Canan Karatay’dan Çocuklara Beslenme Uyarısı!

Canan Karatay'dan Çocuklara Beslenme Uyarısı
Canan Karatay'dan Çocuklara Beslenme Uyarısı

Prof.Dr. Canan Karatay “Çocuklar mutlaka yağ ile beslensin. Protein yağla yenildiği zaman vücuda çok iyi etki ediyor. Yağ olmasa beyin çalışmaz” diyerek çok önemli açıklamalarda bulundu. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, çocukların mutlu olması için sağlıklı beslenmesi ve yaşaması gerektiğini belirtti.

Canan Karatay’dan Çocuklara Beslenme Uyarısı!

Sağlık için sadece beslenmek değil, mutlu yaşam tarzının da çok önemli olduğunu vurgulayan Karatay, özellikle çocuklara şeker verilmemesi gerektiğini, şekerin çocuklar için adeta zehir olduğunu ifade etti. Ekmeklerin de vücutta şekere dönüştüğü için aynı etkiyi yaptığına dikkat çeken Karatay, piyasadaki ekmeklerin vücuda girer girmez şekere dönüştüğünü belirtti. Karatay, özellikle bazı tatlı ürünlerde çocukların fizik ve ruh sağlığı gelişimi için gerekli hiçbir besinin bulunmadığını savundu.

canan karatay'dan çocuklara beslenme uyarısı!
çocuklarda sağlıklı beslenme

Genellikle çocukların tükettiği çikolata, gofret, şeker ve mısır gevreği gibi birçok gıdanın ultra işlenmiş gıdalar olduğunu vurgulayan Karatay: “Bu tür ürünleri hakikaten vücutları kaldırmıyor. Çocuklarımızın maalesef büyük çoğunluğu hasta. Gençlerimizin büyük çoğunluğu hasta. Bu ülkede 20 yaşındaki çocukların tiroit kanseri olmasını artık düşünmeniz lazım. Bunu bir milli politika olması lazım. Japonya’da çok önemli bir uygulama var. Bu uygulama örneğini bütün dünya uygulamaya başladı. Güney Kore’de uyguluyor. Bunları Lütfen inceleyin. Çocuklarımıza okullarda eğitim verilecek. Eğitimle beraber örnek yiyecekler verilecek. Japonya da çocukların beslenme çantası yok Okullarda yiyeceklerini kendileri hazırlıyor. Bulaşıklarının da yine kendileri yıkıyorlar.” Dedi.

tokyo balık pazarı
tokyo balık pazarı

“JAPONYA DA AKŞAM MUTLAKA DENİZ ÜRÜNÜ YİYORLAR”

Çocukların bu şekilde daha mutlu, yediklerinin de oldukça sağlıklı ürünler olduğunu belirten Karatay şöyle devam etti;

Japonya’da iki öğün yiyorlar ve akşam mutlaka sofralarında deniz ürünü bulunuyor. Bol protein ve bol yağ, o güzel çocukların vücuduna girmesi lazım. Bizim en faydalı ürünümüz yumurtadır, köy yumurtasıdır. Köy yumurtasını muhakkak çocuklarımızın tüketmesi lazım. Japonya da yedi yaşından itibaren çocuklara mutlaka günde iki yumurta yediriliyor. Japonya, bugün nasıl süper zekâ çocuklarla dolu.”

Canan Karatay Japonya’yı örnek alan Güney Kore’nin de aynı modeli uygulamaya başladığına işaret ederek,” Bizim de bu modeli uygulamamız lazım. Bu okullarda başlar. Çocuklar mutlaka yağ ve proteinle beslensin. Protein yağla yenildiği zaman, vücuda çok daha iyi etki ediyor. Yağdan korkmayacağız. Yıllarca bizi yağdan korkuttular. Yağ olmasa insan beyni çalışmaz. Beynimiz çalışmasın diye bizi yağsız bıraktılar. Şekeri, unu yüklediler. Tahıl beyni çalıştırmaz. Çocuklar hazır ve paketlenmiş, gıdaları yedikten sonra hiperaktif oluyorlar. Çocuklara yanlış besin verildiği zaman hücreleri, beyni çalışmıyor. 12 yaşındaki çocuğa antidepresan veriliyor.” Değerlendirmesinde bulundu.

Dünya’da En Çok Deniz Ürünü Tüketen 10 Ülke

Norveç

Japonya

İzlanda

Güney Kore

İspanya

İngiltere

Fransa

İtalya

Türkiye

Hollanda

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Canan Karatay’dan Çocuklara Beslenme Uyarısı!
Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!