En Güzel Cuma Mesajları ve Sözleri

En Güzel Cuma Mesajları ve Sözleri
En Güzel Cuma Mesajları ve Sözleri

En Yeni Güzel Anlamlı Cuma Mesajları ve Sözleri, Hayırlı Cumalar Mesajları 2020, Dualı, Ayetli, Hadisli Cuma Mesajları,  Uzun, Kısa, Öz, İçten, Duygusal Cuma Mesajları ve Sözleri, En Yeni Hayırlı Cumalar Mesajı, Anlamlı Anneye, Babaya, Sevgiliye, Askere, Ayetli, Bayraklı, Cumanız Mübarek Olsun Mesajları ve Sözleri, Cuma Günü Yapılacak İbadetler Neler, Cuma Günü ile İlgili Ayet ve Hadisler. Yeni Güzel Anlamlı Hayırlı Cumalar Mesajları…

En Güzel Cuma Mesajları ve Sözleri

Gül yüzün solmasın, hayallerin gerçek olsun. Cuman mübarek olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi, keremi ve affı üzerimize olsun! Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım gecemizi güne; günümüzü secdeye; secdemizi de huzuruna eriştir. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım rızkımıza bolluk, gönlümüze ferahlık, geçimimize bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed. Hayırlı ve bereketli Cumalar dilerim.

Bugün mübarek Cuma. Rabbim, dualarınızı hayırlara çıkarsın. Cumanız nurlu ve gönlünüzce olsun.

Ey benim yüce Mevla’m! Benim senden dilediklerim değil; senin bende görmek istediklerin nasibim olsun. Hayırlı Cumalar!

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Yüce Rabbim, bu nur dolu cuma gününü Senin rızan yolunda sevgi ve muhabbet ile geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Ey Allah’ım hayatımızı güzelleştirdiğin gibi, ahlakımızı da güzelleştir. İmanımızı yenile ve bizleri Senin yolundan ayırma..! Amin. Hayırlı Cumalar.

Dünya’nın dört bir yanında ezan seslerinin semaya yükseldiği bu Cuma vaktinde Allah bizleri cumanın sırrına erdirsin. Hayırlı Cumalar dilerim.

Cennet bahçelerinde dolaşmak Allah’ın rızasına nail olmak demektir. Onun huzurunda yüzleri ağaracaklar arasında olmak duasıyla hayırlı Cumalar.

Cuma bir hediyedir Müslümanlar için. Bu hediyenin farkında olup ona en güzel şekilde şükür edenlerden olmamız duasıyla. Hayırlı Cumalar olsun.

Ya Rabbim, kusurlarımızı bağışla. Bizi Kendine kul kabul eyle. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin. Cumanız Mübarek olsun.

Rabbim bu mübarek Cuma günü hürmetine günahlarımızı bağışla. Bizlere sağlık ve esenlik ver. Selam ve hayır duaları ile. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Aklıma açıklık ve hikmet; düşünceme feraset ve idrak; bedenime sağlık ve afiyet; ruhuma huzur ve metanet ver. Amin! Cumanız mübarek olsun.

Rabbim hem ülke olarak hem Müslümanlar olarak hem de aile olarak birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

Dualı Cuma Mesajları Hadisli ve Ayetli

Güzellikler içinizi ısıtsın, yüzünüzden ve yüreğinizden mutluluk eksik olmasın. Rabbim, sizi ve bizi affettiği ve hıfzettiği kullarından eylesin Hayırlı cumalar dilerim.

Yakınlık ne zamanla ne mekanla ilgilidir. Eller ve kalpler Allah’a açıldığında dile ilk gelen sevilenlerdir. Aklımda kalbimde ve duamdasınız… Cumanız mübarek olsun.

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet denizinden bir damla da olsa nasiplenme imkânı bulan iyi kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Kalbimiz iman ve takva ile ömrümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile nasibimiz nur ile dolsun. Hanelerimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbi! Sana sığındım. Hayatımda ne varsa Senin hükmüne bıraktım. Ben senin aciz bir kulunum. Beni ve sevdiklerimi hıfzettiğin kulların arasına al. Hayırlı Cumalar.

Melekler her zaman duacınız olsun. Yüreğiniz genişlesin, huzurunuz bol olsun. Sevgili peygamberimiz mahşer gününde şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım bize kulluğu, imtihanı, hesabı, mahşeri, sıratı, cenneti ve cehennemi unutturma. Hatırlayan ve hatırlatanlardan olmak duasıyla Hayırlı Cumalar.

Dua etmek kalbe şifa, ömre bereket vesilesidir. Allah bu mübarek günde en güzel şekilde dua edip Allah’ın rızasına nail olabilenlerden eylesin. Hayırlı Cumalar Olsun.

Hem ülke olarak hem dünya olarak çok çor günler geçirdiğimiz şu zamanlarda mübarek Cuma gününün hürmetine bizlere yardım et Allah’ım. Herkese hayırlı cumalar olsun. Yeni Güzel Anlamlı Hayırlı Cumalar Mesajları

Ömrümüze bir kader yazan ve bu kaderle bizi imtihan eden yüce Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri hayatımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı Cumalar dilerim.

Yüceler yücesi Allah’ın selamı rahmeti, bereketi bütün Müslüman aleminin olsun! Günümüz aydın Cumamız mübarek ve bereketli olsun! Hayırlı Cumalar.

Allah’tan dilediğiniz dualarınız, samimiyeti ve hayrı nispetinde tez elden kabul olsun. Rabbim hepimize sevap dairesi içinde nasipler ihsan eylesin. Hayırlı Cumalar.

Bir çiçek gün gelir kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur biter, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur fakat gönülden sevilen insanlar asla. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Senin rızanı kazanabileceğimiz bir gün geçirmeyi, ömrümüzü senin rızana göre yaşayabilmeyi nasip eyle. Amin. Herkese bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

Yüce Allah’ım! Akşama erdiğimiz gibi sabaha, sabah erdiğimiz gibi de akşama ermeyi nasip eyle. Sağlımızı ve kalplerimizi koru ve hastalara şifa, borçlulara edalar ver. Hayırlı cumalar.

Nefret olan kalbe sevgi, ümitsizlik olan kalbe ümit, keder olan kalbe mutluluk dolsun. Bu mübarek günde dertlerimizi omuzlarımızdan kalkıp gitsin. Hayırlı Bereketli Cumalar olsun.

Dünyada bolluk bereket adına ne varsa gelip seni bulsun. Bir okyanus gibi çağla ve mutlu ol. Senin iyiliğin benim huzurumdur. Yeter ki helal dairede olsun. Cuman mübarek olsun.

Ey Rabbim! Yalvarışımla günahlarımdan yıkanayım. Tövbe ile kapına geleyim. Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Beni affet ve kapına kabul eyle.  Amin. Cumanız mübarek olsun.

Kur’an-ı Kerim’in nuruyla evlerimizi ve kalplerimizi aydınlat Allah’ım, ibadetlerin güzelliği ile bizleri güzelleştir Allah’ım. Her türlü şerden ve vesveseden sana sığınırız. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Senden bugün ve yarın en güzel hayırları yerine getirebilmeyi dilerim.  Senden cenneti ve cenneti kazandıracak söz ve amelleri yapabilecek bir kul olmayı dilerim. Cumanız mübarek olsun.

Corona virüs gibi türlü hastalık ve belaların insanlığın üzerinden çekildiği günleri görebilmeyi bizlere nasip et Allah’ım. Rabbim bizi sağlık ve sıhhatle bir araya getirsin. Hayırlı Cumalar olsun.

Ey yüceler yücesi Rabbim… Yakarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden ve lütfundan, içimdeki kırık yürek Allah derken, merhametini esirgeme üzerimizden! Amin. Hayırlı cumalar olsun.

En küçük bir iyiliği bile karşılıksız bırakmayan yüce Allah’ım sen bizleri iyilik edenlerden ve iyilik görenlerden eyle. Rabbim seni bizleri kötü niyet ve amellerden, kötü insanlardan koru.  Hayırlı Cumalar.

Yüceliğini idrak etmek için binlerce yıldır uğraşan insanoğlu, senin yarattığın kainatın belki daha bir zerresini bile çözememiştir. Yüce Allah’ım bizleri bu yüceliğin önünde secde edenlerden ayırmasın. Hayırlı Cumalar. Yeni Güzel Anlamlı Hayırlı Cumalar Mesajları

En Yeni Hayırlı Cumalar Mesajları

Yüce Allah’ım, dertlerimin arasında ümidimi kaybettiğimde, senin alnımıza yazdığın kaderinin bizim hayallerimden çok çok daha güzel olduğunu gösterirsin. Sana binlerce kere hamd ü senalar olsun. Hayırlı Cumalar.

Cennet bahçelerinde gezmeyi, Kevser sularından içmeyi, Rahman’ın rızasıyla Peygamber efendimizin cemalini görmeyi nasip et Allah’ım. Bizler sana duandan başka bir dilenme şekli bilmeyiz.  Hayırlı cumalar.

Allah bir kulunu sevindirmek isterse hiçbir engel önünde duramaz. Bütün dertlerin en beklenmedik zamanda bir anda bitiverir. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun ve her ne sıkıntınız varsa tez elden geçip gitsin. Hayırlı Cumalar.

Ey Rabbim! Gözlerimden senin sevgini ve senden korkuyu alma. Baktığım her şeyde ve herkeste senin rızanla göreyim. Hayırlar için koşayım, şerlerden uzak olayım. Her şeyde senin nizamına uyayım. Amin. Hayırlı Cumalar…

Ey Rabbim! Şu alemde küçük bir yerim var biliyorum. Bizi bu küçüklüğü unutup kibirlenenlerden etme. Senin yüceliğin karşısında takva sahibi olanlar arasına beni ve sevdiklerimi ilhak eyle. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Allah’ım! Bizleri insanlara zarar veren kişiler olmaktan koru. Allah’ım bizleri hayvanlara, bitkilere ve dünyaya da zarar veren kişiler olmaktan alıkoy. Bizlere yarattığın her şeye ve herkese karşı sorumluluklarını yerine getiren insanlardan eyle. Hayırlı cumalar.

Ey İnsanoğlu, yaşadığın zamanın ve nefsinin gaflet uykusundan uyanma zamanı gelmedi mi? Hayat bir anlık ve sonunda tövbe ve mağfiret olmadan aydınlık yok. Bu mübarek gün hürmetine Allah kalplerimizi doğru yola çevirsin. Amin. Hayırlı Cumalar.

Ey Rabbim! Yalvarışım senin kapında kul olduğumu bildiğimden. Sen dilersen benim için her şey değişebilir. Sen dilemezsen dünya bir araya gelse bir yaprak kımıldamaz. Sana olan samimi dualarımı kabul eyle ya Rabbim.  Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Ey Rabbim! Şu kainatın içinde birer zerre kadar bile bir yerim yokken sen bana cennetinin kapılarını gösterdin. Senin rızanı kazanmaktan başka boş işlerle uğraşmaktan sana sığınırım. Senin kudretinden sual olunmaz. Sen bizi sana layık kul eyle.  Amin. Hayırlı, imanlı cumalar dilerim.

Sevgiliye Cuma Mesajları

Ne günahlar işledik, pişman olup tövbe ettik. Ne hatalar yaptık gene Allah’ın huzuruna geldik. Çünkü o merhameti ve affı bol olandır. Rabbim, bizleri senin kapından ayırma. Senin büyüklüğünü ve kudretini bizlere takva yolunda ışık eyle. Senin rızanın dışına çıkarma. Amin. Cumanız mübarek olsun!

Ey Rabbim! Senin merhametin sonsuzdur. Biz insanlar bu dünyada çok günahlar işledik. Senin karşına çıkmaya yüzümüz olmayacak hallere girdik. Her türlü günahımız için pişman olduk. Senin kapına geldik. Bizlerin pişmanlığını ve tövbesini kabul eyle. Senden başka affedici yoktur. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Allah’ım! Sen bütün alemlerin ve bütün varlıkların sahibi ve yaratıcısısın. Buna inandım, buna güvendim. Ben de senin bir garip kulunum. Hatalarımı bu mübarek gün hürmetine affet. Bana yakınlığını nasip eyle. Amin! Tüm Müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, mutlu günler dilerim.

Ey Rabbim! Sen bir karıncanın bile karanlıkta yürüdüğünde ayak seslerini duyansın. Benim de sesimi, yalvarışımı, dualarımı duyarsın. Gözyaşlarım senin rızan için akıyor. Dünya dertlerle dolu ve senden başka merhem yok. Beni bu dünyada kolu kanadı kırık bırakma. Dualarımı kabul eyle. Amin. Herkese hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Allah’ım, haset, yalan, gıybet, dedikodu, kıskançlık gibi kötü huylardan sana sığınırım. İnsanın nefsi çetin, onu yenmek zor. Sen bana nefsimi yenmem için yol göster ve bana kuvvet ver. Senin imanın olmadan bu dünyada şeytanın yalanlarından kendini sakınmak mümkün değil. Kalbimde imanını sabit eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Ey Allah’ım fikrimizi senin yolunda çalıştır. Bizi nefsimize ve şeytana mağlup etme. Kalplerimizi İslam’ın nuruyla aydınlat ve günahlarımızı affeyle. Senden başka yalvaracak kimsemiz yok. Senden başka koruyacak kimsemiz yok. Amin! Hayırlı Cumalar.

Ey Nefsim senin gözün bağlı, görmek için af dile, tövbe et. Ey nefsim, senin bahtında çok sıkıntılar var, lütuf için dua et. Ey nefsim, sen bildim, yaptım deme, sen bilmezsin, yapmazsın. Şeytana yoldaş olmaktan Allah’a sığın. Ey nefsim, tevekkül ile kurtulmak varken aldanmak niye? Hayırlı Cumalar.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle. Allah için sabreden ve şükredenlerden eyle! İşini hakkıyla yapan, verdiğin nimetine şükreden, ibadetini güzel ve sahil niyetlerle yapan, doğru konuşanlardan eyle, yalandan dilimizi koru ya Rabbim. Amin. Hayırlı bereketli Cumalar.

Ya Rabbi! Kıldığım namazlarımı, getirdiğim salavatları katında kabul eyle. Geçmişimi ve geleceğimi hayra vardır. Son nefesimde Kelime-i Şehadeti söyleyebilme imkânı ver. Ölmüşlerimizi af ve mağfiret eyle. Duaların geri döndürülmediği bu mübarek Cuma gününde dualarımızı kabul et. Bizleri rahmetinden mahrum bırakma. Hayırlı cumalar. Yeni Güzel Anlamlı Hayırlı Cumalar Mesajları

Ey nefsim! Şeytanın desisesinden Allah’a sığın. Günahlarından tövbe et ki cennet yolları sana açılsın. Sen de Firdevs cennetlerde seyran etmek için yaratıldın. Öyleyse cehenneme götürecek kötülüklerden kendini uzak tut. Azla yetinmeyi, güzel görüp güzel söylemeyi kendine huy edin.  Allah cümlemizi nefsini yola getirebilenlerden eylesin. Amin. Hayırlı bereketli Cumalar olsun.

Dünya göz açıp kapayana kadar geçilen bir durak oysa. Biz sanki hancı gibi yaşıyoruz. Yolu kısacık bir yolcu olduğumuzu unutturma Allah’ım. Bizleri dünyanın güneşine gölgesine, türlü lezzetlerine dalmaktan ve ahiret için çalışmayı unutmaktan koru.  Bu aleme imtihan olalım diye yollandığımızı her an bize hatırlat. Ya Rabbim, senin kaderinden yine sana sığınırım. Bizlere hayırlı bir ömür nasip et. Cumanız mübarek olsun.

Cuma Günü ile İlgili Ayet ve Hadisler

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. [Cum’a, 62/9] Bereketli Cumalar Dilerim.

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. [Ebu Dâvûd, Vitr, 32.] Hayırlı cumalar…

Allah’ım! Sen affedicisin, Kerim’sin, affı seversin, beni affet. (Tirmizî, Deavât, 84.) Cumanız mübarek olsun…

Allah’ım! Başıma geçmiş ve gelecek, gizli ve açık her çeşit günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Bana kendi sevgisini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. [Tirmizî, Deavât,73.] Cumanız bereketli olsun…

Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. [Müslim, Cum’a 17, 18] Cumanız  hayırlı ve mübarek olsun.

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. [Ebu Dâvûd, Vitr, 32.] Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım! Sen affedicisin, Kerim’sin, affı seversin, beni affet. [Tirmizî, Deavât, 84.] Cumanız mübarek olsun. Allah sizi ve bizi affettikleri arasına ilhak eylesin.

İnkâr edenlere gelince; onların amelleri ıssız bir çöldeki serap gibidir. [Nur,39] Hayırlı Cumalar.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En Güzel Cuma Mesajları ve Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!