Mahkemesi Olan için Okunacak En Güzel Dualar

Dua etmek, Allah'a yaklaşmanın en güzel yoludur. Dua etmek; sıkıntıların, isteklerin ve beklentilerin Rabbimize açılmasıdır. Ne kadar içten, yürekten, kalbin derinliklerinden münacat edilirse o ölçüde yankı bulur. İşte Mahkemesi olan için okunacak en güzel dualar.

Mahkemesi Olan İçin Okunacak En Güzel Dualar
Mahkemesi Olan İçin Okunacak En Güzel Dualar

Sayfa İçeriği; Mahkemesi Olan için Okunacak En Güzel Dualar, Mahkemeden Önce Okunacak Dua, Mahkeme Esnasında Okunacak Etkili Dua, Temize Çıkmak için Okunacak Dua.

Yaşadığımız hayat boyunca aklımıza hayalimize gelmeyen olaylardan dolayı kendimizi ya da bir akrabamızı, arkadaşımızı, aile fertlerini bir anda mahkeme salonlarında bulabilmemiz kaçınılmazdır. Bu nedenle mahkemedeki haklı bir davayı kazanmak için ve yürütülen hukuki süreç sonunda temize çıkmak için dualar edilir, adaklar adanır ve dualar okunur. Bizde sizlere Mahkemesi Olan için Okunacak En Güzel Dualar hazırladık. İşte Mahkemeden önce okunacak etkili dualar nasıl olur haberimiz ve detayları.

Mahkemesi Olan için Okunacak En Güzel Dualar

1- Mahkemeden bir gün önce okunacak dua;

Bismillâhir-rahmânir-rahıym. ferdün hayyün kayyûmün hakemün adlün kuddûsün asâ rabbünâ en yübdi lenâ hayraa. (101 Defa)

2- Haklı Davayı Kazanmak için Dua

Herhangi bir konuda mahkemelik olan kimse eğer haklı ise aşağıdaki Ayeti 6666 defa okursa müşkülatı çözülür. “Vallahü galibün ala emrihi vela kinne ekserennasi la ya’lemmün”

3- Temize Çıkmak için Okunacak Dua

Allahümme innî eûzü bike minel-hemmi vel-hazen ve eûzü bike minel-aczi vel-kesel ve eûzü bike minel-cübni vel-buhl ve eûzü bike min galebetid-deyni ve kahrir-ricâl.

Meali: Yâ Rabbi, kederden, dertten, âcizlikten, tembellikten, korkudan, cimrilikten, borcumu ödeyememekten ve insanların kahrından sana sığınırım!

4- Yunus Aleyhisselam’ ın Okuduğu Dua

Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn. Anlamı (Senden (Allah’tan) başka ilah olacak yoktur, sen her türlü noksanlıklardan ve ortaklıktan berisin). Bu duanın birçok faziletleri vardır. Duanın faziletinden yararlanabilmek için kırk kez okumak ise önemlidir.

mahkemeden berat almak i̇çin okunacak en etkili dua
mahkemeden önce okunacak etkili dua

5- Mahkemeden Hemen Önce Okunacak Dua

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedinil fâtihı limâ uğlika vel hatimi li mâ sebeka ven nâsırıl hakkı bil hakkı vel hâdi ila sırâtıkel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala âlihi ve ashâbihi hakka kadrihî ve mikdârihil aziym Manası: Allahım! Kapalılıkları açan, geçmişe son veren, hakka hakikatla destek olan, mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e O’nun âline ve ashabına O’nun yüce kadr ü kıymetince salat eyle selam eyle ve O’nu mübarek kıl!

Mahkemeye Çıkmadan Önce Okunacak Etkili Dua

Allah’ım! İnsanız, şaşarız, beşeriz, senin merhametine muhtacız. Bizim düştüğümüz bu sıkıntılı hallerden feraha ulaştır. Akıbetimizi hayreyle. Bizleri dinden, imandan ve yüce kitabın Kuran-ı Kerim’in yolundan ayrılmamıza müsaade etme. Bizlere hem bu dünyada hem de öbür tarafta berat alanlardan eyle. Sen beni çoluğuma çocuğuma bağışla. Hakkımda verilecek mahkeme kararımı sen hayra çevir. Beni mahkeme kapılarında çaresiz bırakma Allah’ım. Sen ki her şeye gücü yeten kadir-i mutlaksın. Sen ne dilersen o olur. Allah’ım! mahkememin sonucunu berat nasip eyle! Yunus Peygamberimiz nasıl Yunus Balığının karnından sana münacat ederek kurtulduysa bende aynı hislerle sana münacat ediyorum. Sen niyazımı ve dualarımı kabul eyle! Âmin.

8
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
5
_a_rm_
Şaşırmış
3
harika
Harika
Mahkemesi Olan için Okunacak En Güzel Dualar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!