTK akademiden de uzaktan yazılım kursları alabilirsiniz ama öncelikle algoritma ve programlamaya giriş derslerini bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir Yazılım Dilini Öğrenmek İçin Ne Kadar Zaman Gereklidir?

Yazılım dilini şu kadar sürrede öğrenmek diye bir şey yoktur. Yazılımla alakalı öğrendiğiniz dil her zaman kendini yenileyen dinamik bir yapıya sahip bir dil olacaktır. Yazılım sonun yoktur, her şey sizin özverinize ve öğrenme merakınıza bağlıdır.

Kendi Kendime Web Sitesi Nasıl Yaparım?

Bir web developer olmak istiyorsanız ve yaptığınız siteleri kendiniz yazmak istiyorsanız HTML, CSS, BOOTSRAPT, PHP dillerini öğrenerek site yazmaya başlayabilirsiniz. Başka programlama dilleri ile de web sitesi yapılmaktadır. Bu sizin kararınıza göre değişen bir durumdur. Siz yeter ki bir dili en iyi şekilde öğrenmeye çalışın o dilde istediğiniz çoğu şeyi yapmanız mümkün. Ayrıca wordpress-Joomla- Wix gibi platformları kullanarak hazır temalar kullanarak web sitesi kurabilirsiniz.

Yazılımcı Olmak Gerçekten Zor Mu?

Her işin zorluğu vardır. Yazılım konusu da zordur ve zahmetlidir. Ama bu durum sizin yazılımı ne kadar sevmenizle ilgili bir durum. Eğer amacınız hemen yazılım öğrenip para kazanmak değilse ki olmamalı yazılıma severek yaptığınızda zaten ileriki dönemlerde sizi memnun edecek paralar kazanma şansınız yüksektir.

Yazılım için MacOs Mu ya da Windows Mu Hangisini Tavsiye Edersiniz?

Bu durum da sizin kararınızla ilgili bir durumdur. Eğer ilerde Ios Mobil App tarafına geçmek isterseniz macOs almanız tavsiye edilir. Şunu da belirtmek gerekir ki illa Yazılım için mutlaka macOs almak zorunda değilsiniz. Belli özellikleri karşılayan Windows işletim sistemi olan bir bilgisayarda almanız işinizi görecektir.

Yazılımın Geleceği Var Mı? İş Bulabilir miyim?

Günümüzün en popüler meslekleri arasında olan yazılımcılık, Anadolu’da altın bilezik diye tabir edilen mesleklerin başındadır. Eğer hayalinizde iyi bir yazılımcı olmak ve hayalleriniz varsa, ileride en iyi yerlerde veya şirketlerde çalışacağınızdan şüpheniz olmasın. Unutmayın yaptığınız projeler sizi işe alımda etkili bir referans olacaktır.

40 Yaşındayım Yazılım Öğrenmek İstiyorum, Sizce Çok mu Geç Kaldım?

Asla ve kata bu düşüncede olmayın. Sizin yazılımı merak edip bu soruyu sormanız bile takdir edilecek bir durumdur. Kim ne derse desin aldırmadan yolunuza devam edin. 40 yaş ve üstü dünyanın birçok yerinde yazılım firmasında çalışan kişiler mevcut. Sosyal medyadan bu kişileri bulup, takip edilebilir ve kendinize ilham kaynağı oluşturabilirsiniz.

3
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Yazılım Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!