Bitcoin riskli mi, Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Riskli mi?
Bitcoin riskli mi, Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin riskli mi, Bitcoin nasıl alınır? soruları her geçen gün daha fazla insanı ilgilendiriyor. Bitcoin neden düşer, yükselir, nasıl satılır, nasıl bozdurulur, nasıl yapılır, nasıl üretilir, Bitcoin bozdurma, Bitcoin nedir, Bitcoin ne demek gibi pek çok sorunun cevabı merak ediliyor. Biz de bu sorulara cevaplar aradık. İşte Bitcoin riskli mi, Bitcoin nasıl alınır sorularının cevapları:

Bitcoin nedir, Bitcoin Riskli Mi?

Dünyanın her alanda dijitalleştiği bir dönemdeyiz. Bu dijitalleşme sürecinden elbette satın alma, alışveriş, yatırım şekillerimiz de etkileniyor. Paranın geleceği konusunda ise birçok öngörü var. Bu geleceğe talip olanlardan biri de Bitcoin. Peki Bitcoin nedir? En basit ifadesiyle Bitcoin, dijital paradır. Her türlü ödemenin elektronik bir şekle büründüğü bir gelecek ütopyasında bitcoin kendine sağlam bir yer edinmeye çalışıyor.

Kripto para olarak anılan bitcoin, 2008’den bu yana giderek genişleyen bir sahaya sahip. Bu para birimi resmi bir kurum veya devlet tarafından üretilmiyor. Esasen tam olarak Bitcoin’i üretenlerin gerçek kimlikleri dahi belli değil. Dolayısıyla aracısız bir şekilde Bitcoin ile ödeme yapılabiliniyor. Bir banka vb. aracılığı olmaması onu hem hızlı ve bağımsız hem de riskli hale getiriyor. Herhangi bir işlem için kimlik bilgilerinizi kullanmadan hareket edebilmeniz, sizin kişisel güvenliğiniz açısından bir avantaj olarak sunuluyor. Haliyle bankalarda sıkça karşınıza çıkan masraf ve aidatlar Bitcoin’de yok. Paranızı uluslararası platformlarda çok daha hızlı ve ucuz dolaşıma sokabiliyorsunuz.

Tek sorun dilediğinizde elinize alabileceğiniz maddi bir paranın ortada olmaması gibi gelebilir size. Kripto paranız ancak dijital ekranlarda bir rakam.

Başlangıçta oldukça ucuz olan Bitcoin, dünya piyasalarında yıllar içinde önemli bir yükseliş göstermiştir. 2017’de üç milyon ile altı milyon arasında Bitcoin kullanıcısı olduğu tespit edilmiştir. Bu hızlı yükseliş biraz da Bitcoin’in kontrol dışı olmasıdır. Herhangi bir yasal, kurumsal kurallara bağlı kalmadan paranızı dolaşıma sokabilmenizde. Her türlü transferde halka açık şeffaf bir gönderim sistemi kullanılıyor. Bu sayede kötü amaçlı parasal hareketlerin önü alınmaya çalışılıyor.

Bir yandan  Bitcoin’in dijital hesapları meblaların büyümesiyle günden güne karmaşıklaştığı için Bitcoin’in ömrünün çok uzun olmayacağını düşünenler var. Bir yandan da 2150’lerde Bitcoin rakamlarının akıl almaz bir büyümeyle hakimiyetini güçlendireceğini tahmin edenler var.

Bitcoin nasıl satın alınır?

Bitcoin sitelerine girip normal para karşılığında Bitcoin satın alabilirsiniz. Türk lirası karşılığında ya da dolar vb. pek çok para birimi ile alım satım işlemi yapılabiliniyor. Bilgisayarınıza kuracağınız bitcoin yazılımıyla alım satım işlemlerinizi karmaşık algoritmaları devreye sokarak gerçekleştirirsizi. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey, daha doğrusu göze almanız gereken şey bitcoin piyasalardaki kâr-zarar oranlarının keskin artış ve azalışlara açık olması. Bu yüzden risk hesaplarınızı doğru yapmanız çok önemli.

Yukarıdaki içerik bir yatırım tavsiyesi olarak hazırlanmamıştır. Amacımız Bitcoin’i tanıtmak, ne olduğunu bilmeyenleri bilgilendirmektir.

Siz de Bitcoin riskli mi, Bitcoin nasıl alınır sorularına ilave bilgiler eklemek için yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Bitcoin riskli mi, Bitcoin Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!