Süleyman Seba Unutulmaz Sözleri

Süleyman Seba Unutulmaz Sözleri
Süleyman Seba Unutulmaz Sözleri

Bugün Beşiktaş’ın tarihi başkanlarından olan Süleyman Seba’nın ölüm yıl dönümü. Bu vesileyle biz de spor camiası adına ve unutmamak adına Süleyman Seba Sözeri’ni sizler için derledik.

5 Nisan 1926 yılında Hendek’te doğmuştur. Süleyman Seba Türk Futbolunun unutulmaz başkanlarından birisidir. Beşiktaş Jimnastik Kulübünün 30. Başkanıdır. 16 sene Bjk’da başkanlık görevi yaparak taraftarlar tarafından en çok sevilen başkan unvanına sahip olmuştur.

Bizde sizlere Beşiktaş’ın efsane başkanı ve Türk futbolunun unutulmaz centilmeni Süleyman Seba’nın vefatının altıncı yılında tarihe geçen, ölümsüz sözlerini tekrar hatırlıyoruz…

Süleyman Seba Unutulmaz Sözleri

Süleyman Seba Sözleri sayfamıza hoş geldiniz..

Şerefli ikincilikler, şerefsiz şampiyonluklardan önemlidir.

Öyle şey olur mu? Sevinin ama rakibinizi üzmeden sevini.

Beşiktaş için bir şeyler yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!

Çok üzüntülerimiz oldu hepsini yuttuk, oturduk. Beşiktaş’ı üzmesinler.

Beşiktaşlılık etik değerlerini sahiplenmeden, hiçbir başarının kalıcı olacağına inanmıyorum.

Yumruğumuzu vurup, masaları kırıp, olayları halletmemizi tavsiye ediyorlar, biz kanunlara saygılıyız.

Başkanlığım döneminde Beşiktaş’ın zevkle hamallığını yaptım. Evet, son dönemlerde üzüldüm ama hayatımın en zevkli anlarını Beşiktaş’ta yaşadım.

Herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz, Bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz, ama herkesi her zaman aldatamazsınız! Ben kimseyi hayatım boyunca aldatmadım!

Beşiktaş sevgisi, sevgilerin en güzelidir. Zor dönemlerde sadece taraftarın desteği yetmez, yöneticilerimizin de fedakâr taraftarımızın bu desteğine uygun davranışlar içinde olmaları gerekir.

İnsanlarla yaşadım, insanı öğrendim. İnsanlarla yaşadım, insanlığı öğrendim. İnsanlarla yaşadım, İnsanlardan nankörlüğü gördüm. Dostlarım, dostlarım! Ama ben dostlarımdan çok korkarım.

Futbol sadece şampiyonluklara sevinmek değildir. Bunu belli değerlere sahip çıkarak yaşamaktır. Biz, ‘şerefli ikincilikler’ de yaşadık. Toplum bunları şimdi anlıyor. O zaman bunlara gülenler vardı. Şimdi ben hepsini hayretle izliyorum. Zamanın haktan yana olduğunu görmek en büyük sevincimdir.

On altı yıl boyunca üzerime gelen okyanus dalgalarının bende yaratmış olduğu hüznü, genel kurulunuzun sessiz ve sakın sahilinde sizlerle paylaşmaya çalıştım. Bunca seneler boyunca bana göstermiş olduğunuz sabır, anlayış, hoşgörü ve desteğe tekrar tekrar teşekkür ediyorum. (Veda Konuşmasından)

1984 yılında huzurlarınıza hangi heyecan ve duygularla gelmişsem bugün de huzurlarınızda aynı heyecan ve duygularla basım dik gönlüm rahat ve huzur içerisinde sizlere veda ediyorum!” (Veda Konuşmasından) 

“İnsanlarla yaşadım, insanı öğrendim. İnsanlarla yaşadım, insanlığı öğrendim. İnsanlarla yaşadım, İnsanlardan nankörlüğü gördüm. Dostlarım, dostlarım… Ama ben dostlarımdan çok korkarım.” (Veda Konuşmasından)

‘’Seksen küsur yaşına geleceksiniz, devlete yıllarca hizmet edeceksiniz ve seksen metrekare bir evde oturacaksınız. Üzerinizde topluiğne kadar bir leke olmayacak. Beşiktaş gibi bir camianın yıllarca başkanlığını yapacaksınız. Bütün insanlığın hayatında başarılar vardır ama kalite istikrarda saklıdır. İnsanlar tesadüfen bir yere gelirler ama on altı yıl bir yerde duramazlar. Bu onların kalitelerini gösteriyor. Süleyman Seba gibi isimler, efsane isimlerdir. Bizim çocuklarımıza, genç nesillere örnek gösterebileceğimiz portrelerdir. Birine benzemek istiyorsanız Süleyman Seba’ya benzeyin. Süleyman Seba gibi anılırsınız. Yaşamak önemli değil, öldükten sonra kendinizi yaşatmak çok önemlidir. Bence Süleyman Seba, bedenini teslim ettikten sonra yaşayacak ender insanlardan biridir.’’ -Ersin Taranoğlu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Süleyman Seba Unutulmaz Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!