En Güzel Muhtarlar Günü Mesajları ve Sözleri

En Güzel Muhtarlar Günü Mesajları ve Sözleri
En Güzel Muhtarlar Günü Mesajları ve Sözleri

Ülkemizde her yıl 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor. Köy ve mahalle gibi toplu yaşanılan yerlerde görev yapan muhtarlar, hem merkezi hem de yerel yönetimler açısından önemli bir yere sahiptir. Bu vesile ile yerel yönetimin adeta yapı taşı olan muhtarlarımıza En Güzel Muhtarlar Günü Mesajları ve Sözleri hazırladık. Sayfamızda beğendiğiniz Muhtar ile ilgili güzel sözleri Muhtar Babaya, Muhtar Abiye, Muhtar Anneye, Muhtar Dedeye, Muhtar Amcaya gönderebilirsiniz.

Muhtarlarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek ve onların sesi olmak amacıyla 19 Ekim günü kutlanan Muhtarlar Günü düzenlenen birçok etkinliklerle kutlanıyor. Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp’tan ‘en güzel, resimli, anlamlı, muhtarlar günü ile ilgili kutlama mesajları paylaşmak isteyen sosyal medya kullanıcıları, internette araştırma yapıyor. İşte Muhtarlar Günü için Güzel Sözler, Muhtara Güzel ve Anlamlı Sözler, En Güzel Muhtarlar Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri 2022.

Muhtarlar Günü Nedir?

19 Ekim tarihi, 19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, 19 Ekim gününün hükümetimiz tarafından “Muhtarlar Günü” olarak belirlenmesi, devletimiz ve hükümetimizce, en küçük yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.

muhtarlar günü kutlu olsun mesajı resimli
muhtarlar günü kutlu olsun mesajı resimli

En Güzel Muhtarlar Günü Mesajları ve Sözleri

Tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum.

Bu anlamlı günde muhtarlarımızdan ebediyete göç etmiş olanlara Yüce Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan muhtarlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Çalınmadık kapı, gidilmedik ocak, alınmadık gönül bırakmamak gibi öncelikleri olan bu devlet anlayışının, devletimizin varlığı ve bekasının da odak noktası olduğu unutulmamalıdır.

Muhtarlarımız, devletimizin gören ve gözeten gözü, aziz milletimizin derdini, elemini işiten kulağı, milletimize uzanan şefkat eli, insanımızın tasa ve sevincinde arkasında dağ misali duranıdır. 

Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlar Günü Kutlu Olsun.

Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

1829 yılında kurulan muhtarlık müessesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisidir. Bu vesile ile tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutlar başarı ve esenlikler dilerim…

Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü`nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Her biri milletimizin birer ferdi olan ve demokrasinin bir gereği olarak bizzat vatandaşlar tarafından seçilen muhtarlarımız, görev yaptıkları köylerdeki ve mahallelerdeki sorunların çözümü, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin yerine getirilmesi yolunda önemli birer hizmet noktasıdır. Muhtarlarımız, köylerde, mahallelerde gören gözümüz, duyan kulağımız, elimiz ve ayağımızdır.

Vatandaşlarımızın her türlü sorununda ilk muhatap oldukları kişi muhtarlardır. O nedenle muhtarlarımız devletimizin hiyerarşi silsilesinde hizmet ve projelerin yürütülmesinde son halkayı temsil etmesinin yanında, aynı zamanda vatandaşlarımızla doğrudan muhatap olmaları dolayısıyla onların seslerinin duyurulması açısından da ilk halkayı oluşturmaktadır.

Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikardır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlar Günü Kutlu Olsun.

Demokrasimizin ilk basamağı muhtarlarımıza büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Görev ve sorumluluklarını yerine getiren, vatandaşlarımıza götürülen hizmetin de bir parçası olan Muhtarlarımız, devletimizin mahalle ve köylerdeki gözü ve kulağı olmuşlardır. Bu vesile ile Tüm muhtarlarımızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, Samsunlu muhtarlarımız başta olmak üzere tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum.

4
mutlu
Mutlu
4
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En Güzel Muhtarlar Günü Mesajları ve Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!