Google Algoritma Güncellemesi 10 Ağustos 2021

Google Güncelleme

Google 10 Ağustos’tan itibaren algoritma güncellemesi yayınladı. Yayınlanan güncelleme sonrası bir çok web sitesinin sıralaması yer değiştirdi.  Paniğe kapılan web site sahipleri sabah saatlerinde sıralamaları az hasarla atlattıklarını ifade ettiler. Bir çok anahtar kelimede otorite siteler geçici olarak geriye düşerken anlık dalgalanmalar gece boyunca devam etti. Google Algoritma Güncellemesi 10 Ağustos 2021 detayları…

Google Algoritma Güncellemesi 10 Ağustos 2021

Anlaşıldığı kadarıyla Google, 10 Ağustos’tan itibaren muazzam bir Google Arama sıralama algoritması güncellemesi sunmaya başladı. Bu durum henüz resmi olarak Google yetkilileri tarafından onaylanmasa da SEO ve arama motorunda yapılan kontroller de güncellemenin etkilerinin devam ettiği görülüyor. Şu ana kadar google güncelleme hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Google Algoritma Güncellemesi 10 Ağustos 2020 detayları…

Görünüşüne bakılırsa, Google Güncelleme 10 Ağustos öğleden sonra saat 14:00 civarında kullanıma sunulmaya başladı. En önemli değişiklikler, gerçek net bir algoritma modeli olmayan sıralamalar gibi görünüyor. Pek çok kişi, güncellemenin daha çok bir hata veya kötü bir algoritma testi gibi göründüğüne dair spekülasyonlarla birlikte, birçok yetkili ve başarılı web sitesi için birinci sayfa sıralaması kaybedilmiş gibi görünüyor.

Yapılan güncelleme sonrası twitter, facebook ve diğer sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda herkes birbirine aynı soruyu sordu Google ne yapmak istiyor?  İşte Google Güncelleme 10 Ağustos 2020 ile ilgili yapılan paylaşımlar…

Güncelleme ile İlgili Sosyal Medya da Yapılan Paylaşımlar

Kullanıcı A: Hala ne olduğundan emin değiliz. Söyleyebileceğimiz kadarıyla, algoritma değişikliği, arama motoru sıralamalarını, arama sonuçlarında ilk on sırayı alan kalitesiz sayfalara sahip olacak şekilde ayarladı. Google ne yapmak istiyor açıkçası pek anlamadım.

Kullanıcı S: Analiz ettiklerimize göre, dün birinci sayfada sıralanan sonuçlar şimdi Google’ın altıncı, yedinci ve sekizinci sayfalarında yer alıyor gibi görünüyor. Birinci sayfa, spam içerikli, gizleme, kimlik avı web siteleriyle gizemli bir şekilde dağılmış durumda. Son durum E-ticaret web siteleri forum, dizin ve sosyal medya listelerinin lehine kaymış gibi görünüyor.

Kullanıcı D: Google 10 Ağustos öğlen saatlerinde başladığı güncellemelere gece boyunca devam etti. Gece yarısından sonra güncellemenin etkileri iyice hissedilmeye başlandı. Kullanıcılar kendi web sitelerinin isimlerini google’a yazdığı halde bulamadılar. Google kendine gel lütfen yoksa seo diye bir şey kalmayacak.

Kullanıcı K: Valla nasıl bir güncelleme ise sıralamayı alt üst etti. Adamın sitesinde toplasan 30 tane içerik yok birinci sıraya yükselmiş. Hayır bir de anlamadığım şu var çoğu kişi sıralama kaybederken bazı siteler aksine sıralama kaybetmiyor ve birinci sıraya yerleşiyor bu durum bana çok tuhaf geldi.

Google Algoritma Güncellemesi Detayları

Google’ın arama sonuçlarının ilk sayfalarının alakasız forumlar, gizleme web siteleri ve sosyal medya web siteleri pinterest ve facebook gibi ve dizin listeleri ile dolu olması pek mantıklı değil. Google’ın rakip arama motorlarına göre başarısı, algoritmasının en mantıklı ve memnun edici kullanıcı deneyimini sağlamasıdır. Mantıksal olarak, bu güncellemenin yüksek kaliteli ve kullanışlı organik arama sonuçları sağlamakla uyumlu olmadığı görülüyor.

Aslında henüz bir şeyler söylemek için erken bir zaman, ileri ki günlerde güncellemenin tam olarak oturması durumunda bu güncellemenin nihai amacını ve neden bu kadar sarsıntıya yol açtığını hep beraber göreceğiz. Bazı seo uzmanları güncelleme hakkında “Yapılan bu güncelleme ya hatalı ve eksiklikleri var ya da gerçekten ortaya çıkan tablonun Google arama sıralaması algoritması güncellemesinin bir parçası olması ihtimali de hiç uzak değil” görüşünde.

Size tavsiyemiz sıralamalarınızı izlemeye devam edin ve herhangi bir değişiklik olup olmadığını izleyin. Önceki Google algoritma güncellemelerinden bir şey öğrendiysek, güncelleme tamamen uygulanana kadar veya Google güncellemeyi onaylayana kadar beklemek önemlidir. Şu anda herhangi bir değişik bir şey yapmayın ve web siteniz aniden arama motoru sonuçlarında düşmüşse; yalnız değilsin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Google Algoritma Güncellemesi 10 Ağustos 2021

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!