En Güzel 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

En Güzel 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları
En Güzel 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

Sayfa İçeriği; 9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu ile İlgili Sözler, En Güzel Anlamlı 9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Mesajları ve Sözleri 2021, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları ve Sözleri, Kısa, Uzun, Milliyetçi ve Vatansever sözleri, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Hakkında Tarihi Bilgi, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Özlü Sözleri

Ülkemizi esir almaya çalışanlara karşı En güzel anlamlı 9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu mesajları ve sözleri 2021 içeriğimizle bu önemli günü kutluyoruz. Vatanı kendi hakimiyeti altına  sokmaya kalkışanlara karşı göğsünü siper eden cesur milletimiz, tarihe adını unutulmaz başarılarla yazdırmıştır. 9 Eylül İzmir’in Kurtuluş’unun yıl dönümündeyiz. Bu şanlı tarihi ile milletimiz dünyaya Türk’ün gücünü göstermiştir. Bu önemli günün anısına biz de “9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Mesajları ve Sözleri 2020” isimli faydalı bir içerik hazırladık. Sizlerle “9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları ve Sözleri” hakkında en güzel anlamlı 9 Eylül mesajları ve sözlerini paylaşıyoruz. 9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Mesajları ve Sözleri 2021 başlıklı metnimizde; En güzel anlamlı 9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu mesajları ve sözleri ve  9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu hakkında tarihi bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. 9 Eylül İzmir’ in kurtuluşu kutlama mesajları kısa, uzun, milliyetçi ve vatansever sözleri vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Mesajları ve Sözleri 2021 ile bu günü kutluyoruz.

İzmir’in Kurtuluşu Hakkında Kısa Bilgi

İzmir’in, 15 Mayıs 1919’da Yunan güçleri tarafından işgal edilmesi, Anadolu’da Milli Mücadele’nin başlamasında önemli bir aşamadır. O tarihe kadar Anadolu’da işgallere karşı dağınık olan düşünce ve örgütlenme şekilleri vardı. İzmir’in işgali Anadolu insanın özgürlük ve direnme düşüncesini güçlendirmiş, İstanbul’da başlayan işgali protesto gösterileri Damat Ferit Paşa hükümetinin düşmesine neden olmuş; örgütlenme ve protesto mitingleri Anadolu’nun en uç yerlerine kadar yayılmıştı. Artık İzmir Anadolu harekatı için başat sembollerden biri durumuna getirilmişti ve İzmir’in işgaline karşı protesto mitingleri, her yıl işgalin yıl dönümlerinde, Anadolu’nun çeşitli şehir ve kasaba merkezlerinde yapılmakta; konu sürekli gündemde sıcaklığını korumaktaydı. Birinci İnönü, İkinci İnönü, Aslıhanlar, Dumlupınar ve Sakarya Meydan Muharebeleri millî mücadelenin kazanılmasında önemli adımlar atılmıştı.

İzmir’in Kurtuluşu tarihi milli mücadelenin 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz harekatı sonucunda Türk ordusunun Yunan işgali altındaki İzmir’e girmesi ile başlar. 9 Eylül 1922’de İzmir’e girmeyi belirten tarih terimidir. Hem Mudanya Ateşkes Antlaşması hem de Lozan Barış Antlaşması’na uzanan süreci başlatması dolayısıyla Milli Mücadele’nin sona ererek Türk milletinin kurtuluşu ve bağımsızlığını elde edişinin simgesi olmuştur. Bu tarihi olay milletçe kutlanır.

Türk ordusu tarafından 26 Ağustos 1922′de başlatılan Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı’nın son safhası oldu. Kesin sonuç beş gün içinde kazanıldı. 30 Ağustos’ta Başkomutan Mustafa Kemal ordulara bir bildiri gönderdi; “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” şeklindeki unutulmaz emrini verdi.

En Güzel 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

İzmirli sadece zeybek oynarken diz çöker. İyi ki doğdun İZMİR!

Cumhuriyetin yıkılmayan kalesi İzmir’imiz. Hürriyetin ödün vermez efesi. Kurtuluşun kutlu olsun güzel İzmir’im!

İzmir’in Türk bayrağını gönderine çektiği gün, kurtuluş günü, doğum günü ve her günü kutlu olsun…

İzmir’in sesi, ülkenin aydınlık geleceğini her daim örecektir. Tüm hemşerilerimin 9 Eylül kurtuluş gününü tebrik ederim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anarak dua ediyorum.

Zaferin habercisi, özgürlüğün sembolü, İzmir’in kurtuluşunun 98. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın aziz kahramanlarını saygıyla ve minnetle anıyoruz. 9 Eylül Türk milletinin onur madalyasıdır.

Hayır, İzmir esir kalamazdı. Dağları yıkan gücünle sars yerleri ey tarih. Ey millet öğün çalış güven. Durma yürü haydi ileri. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

Akdeniz Karadeniz Ege’de hepsi bizim hürriyetimiz! Sakın deneme Yunan! Biz çılgın Türkleriz… İzmir’in kurtuluşunun 98. Yılı kutlu olsun!

Tarih 9 Eylül 1922! Mustafa Kemal komutasındaki Türk askeri, yaklaşık 3 yıldır Yunan işgali altında olan İzmir’i düşmandan kurtardı. Kutlu olsun!

Mutlu yıllar güzel İzmir, anlatılamayacak kadar mükemmelsin. Binlerce kez teşekkürler Gazi Mareşal Mustafa Kemal Paşa.

İzmir’in nesi meşhurmuş? Gevreği, çiğdemi, boyozu, midyesi. Ve bir de hürriyet mücadelesi. Her sokağı deniz kokan şehir. Doğum günün kutlu olsun.

İşgal edildiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı körükleyen; İşgalin bittiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı kazandıran dünyadaki tek şehir İzmir’dir. İzmir’imizin kurtuluşu kutlu olsun!

Türk’ün sancağını başa koydular. Şanlı zaferlerle düşmanı püskürttüler. Kader böyle imiş ey garip ana derken zaferle döndüler. Kanımız feda olsun güzel vatana. İzmir’in kurtuluşunun 98. Yılı kutlu olsun!

9 Eylül’de Türk Milleti, dünyanın tüm emperyal işgalci güçlerine karşı yazdığı tarihe adını altın harflerle kazıdı. Kutlu olsun İzmir’e.

İzmir’de işgalci düşmanlara ilk kurşunu sıkarak bu uğurda şehit olan milli mücadelenin başlangıcını ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’i saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhuna rahmet olsun!

 

İzmir’in Kurtuluşu ile İlgili Anlamlı Sözler

İzmir bir şehir değildir, özgürlüktür, çok daha ötesidir..

Ne güzel bir gün bugün! Toprak kokan, sıla kokan, hasret kokan bir gün.

İzmir bir toprak parçası değildir İzmir in kurtuluşu bütün vatanın kurtuluşudur.

9 Eylül’de sadece düşman değil, milletin kem talihi de yenilmişti. Kutlu olsun ülkemize.

Bir Yunanın aklının almayacağı şanlı zafer günündeyiz. 9 Eylül 1922 İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

İzmir bir toprak parçası değildir İzmir’in kurtuluşu bütün Anadolu’nun kurtuluşudur.

Var mı bundan güzel şey… Güzel İzmir’im bugün de buram buram Cumhuriyet kokuyor.

“Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” Adın kazılı yüreğimize silinmeyecek, dünya da adını hep anacak, yaşatacak.

Bizim ismimiz İzmir soyismimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür! O yüzden bizde zaman hep Atatürk’ü gösterir…

9 Eylül Türk ulusunun bağımsızlığına bağlılığının sembollerinden sadece biri İzmir’in işgalden kurtulduğu kutlu gün kutlu olsun.

Millî mücadelenin yıkılmayan son kalenin simgesi olan güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı kutlu olsun.

Kan süzülür kefenler; Döner mi hiç gidenler? Size selam yollamış; Peygamberler, erenler 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu günü kutlu olsun!

“Bu başarı milletindir” (Mustafa Kemal Atatürk)

Bütün Cihan İşitsin ki efendiler Artık İzmir Hiçbir Kirli Ayağın Üzerne Basamayacağı kutsal Topraktır. (M.K ATATÜRK)

“Birliklerimiz İzmir doğu sırtlarında düşmanın son direnişini kırdıktan sonra bugün mağlup düşmanla beraber İzmir’imize zaferle girdik. Ben yarın öğleden itibaren İzmir’de bulunacağım” (Rauf Orbay)

9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Rabbim işgal günlerini bir daha yaşatmasın

Bu bayrak ki bir milletin ışığı, o yıldız ki bir milletin pusulası… Çekin göndere onu! 98. Yılında İzmir’in ve vatanın kurtuluşu için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı milletle anıyoruz.

Hasan Tahsin’in savurduğu ilk kurşunla başlayan mücadele 9 Eylül’de İzmir’in dağlarında çiçekler açtırır. Atatürk TÜRKİYE, Türkiye Atatürk’tür. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunun 98. yılı kutlu olsun!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutanı “Gazi Mareşal MUSTAFA KEMAL ATATÜRK” sen rahat uyu.  9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

Selam olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, selam olsun İzmir’in vatansever evlatlarına ve şehitlerine!

Bu sevgi bu bayrak bu memleket aşkı tarife gelmez. Sadece anlayanların kalbi titrer.

Selam olsun bu çelik atlıların gök tuğuna/Tuğu kaldırmış orduların Başbuğuna!..

Atasını hiç UNUTMAYAN şehir… Yüreği büyük şehir… Her 9 EYLÜL yeniden şahlanan şehir…

Dağlarında açan çiçekleri ve şehitlerin aziz hatırasını ezmeye kimselerin gücü yetmez.. Var ol canım İzmir’im.

Canımdan tatlıdır İzmir’im, Anadolu’m; Şehitler yatağı toprağıma bir daha basmasın düşman ayağı!

9 Eylül Türk kanı içmeyi sevap sayan Hrisostomos zihniyetine karşı kazanılmış bir zaferdir. İzmir’in değil Türk milletin kurtuluş ve bağımsızlık günüdür.

Yunanlıların yüzme öğrendikleri gün… 9 EYLÜL KUTLU OLSUN.

Millî mücadelemiz 15 Mayıs 1919’da İzmir’de ateşlendi. 9 Eylül 1922’de İzmir’de bitti. İzmir ÖZGÜRLÜĞÜN yıkılmaz kalesidir.

9 Eylül’ün yalnızca İzmir’in kurtuluşu kazandığı bir gün değil, aynı zamanda tüm ülkenin bağımsızlığa kavuştuğu son derece gurur verici ve önemli bir gündür.

Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı kurtuluş mücadelesi, 9 Eylül 1922’de İzmir’in işgalden kurtarılmasıyla sona ermiştir. Bu önemli günde İzmir’deki bağımsızlık mücadelesi ile tarihin akışı değişmiş, Cumhuriyetimizin kuruluşunun habercisi tarihi olmuştur.

9 Eylül, koca dünyaya haddini bildirdiğimiz şanlı gün! Düşmanın denize döküldüğü gün! Kurtuluş Savaşı’na son noktanın konulduğu gün! İzmir’de Hükümet Konağı’na Türk bayrağının çekildiği gün! İzmir’in yeniden Türk olduğu gündür! Hürriyetimiz kutlu olsun!

Ben, bütün İzmir’i ve bütün İzmirlileri severim. Güzel İzmir’in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim. Yalnız bir tesadüf, beni Karşıyaka’ya daha fazla bağlamıştır. Karşıyakalılar, annem sizin bağrınızda, sizin topraklarınızda yatıyor. Karşıyakalılar, İzmir’i gördüğüm gün evvelâ Karşıyaka’yı ve orada da sizin Türk topraklarınızda yatan annemin mezarını gördüm! (Mustafa Kemal Atatürk)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En Güzel 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!