18 Ekim Dünya Menopoz Günü Mesajı ve Sözleri

Uluslararası Menopoz Topluluğu ve Dünya Sağlık Örgütü tüm dünyadaki kadınların menopoz ve menopoz ile ilgili sağlık sorunları açısından bilinçlendirilmesi sağlamak amacıyla 18 Ekim'i Dünya Menopoz Günü olarak kabul etmiştir. Ülkemizde menopoza girme yaşı yaklaşık 47-49 yaş, dünyada ise 50-52 yaş civarındadır. Sizlere Dünya Menopoz günü ile ilgili sözler hazır etik! Bu sözleri hemen keşfedin ve paylaşın!

18 Ekim Dünya Menopoz Günü Mesajı ve Sözleri
18 Ekim Dünya Menopoz Günü Mesajı ve Sözleri

Sayfa İçeriği; 18 Ekim Dünya Menopoz Günü Mesajı ve Sözleri, Dünya Menopoz Günü ile ilgili Kurumsal Mesajlar, Dünya Menopoz Günü Resmi Mesajlar, Dünya Menopoz ile İlgili Sözler, Menopoz ile İlgili Sözler. Kadınları ve herkesi sayfamızda bulunan Dünya Menopoz Günü Mesajı ve Sözleri’ ni paylaşmaya davet ediyoruz. Beğendiğiniz sözü sosyal medya hesaplarından paylaşarak bilinçlendirme kampanyasına katılın. Bir söz paylaşın ve farkındalık yaratın!

Anneye, Teyzeye, Babaanneye, Anneanneye, Ablaya, Kız Kardeşe Dünya Menopoz Günü ile İlgili Mesaj ya da söz göndermek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sayfamızda yer alan sözleri Dünya Menopoz Gününde sevdiklerinizle paylaşarak onu ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. İşte 18 Ekim Dünya Menopoz Günü Mesajı ve Sözleri.

18 Ekim Dünya Menopoz Günü Mesajı ve Sözleri

Bir kadının sağlığı onun sermayesidir.

Güzellik, kendin olmaya karar verdiğin an başlar.

“Değişim bize kişisel güce dönüştürdüğümüz deneyimler sağlar.” ~ Byllye Avery

Tiroidin erken menopoz ve üreme sorunlarına neden olduğunu biliyor muydunuz?

Menopozun, kâbus değil, bir süreç olduğunu unutmadan sağlıkla ve mutlulukla dolu bir ömür dileğiyle.

Kadın sağlığının her zaman ön planda olması gerekiyor- çoğu zaman öyle değil, ama öyle olması gerekiyor.

Ey kadınlar! Başkalarına gösterdiğiniz özeni ve ilgiyi kendinize de gösterin ve kendinizin nasıl bir çiçek gibi açtığını görün.

Dünya Menopoz Günü her yıl 18 Ekim’de düzenleniyor. Bugünün amacı hem menopoz hem sağlık hem de refahı iyileştirmek neler yapılabilir konusunda farkındalık yaratmaktır. 

Hayatları boyunca birçok zorlukla mücadele eden kadınlarımızı geçirdikleri bu menopoz döneminde her zaman yanındayız. Kadınlarımızın yaşadığı bu süreci en hafif şekilde atlatabilmesini sağlayabiliriz.

Günde bir saatimi sırf bana bakmak ve kendimi sevmek için ayırdığımda çok daha iyi hissettiğimi öğrendim. Bu herkesi ve her şeyi düşünmemi engelliyor ve günü iyi geçirmeme yardımcı oluyor. – Byllye Avery, Sağlık Aktivisti

Bedenlerimiz, Kendimiz kadın sağlığının kutsal kitabıdır- Etnik, ırksal, dini ve coğrafi sınırları aşan kadınların sağlıklarını değişime neden olacak bir perspektiften incelemeye başlamaları için bir yol olarak hizmet etmiştir. -Byllye Avery

Kadınların hayatında önemli dönemeçlerden biri olan menopozu günümüzde sağlıklı ve rahat geçirmek hatta ikinci bahara dönüştürmenin mümkün olduğunu biliyoruz. Kadınlarımıza bu zorlu dönemlerinde sağlıklı hayatlar dileriz.

Her yıl birçok kadın fiziksel inaktivite, obezite, sigara kullanımı, bazı tedavi ve doğum kontrol yöntemleri gibi kontrol edilebilen veya yaş, ırk, adet görme, çocuk sahibi olma ve menopoz yaşı gibi kontrol edilemeyen risk faktörlerinden dolayı meme kanserine yakalanıyor. Erken teşhis ise meme kanserinin tedavisinde hayat kurtarıyor!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
18 Ekim Dünya Menopoz Günü Mesajı ve Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!