Clubhouse Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler!

Clubhouse Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler
Clubhouse Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Clubhouse’ı şu anda yalnızca davetle kullanılabilirsiniz. Yine benzer şekilde yalnızca iOS’ta açabileceğiniz ses tabanlı bir sosyal medya platformudur. Sizlere son zamanlarda popüler hale gelen sesli sohbet uygulaması clubhouse hakkında ilginç bilgiler derledik. Bir anda dünyanın gündemine oturan clubhouse, android kullanıcılarına erişmek için büyük çaba sarf ediyor. Siz de Clubhouse hakkında hayranlık duyacağınız bazı şaşırtıcı gerçekler göreceksiniz. İşte sizler için hazırladığımız clubhouse hakkında şaşırtıcı bilgiler…

Clubhouse Nedir?

Paul Davison ve Rohan Seth  Clubhouse’ı Nisan 2020’de ses tabanlı bir sosyal uygulama olarak geliştirdi. Şu anda bu uygulamaya yalnızca davet ile katılmanız mümkün. Uygulamayı sadece iOS cihazlarda kullanılabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından ağ oluşturma fırsatları, canlı podcast’ler ve panel tartışmalarının bir karışımı olarak tanımlanmıştır. Uygulamada, çeşitli konularla ilgili farklı konuşmaları dinlersiniz. Dilerseniz bu konuşmalara bizzat katılabilirsiniz. Hatta bazı sesli sohbet odalarındaki  görüşmelerde ünlülerle sohbet edersiniz. 

Clubhouse Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler!

Kulüp binasının sadece 9 çalışanı var.

Kullanıcılar uygulamada oldukça fazla zaman harcıyor.

Uygulamanın başlangıçta değeri 100 milyon ABD dolarıydı.

Clubhouse’un haftalık yaklaşık 2 milyon aktif kullanıcısı var.

Kulüp Evi’nin 1 Milyar Dolarlık yatırım faizi var (Ocak 2021 itibariyle)

Müzik Modu üyelerin arka plan seslerini aktarmalarına izin verdiği için en popüler kullanımlardan biri müziği paylaşmaktır. 

Kulüp binasını Paul Davison ve Rohan Seth ikilisi oluşturdu. Uygulamayı ABD merkezli sermaye şirketi Andreessen Horowitz şirketi destekledi.

Her yeni kullanıcı iki ek üye davet etme imkanına sahiptir. Her kullanıcı uygulamaya ne kadar girdiğine ve uygulamayı ne sıklıkta kullandığına bağlı olarak daha fazla üye davet etme olanağına sahip olur.

Clubhouse’ da ki odaların belirli bir süresi yoktur- herkes bir odaya başlatabilir ve devam etmek istemezlerse, durabilirler. Dahası gerçek bir Kulüp başlatmak istiyorsanız fikrinizi gönderir ve şirketin onaylamasını beklersiniz.

Clubhouse’da çok sayıda sohbet konusu vardır. Öyle ki ilginizi çeken herhangi birini takip etmeniz mümkün. Bir sohbet odası tek seferde 5.000 kişiyi bir araya getirir. Şirket hiçbir bilgiyi ve konuşmayı kaydetmediğini iddia ediyor.

Clubhouse, uygulamanın bloguna göre, son fonunun bir kısmını kullanarak, ödeme yapan içerik oluşturucuları doğrudan platformda bahşiş, bilet veya abonelik gibi özellikler aracılığıyla test edecek. Ayrıca, ortaya çıkan Clubhouse içerik oluşturucularını desteklemek için İçerik Oluşturucu Hibe Programlarını finanse etmek için yeni fon turlarının bir kısmını da kullanacaklar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Clubhouse Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!