iOS Geliştirici Olmak için Bilmeniz Gerekenler

iOS Geliştirici Olmak için Bilmeniz Gerekenler
iOS Geliştirici Olmak için Bilmeniz Gerekenler

Bu yazımızda sizlere iOS uygulama geliştirmeyi en iyi nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız. iOS uygulamalarını nasıl kodlamanız gerektiği konusunda açık ve net bir şekilde en güzel bilgileri istifadenize sunduk. işte iOS Geliştirici Olmak için Bilmeniz Gerekenler. Başarılar…

 

iOS Geliştirici Olmak için Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle kendi uygulamalarınızı oluşturmak için hangi becerilere ihtiyacınız olduğunu biraz anlatalım.

Master Xcode: Xcode, uygulama oluşturmak için kullandığınız Mac uygulamasıdır. Harika uygulamalar oluşturmak için bir kod düzenleyici, proje düzenleyici, derleyici, hata ayıklayıcı ve daha birçok önemli araca sahiptir.

Swift Programlama: Swift, iOS, macOS, tvOS ve watchOS uygulamalarını kodlamak için kullandığınız güçlü programlama dilidir. Öğrenmesi Objective-C’den daha kolaydır ve Swift, üretken bir şekilde kod yazmanıza yardımcı olacak bir dizi özellik barındırır. 

Kullanıcı Arayüzleri Oluşturun: Her uygulamanın bir Kullanıcı Arayüzüne (UI) ihtiyacı vardır. Kullanıcı arayüzleri düğmeler, görünümler, gezinme, etiketler, görüntüler, kontroller vb. Kullanıcı arayüzlerini nasıl oluşturacağınızı ve tasarlayacağınızı bilmeniz önemlidir. Bu konuda Görünüm denetleyicilerini veya SwiftUI’yi kullanabilirsiniz .

Kodlama Mantığı: Swift kodunuz, uygulamanızda ne olacağını ve ne zaman olacağını yönetir. Eğer öyleyse o zaman. Buna mantık denir ve herhangi bir uygulama için çok önemlidir. İOS uygulama geliştirmeyi öğrenmenin çoğu, kodu ve mantığı anlamaya ve sıfırdan kod yazabilmeye odaklanır.

Uygulama Mimarisi: Açık, genişletilebilir ve bakımı yapılabilir kod yazmak, çalışan kod yazmak kadar önemlidir. Uygulama mimarisi, üzerine bir ev inşa ettiğiniz temel gibidir. Bu zorlu bir konudur ve farklı senaryolarda hangi çözümün en iyi sonucu verdiğini öğrenmek zaman alır.

Kodlama öğrenmek için kesinlikle biraz zamana ve sabır’a ihtiyacınız var. Hiçbir iş zahmetsiz olmaz. İnsanın tabiatında deneyimleyerek öğrenmek vardır. Bu yüzden ilk başta yaşadığınız zorluklarda hemen pes etmemeniz o problemlerin sizin eğitimizin bir parçası olduğunu düşünerek yol almanız harika olacaktır. iOS geliştirici olmak için bilmeniz gerekenler hakkında kısa ve faydalı bir özet derledik. Tabi bütün bunları yapabilmeniz için ilk önce bir Mac bilgisayarınızın olması şart.

 

Günde Bir Saat Pratik Yapın

Günde 1 saatinizi ayırarak ios developer olabilirsiniz. Evet zaman size çok kısa gelebilir ancak bu yöntemi uygulayıp başarı elde eden birçok iOS geliştirici bulunmaktadır.

Günde 1 Saat Yöntemi:

Bir yıl boyunca her gün, günde bir saat iOS uygulama geliştirmeyi öğrenin.

Dikkatiniz dağılmadan günün belli bir saatinde yalnızca iOS geliştirmeye odaklanın.

Bir saat için bir zamanlayıcı ayarlayın ve zamanlayıcı kapandığında durun.

Ertesi gün bir saatliğine iOS uygulama geliştirmeyi öğrenmeye geri dönün.

Bir günü kaçırdığınızda endişelenmeyin ve ertesi gün o dersi tekrar alın.

Araştırmalar, kendimizi öğrenme materyaline farklı şekillerde defalarca maruz bıraktığımızda beynimizin yeni bilgiler öğrendiğini gösteriyor. Pratik yapmanın kalıcı olduğunu söyleyebilirsiniz, bu nedenle iOS geliştirmeyi öğrenmek için sürekli olarak zaman harcayarak bu konuda ustalaşacaksınız. Kolay Gelsin…

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
iOS Geliştirici Olmak için Bilmeniz Gerekenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!