Unutulmaz Levent Kırca Sözleri ve Replikleri

unutulmaz levent kırca sözleri ve replikleri
unutulmaz levent kırca sözleri ve replikleri

Bugün Usta Tiyatro Oyucusu Levent Kırca’nın Ölüm Yıl Dönümü. Levent Kırca 28 Eylül 1948 tarihinde Samsun Ladik’de doğmuştur. 2015 yılında ise vefat etmiştir. Bu sayfamızda sizler için derlediğimiz Unutulmaz Levent Kırca Sözleri ve Replikleri, Levent Kırca ile İlgili Güzel Sözler ve Levent Kırca Son Sözlerini bulacaksınız…

Levent Kırca, 1948 doğumlu oyuncu, yönetmen. “Olacak O Kadar” programıyla 17 yıl ekranlarda olan Kırca, unutulmaz tiplemeler yarattı. Aynı zamanda birçok tiyatro oyununa imza attı. İşte Unutulmaz Levent Kırca Sözleri ve Replikleri…

Levent Kırca Hakkında Kısa 7 Bilgi

1- Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

2- Levent Kırca’yı Türk halkının zihnine kazıyan en önemli yapım, 1988’de başlayıp 21 yıl boyunca ekrana gelen “Olacak O Kadar” dizisi oldu.

3- Vasıf Öngören tiyatrosunda “Adam Adamdır”, “Asiye Nasıl Kurtulur?”, Aziz Nesin’in “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” oyunlarında oynadı.

4-1978 yılında sinemaya “Altınşehir” adlı filmle el attı. 1979’da “N’olacak Şimdi?” adlı filmde oynadı. Aynı yıllarda Arkadaş kabare tiyatrosu’nu, 1980′de Levent Kırca tiyatrosu’nu kurdu.

5- Levent Kırca, 1998 yılında Kültür Bakanlığınca verilen Devlet Sanatçısı unvanını aldı. Devlet Sanatçısı ünvanı Nisan 2015 ayında geri alındı. Saint Petersburg Bal Mumu Heykelleri Müzesi’nde heykeli olan nadir Türk sanatçılardandır.

6- 1 Mart 2011 tarihinden itibaren yayın hayatına günlük gazete olarak devam eden Aydınlık Gazetesi’nde yazarlık, Aynı zamanda Vatan Partisi’nin Merkez Yürütme Kurulu üyeliğini yapmıştır.

7- Levent Kırca’ya 2015 temmuz ayında karaciğer kanseri teşhisi kondu ve tedavisine başlandı. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gören tiyatrocu Levent Kırca 12 Ekim 2015 tarihinde 67 yaşında hayatını kaybetti.

Unutulmaz Levent Kırca Sözleri ve Replikleri

Eskiden ağlanacak halimize gülerdik, şimdi zil takıp oynuyoruz.

Herkes bana dua etsin gibi lafları hiç sevmiyorum. Yaşanacaksa yaşarız abi.

Güldüğümüz şeylerin kalitesi, bizim kişiliğimizi belirler. Komiklik yapmak “zekâ” belirtisidir.

Mizahı, hiç küçümsememek gerekir. İnanılmaz bir şekilde görevini yapar, taşı gediğine atar.

İnsan olarak birbirimizi sahiplenmek, birleşilmek için uzaylıların dünyayı istila etmesi mi gerekecek?

‘Söz’ vardır zengin eder sizi, ‘söz’vardır hapis yatarsınız. Önemli olan doğru ‘söz’ü söyleyecek kadar adam olmanız.

Bugün ben ölüyorsam şunu bilerek ölüyorum. Cumhuriyetime sahip çıktım, hep Atatürkçüydüm. Hep de öyle kaldım.

Dik durun, adil olun, sabırlı olun, daha iyi bir dünyada görüşmek dileğiyle. Atatürk’le kalın, Cumhuriyet’le kalın Hoşcakalın…

Fakirlik kader değildir… “Birileri daha iyi yaşayacak,” diye, fakirlik vardır. Dünyanın düzeni fena halde bozuldu! Durdurun dünyayı, inecek var…

Yaşam çok çabuk geçiyor ve her şey zaman aşımına uğruyor. Kuş uçmadan, neden insan olmayı beceremiyoruz ki acaba? İnsan olmak bu kadar zor mu? Hayat avucumuzda bir serçe kuşu: Uçtu uçacak…

65 yaşındayım, ölsem gözüm açık gitmez. Gençler yaşasın, onlara bir şey olmasın. Benim hayatla olan maçım ortada.” “Ben hayatın hakkını vererek yaşadım. Gözlerimi kapatırken gönlüm rahat olacak. Bu rahatlığı olmayanlar düşünsün.

Aslan hep vardı, ekmek de onun ağzındaydı. Ben doğdum, büyüdüm, bu yaşlara geldim, aslan hala ekmeği ağzından bırakmadı. Şu aslan nasıl bir aslansa, bazılarının önüne kendiliğinden gidip bırakıveriyor ekmeği; dar gelirliye de kükrüyor.

Hiçbir çalar saat, içindeki kuşlar sayesinde zamanı yenememiştir. O kuşların gugukları da o saatin takâti kadardır; saat durunca, onların da gugukları kesilir. Ama hakikâtin sesi! O ses, zaman kadar solukludur. Çünkü zaman, hakikâtin mekânıdır!

Sonuç hiçbir zaman “boş”a çıkmamalı; her şey boşmuş, boşa uğraşmışız dememeli usta sanatçılar. Onlar bir şekilde taçlandırılmalı. Şimdi Müşfik Kenter’i ne kadar övmeye çalışsanız yetmeyecektir, klişe kalacaktır cümleleriniz. Önemli olan yaşarken kıymet bilmek…

Açıkçası televizyonlar bizi uyutuyor. Güzel kızlar ve oğlanlar, zengin, şık mekanlar… Sadece, “kız ne güzeldi ya da ulan oğlan amma da yakışıklıydı” izlediğimiz dizi ve filmler… Arkadaşlar! Televizyonların karşısında uyutulmayı reddedin! Hepsi birbirinin devamı gibi… Hesapta vakit öldürüyorsunuz. Öldürdüğünüz kendi vaktiniz!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Unutulmaz Levent Kırca Sözleri ve Replikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!