Elon Musk: Artık Dil Öğrenmek Gerekli Olmayacak

Elon Musk Artık Dil Öğrenmeye Gerekli Olmayacak
Elon Musk: Artık Dil Öğrenmek Gerekli Olmayacak

Tesla CEO’su Elon Musk, üzerinde çalıştığı bir teknoloji sayesinde beş yıl gibi kısa bir süre içinde insanların konuşmaya ve dil bilmeye ihtiyacı olmayacağını açıkladı.

Elon Musk: Artık Dil Öğrenmek Gerekli Olmayacak!

Tesla CEO’su Elon Musk, üzerinde çalıştıkları bir teknoloji sayesinde beş yıl gibi kısa bir süre içinde insanların konuşmaya ve dil bilmeye ihtiyacı olmayacağını açıklayarak yine herkesi şaşırttı.

Tesla CEO’su ve grişimci Elon Musk, ABD’dek, The Joe Rogan Experience isimli programda,- sahip olduğu nöroteknoloji firması Neuralink’in çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

NTV’de yer alan habere göre, 48 yaşındaki iş insanı, şirketin önümüzdeki yıl içinde ilk defa bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini düşündüğünü söyledi. Bunan göre pille çalışan bir çip, kafatasına yerleştirilecek ve insan beynine elektrotlar gönderebilecek.

“Beyninizdeki herhangi bir yerle arayüz kurulabilir, bu yüzden cihaz görme yeteneğinizi iyileştirebilir” diyen Elon Musk, ilk nesil cihazların beyin yaralanmalarını ve bozukluklarını tedavi etmeye odaklanmasına rağmen, daha sonra bunların çok daha fazlasının gerçekleşebileceğini ekledi:

‘Konuşmaya gerek kalmayabilir’

“5 yıl içinde konuşmanıza gerek kalmayabilir. Duygusal nedenlerle bunu hala yapabiliriz. Ancak bu cihazlarla çok hızlı ve daha hassas bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Dile ne olacağından emin değilim. Böyle bir durumda Matrix gibi bir şey olurdu. Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsunuz? Sorun değil, sadece programı indirin.”

40.7 milyar dolar serveti bulunan Musk’ın dikkat çeken açıklaması, Tesla’nın hisse fiyatlarının düşemesinin ardından birkaç saat sonra geldi.

Elon Musk Sözleri

Sizin için önemli bir iş varsa, tüm zorluklara rağmen bu işe girmelisiniz.

Fizik düşünmek için güzel bir çerçeve sunar. Şeyleri en temel özelliklerine indirgeyip oradan hareket etmek güzel bir yaklaşımdır.

Marka bir algı meselesidir. Algı ve gerçeklik zaman içinde örtüşür. Bazen biri öne geçer, bazen diğeri. Ancak en temel anlamda markayı, bir ürünle ilgili izlenimlerin toplamı olarak adlandırabiliriz

Bir şeyin en iyisini yapmak için azami derecede özenli olun. Hatalı ve çalışmayan şeyleri tespit edip düzeltin. Özellikle arkadaşlarınızdan gelen olumsuz eleştirilere önem verin.

Şu anda dünyanın en tehlikeli deneyinin içindeyiz. Atmosferin en fazla ne kadar karbondioksiti idare edebileceğini görmeye çalışıyoruz. Deneyin sonunda çevresel bir felaketle karşı karşıya kalmamız muhtemel.

Diğer üreticilerin de piyasaya elektrikli araç üretmesini istiyorum. Bu iyi bir şey. Bu üreticiler elektrikli araçları piyasaya sürüp geliştirmeliler. Sonunda insanlık için sürdürülebilir bir ulaşım yöntemi geliştirilmiş olacak. Umarım şu an olduğundan daha çabuk gerçekleşir elektrikli araç devrimi.

Elektrikli araçlara destek veren politikacı sayısı, karşı olanlardan daha fazla. Bence elektrikli araçlara karşı olan kişilerin temel gerekçesi petrolün sonsuza kadar bitmeyeceği düşüncesi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Elon Musk: Artık Dil Öğrenmek Gerekli Olmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!