Kahve Kansere İyi Gelir mi?

Kahve Kansere İyi Gelir mi?
Kahve Kansere İyi Gelir mi?

Sayfa İçeriği; Kahve Kansere İyi Gelir mi, Kahve Zayıflatır mı, Kahvenin Faydaları Nelerdir, Kahve Kalbe İyi Gelir mi, Kahve Düşünsel Performansı Arttırır mı, Türk Kahvesinin Kadınlara Faydası.

Kahve Kansere İyi Gelir mi?

Kahve insanların içmekten pek keyif aldığı Türk kültürünün de önemli bir parçası olmayı başaran önemli bir besindir. Besin diyoruz çünkü kahvenin yararları saymakla bitmiyor. Her geçen gün kahvenin bir yararı daha ortaya çıkıyor. Son 5-10 yılda yapılan çok sayıda araştırma neticesinde, kahve içmenin düzenli olarak tüketilmesi halinde sağlık açısından birçok yararının olduğu analiz edilmiştir. Peki Kahve kansere iyi gelir mi? Gelin yazımızın devamını okuyarak konunun biraz daha derinlerine inmeye çalışalım.

Avustralyalı bilim adamları yaptığı bir araştırma sonucunda her gün en az iki fincan kahve içilirse, karaciğer kanserinden ölen hastaların sayısında önemli ölçüde azalma yaşanacağını ifade ettiler.

Bilim adamları, tüm dünyada sağlık kurumlarının insanları kahve içmeye teşvik edici adımlar atması yönünde tavsiye verdi. Böylece nüfusta görülen kanserli insan sayısının büyük ölçüde azalacağı kanaatindeler.

Southampton Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, insanlar tarafından kahve içmenin yararlı bir eylem olduğu ve her insanın kahvenin faydaları hakkında bilinçlenmesi gerektiğini, kahvenin kanseri önleyici bir vazife gördüğünü bu açıdan birincil karaciğer kanserinin en yaygın formunu geliştirme riskini azalttığı tespit ettiklerini söylemişlerdir.

 Kahve Zayıflatır mı?

Araştırmalar sonucu özellikle kafein oranı düşük kahvelerin tercih edilmesinin sağlık açısından yararlı olacağını ortaya koymuştur. Hamile kadınların ise mutlaka uzman doktora başvurarak tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Dünyada karaciğer kanserinden ölenlerin sayısı hızla artıyor. 2030 yılına kadar, her yıl yeni vaka sayısının yaklaşık yüzde 50 artarak 1,2 milyonun üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Yapılan bilimsel araştırmalarda kahvenin sağlık açısından çok önemli faydaları ortaya konmuştur. Kahvenin Antioksidan etkisi, antilipidemik (kan yağlarını düşürücü) etkisi, enerji ve uyanıklık vermesi dışında karaciğer ve böbrek fonksiyonlarını olumlu yönde etkilediği, depresyon ve alzheimer gelişimini azalttığı bilinmektedir.

Kahve Kalbe İyi Gelir mi?

Dünyada ki gelişmeler iyi yönde. Dünyada ki sağlık örgütleri ve ülkelerin ilgili sağlık kuruluşları kahve konusunu ciddiye alarak sağlık programlarına kahveyi sokmayı başardılar. Dünya çapında her gün yaklaşık 2,25 milyar fincan kahve tüketiliyor ve artan kahve tüketiminin kanser dışı ciddi kronik karaciğer hastalığına (siroz) karşı koruma sağladığı şimdiden anlaşılmıştır.

Geçtiğimiz günlerde Edinburgh Üniversitesi’nden Profesör Peter Hayes şu açıklamalar da bulundu: “Kahvenin sirozu ve ayrıca karaciğer kanserini doza bağlı bir şekilde azalttığını tespit ettik. Kahvenin diğer birçok nedenden ötürü ölüm riskini azalttığı da düşünülüyor. Araştırmamız devam ediyor. Ölçülü olarak içilen kahvenin harika bir doğal ilaç olabileceğini söyleyebilirim”.dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Kahve Kansere İyi Gelir mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!