En Güzel Anlamlı Neslican Tay Sözleri ve Mesajları

Neslican Tay Sözleri ve Mesajları

En Güzel Anlamlı Neslican Tay Sözleri ve Mesajları, Neslican Tay TEDx konuşması sözleri, Neslican Tay Son Sözleri, Neslican Tay Duygusal, İbretlik Sözleri, Neslican Tay Kanserle Mücadele Sözleri, Neslican Tay Unutulmaz Sözleri, Neslican Tay Hayata Tutunma Sözleri

En Güzel Anlamlı Neslican Tay Sözleri ve Mesajları hepimiz için hayata tutunmanın anlamını açılıyor. Onun genç yaşında kansere karşı verdiği mücadele ve talihsiz ölümü sevenleri tarafından unutulmaz. Neslican Tay TEDx konuşması sözleri, Neslican Tay Son Sözleri, Neslican Tay Duygusal, İbretlik Sözleri, Neslican Tay Kanserle Mücadele Sözleri, Neslican Tay Hayata Tutunma Sözleri ile bizlere ders niteliğinde şeyler söylüyor. İşte En Güzel Anlamlı Neslican Tay Sözleri ve Mesajları

neslican tay sözleri ve mesajları

En Güzel Anlamlı Neslican Tay Sözleri ve Mesajları

Bacağım yok ama yaşam sevincim var!

Belki kaybedeceğim ama savaşırken kaybedeceğim.

Ben ağlarken çok çirkin oluyorum benim gözyaşım akmamalı.

Hayatımı, umudumu ve yaşama sevincimi hiçbir zaman kaybetmedim.

(Engelli insanlara] acınmamalı, ötekileştirmemeli ve normalleştirmeli.

Belki hiçbir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi.

Kendimi böyle de sevmeliyim, böyle de kabul etmeliyim ve hayata karışmalıyım.

Herhangi bir konuda uzmanlığım yok, harika bir kariyerim de yok, sadece hayat hikayem var.

Komşu çocuklarının ezeli rakibiydim. Hani, o her kıyaslamada galip gelen gıcık çocuk vardır ya, kesinlikle o bendim.

Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!

Sporcuydum, basketbol oynadım 5 yıl, aynı zamanda atletizm ile ilgilendim. İyi bir öğrenciydim, 2016’da fen lisesinden mezun oldum.

Neslican Tay Kanserle Mücadele Sözleri

Dört aylıkken emeklemeye başlayan bir insan düşünün, bacağım yokken nasıl yaşayacaktım…. Acım tarifsizdi gerçekten ve acımın altında ezilmemek için hep üstüne gittim.

Bu kadar ileriye gidemezsin. 2 adım attığımda nefesimi kesemezsin. Sen nesin, kimsin de benim vücudumu, benim hayatımı bu kadar etkiliyorsun. Seni yeneceğim. Beni izleyenlere de bir mesajım var: Kendinizi çok sevin. En çok da sol bacağınızı.

Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz başka bir bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin.

Kansere bırakmıyorum hayatımı, hayallerimin peşinden gidiyorum. Bir kitap yazıyorum, tekrar üniversiteye hazırlanıyorum, bir sosyal medya hesabım var yazılarımı paylaştığım. Çünkü ben kansere hayatımı bırakamam. Ben daha 20 yaşındayım.

Hâlâ diş macunlarını ortasından sıkıyor ve yemek yerken mutlaka üstüme döküyorum. Çok gevezeyim bazen kendi kendimin sözünü kesiyorum. Heyecanlıyım biraz deli fazlaca gözü kara… Ama seviyorum. Beyaz saçlarımdan demir ayağıma kadar seviyorum kendimi.

Canla başla üniversite sınavına hazırlanırken bacağımda bir ağrı hissettim, doktorlar kas ağrısıdır, kas yırtılmasıdır, dediler. Artan ağrılarıma rağmen doğru teşhis hiçbir zaman konamadı. Kanser teşhisi konduğunda tümör bacağımı sarmış, kemiğimi aşındırmış, damarımı tıkamıştı. Türkçesi, biz çok geç kalmıştık.

 

Neslican Tay Unutulmaz Sözleri

Öncelikle kanseri içselleştirmedim, çünkü kanser çok büyük bir olay değildi. Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde birkaç minik hücrenin kontrolsüz bölünme hevesine geçmesinden ibaretti yalnızca. Bu kadar basitti aslında. Ve ben çok gençtim, çok sağlıklıydım. Ailedeki en sağlıklı çocuk bendim, diyebilirim. Zararlı alışkanlıklarım yoktu. Ama ben kanser olmuştum. Demek ki herkesin başına gelebilir.

Neden ben kanser oldum diye kendimi hırpalamaktansa eğer ben seçildiysem kanser için onu yenebilecek güçte olduğum içindir, diye düşündüm. Ve kendime bir söz verdim. Tümörüm küçülse de büyüse de beni asla güçsüz ve zayıf bırakmasına izin vermeyecektim. Vermedim de.

Kanserin beynimi ele geçirmesine hiçbir zaman izin vermedim. İnsanlar maske taktığım için ne düşünür diye hiç umursamadım. Maskemi taktım, peruğumu taktım, makyajımı yaptım. Kalabalıklara karıştım. Arkadaşlarımla alışverişe, eğlenmeye gittim, ailemle piknik yapmaya gittim. Böylece aylarımı geçirdim. Doktorlarım beni gördüklerinde inanamıyorlardı. Kan testi sonuçlarıma baktıklarında Neslican şu anda senin ayakta bile duramaman lazım, diyorlardı. Bense çılgın danslar yaparak odalarına giriyordum.

Anlamlı Neslican Tay Sözleri ve Mesajları

Biliyorsunuz ki iki buçuk seneden fazla bir süredir kanserle uğraşıyorum. Çok fazla farklı tedavi denedik. Denediğimiz kemoterapilerin hepsi ilk başta olumlu yanıt verdi ama daha sonra maalesef sürekli kanser nüksetti. Yani bu yaşadığım kaçıncı metastas sayamıyorum bile. Ciğerlerim zaten berbat durumda maalesef. O yüzden geçtiğimiz ay bir biyopsi alındı benden. Amerika’ya yollandı. Doktorum kemoterapiyi kesti ve dedi ki akıllı bir ilaç var Nesli, belki olur yüzde 5 ihtimalle. Ama maalesef yapılan gen testine göre benim tümörüm en iyi kemoterapi ile durdurulabiliyormuş. O yüzden daha önce almadığım farklı bir tedavi alacağım hemen yarın.

Bunu kabul etmem çok zor oldu. Çünkü iyileşeceğine çok inanıyorum. İyileşmeyeceğimi bir gün bir kere bile düşünmedim ama bu sürecin acılı yollardan olması beni de yıpratıyor. Saçlarımı kaybetmek, özgürlüğüm, yaşam kalitesinin düşmesi… Kemoterapinin getirdiği bir sürü acı şey var. Bunları yaşamak artık istemiyorum ama bu hayatta kalmak için onu yapmam gerekiyorsa kemoterapi alacağım. Zaten bir tane ciğerim çalışmıyor tümor yüzünden. Bu sebeple de çok sinirlendim bugün.

Hani n’oluyoruz dedim. Bu kadar ileri gidemezsin. Konuştuğum da nefesimi kesemezsin. Sen kimsin dedim. Kimsin de vücuduma bu kadar hükmederek benim hayatımı bu kadar kötü etkiliyorsun. Madem etkliyorsun o zaman alıyoruz o kemoterapiyi ve paşa paşa seni yolculuyoruz dedim. Çünkü bu yapmak ve savaşmak zorundayım. Onu yenmek zorundayım çünkü gerçekten bu hayatta kalmak istiyorum. Ve yeneceğim!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En Güzel Anlamlı Neslican Tay Sözleri ve Mesajları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!