24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

Sayfa İçeriği; 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri Uzun, Resimli, Duygusal, Etkileyici Öğretmenler ile İlgili Sözler, Atatürk’ün Öğretmenler ile ilgili sözleri, Abiye Öğretmenler Günü Sözleri ve Ablaya Öğretmenler Günü Mesajı.

Her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü bu yıl da coşku ile beklendi. Pandemi döneminde bu yıl uzaktan eğitim ile öğrenciler öğretmenlerinden maalesef bir süre ayrı kaldı. Öğretenlerimizi çok özledik. Bu yüzden belki öğretmenlerimize en güzel 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları Sözleri göndermeyi ihmal etmeyelim. Bizlerin yetişmesinde katkısı olan çok değerli Öğretmenlerimizin bu mutlu gününde yanında olalım ve onları ne kadar çok sevdiğimizi gösterelim. Sayfamızda yer alan En Güzel, En Anlamlı, En İçten Kısa, Öğretmenler Günü Mesajları ve Sözleri Uzun, Resimli, Duygusal, Etkileyici Öğretmenler ile ilgili sözler sizleri bekliyor. Atatürk’ün Öğretmenler ile ilgili sözleri, Abiye Öğretmenler Günü Sözleri ve Ablaya Öğretmenler Günü Mesajı hakkında aradıklarınız bir arada:

öğretmenler günü kutlu olsun
24 kasım öğretmenler günü kutlu olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

Tüm öğretmenlerime saygılarımla.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

Bir öğretmen fidanı ağaç yapan usta bir bahçıvandır.

Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum. (Hz. Ali)

Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. (Atatürk)

Hayatımıza anlam katan öğretmenlerime sonsuz teşekkürler.

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır.

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. (Diyojen)

Öğretmeyi hedef edinmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Bizlerin geleceğinde önemli rol oynayan tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

Daha güzel günler için çalışmayı sizden öğrendik. Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

Öğretmeyi ilke edinen tüm öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun.

En iyileri yetiştiren öğretmenlerimize saygıyla. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.

İlim ve irfan yolunun ışığı olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper öğretmenler gününüzü kutlarım.

Mesleğini severek yapan ve hakkını vermeye gayret eden öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

En başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler günü kutlu olsun.

Başta Şehit Öğretmenlerimiz olmak üzere tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler günü kutlu olsun…

Duygusal Öğretmenler Günü Mesajları

İstikbalin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

“Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” Atatürk

Saygı değer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.

Ülkemizin fedakâr öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız.  Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

Ülkemizin fedakâr öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Öğretmen, taze ruhları işleyen ustadır. Nesiller yaratır; ülkeler değil, gönüller fetheder. (Arif Hikmet Par)

Öğretmenlik parayla, maaşla ölçülemeyecek, değerlendirilemeyecek bir meslek, Peygamber mesleğidir.

Öğretmen doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

anlamlı öğretmenler günü mesajları ve sözleri
anlamlı öğretmenler günü mesajları ve sözleri

Çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgi ve cesaretle buluşturan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Güzel bir Türkiye umuduyla yüreğine dokunduğunuz tüm evlatlarımız için teşekkür ederiz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

Türkiye’nin güzel geleceğinin imzalarını atan tüm değerli öğretmenlerimizin #24KasımÖğretmenlerGünü kutlu olsun.

Canım öğretmenim böyle mutlu bir gününüzde sizlere sağlık ve sıhhatler diler ellerinizden öpüyorum, öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. (Socrates)

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

“Öğretmenler! Erkek ve kız çocuklarımızın, aynı suretle bütün tahsil derecelerindeki talim ve terbiyelerinin pratik olması mühimdir.” Atatürk

Eğitim, insanlara bilmediklerini öğretmek değildir. Eğitim, insanlara davranışlarını geliştirmeyi öğretmektir ki; bu da iyi örnek olmakla öğretilir.

Atatürk’ün Öğretmenler ile İlgili Sözleri

“Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.” Atatürk

Birleşen, üreten ve aydınlanmış Türkiye’nin, fikri hür, vicdanı hür nesilleri değerli öğretmenlerimize emanet. Öğretmenlerimize güveniyoruz.

“Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…” Atatürk

Ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracak Cumhuriyet nesilleri, öğretmenlerimizin büyük özverisi ve üstün gayretiyle yetişecektir.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden, böylesine kıymetli ve kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Öğretmen elinde bir meşale ile toplumu aydınlatır.  Toplumun önderidir, toplumun lideridir öğretmen. O yüzden toplumda en saygı duyulması gereken kişidir öğretmen.

Öğretmenler, altın kanatlı kelebektir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

“Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” Atatürk

Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahiptir.

“Araya yıllar girse bile ben hâlâ sizi unutmuyor, hâlâ bize öğrettiklerinizin ışığıyla yolumda ilerliyorum öğretmenim. Hayatıma dokunduğunuz için size minnettarım. İyi ki varsınız.”

Öğretmenler Günü Tebrik Mesajları

Üzerimizde büyük emekleri olan öğretmenlerimizin; yıllardır atanamayan emekçilerimizin ve meslek uğruna şehit düşmüş tüm eğitim gönüllülerinin ‘Öğretmenler Günü’ kutlu olsun.

Her bilgiyi ve doğruyu zihinlerimize sevgiyle ilmek ilmek işleyen, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için canla başla çalışan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler ile i̇lgili güzel sözler
öğretmenler ile i̇lgili güzel sözler

Sayfamızda yer alan Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri sizler için özenle hazırlandı. Atatürk’ün Öğretmenler ile ilgili sözleri, Öğretmenler ile ilgili şiirler ve daha nice güzel sözler sizlerin beğenisine sunuldu. İçeriğimizde bulunan sözler kamu kurumlarının paylaşacağı resmi öğretmenler günü mesajları, bir öğrencinin öğretmenine göndereceği en güzel anlamlı mesajlar, İlkokul öğretmenine, ortaokul öğretmenine, lise öğretmenine göre derlendi. Kısacası öğretmenlerimizi mutlu edecek en içten samimi güzel öğretmenler günü sözlerini sayfamızda bulmanız mümkün. Bu vesile ile eğitim için faydalı içerikler üreten webgundemi.com yazar kadrosu adına 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü canı gönülden kutlarız. Gelecek sizlere emanet sayın Öğretmenlerimiz!

Öğretmenler Günü Mesajları Kısa ve Anlamlı

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aydınlık, çağdaş ve geleceğe umutla bakan nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmenlerimiz, bütün mesleklere yol göstericilik yapan, yarınlarımızı emanet ettiğimiz gençleri, büyük bir şefkat ile kucaklayan, ilim ve irfan ile donatan çok değerli eğitim neferlerimizdir.

Ülkemiz için daima umut ve dinamizm kaynağı; istikbale güvenle bakan bir gençliğin varlığıdır. Hiç şüphesiz bu noktada en büyük emek ise yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir.

Öğretmenlik, dünyanın en kutsal mesleğidir. Çünkü dünyanın bugün geldiği uygarlık düzeyi öğretmenler sayesindedir. Zira bu dünya için faydalı küçücük bir şey yapan her insanın arkasında bir öğretmen vardır.

Başöğretmenimizin çizdiği çağdaşlaşma yolunda ülkemizi Cumhuriyet ışığıyla aydınlatan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyor, meslek yaşamlarında başarılar diliyorum.

Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren değerli öğretmenler, sizlerin varlığıyla gelecekten en ufak kaygımız ve endişemiz yoktur.

“Bana hayal kurmayı ve bu hayallere ulaşmak için nasıl çalışmam gerektiğini gösteren, bir öğretmenden daha çok dost gibi davranan ve bana ilham veren değerli öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize kalbi şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.

“Her ne olursa olsun düşüncelerimizde özgür olmayı, doğru bulduğumuz şey için savaşmayı öğrettiniz. Eşsiz yüreğiniz ve engin bilgilerinizle hayatımda çok özel bir yer edindiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”

öğretmenler günü mesajları resimli
öğretmenler günü mesajları resimli

Abiye Öğretmenler Günü Sözleri

Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.

Öğretmen. Geçmişten geleceğe bir köprü kurarak, milletin dinamik yapısını çağdaş değerlere takviye eden, millî kültüre ait zenginliklerin yeni kuşaklara aktarılmasını sağlayan, hayatın gerçeklerini akıl ve bilimin ışığında öğreten kişidir.

“Bugün ‘keşke’ yerine ‘iyi ki’ dediğim her ne varsa pek çoğunda sizin payınız çok büyük. Sizin desteğiniz ve yol göstericiliğiniz sayesinde attığım adımlar beni şu anki konumuma getirdi. Sizin hakkınızı hiçbir şekilde ödeyemem. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”

Emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hâkim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır…” M. Kemal Atatürk Başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, yılmadan, yorulmadan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini inşa eden değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlerimiz, bütün mesleklere yol göstericilik yapan, yarınlarımızı emanet ettiğimiz gençleri, büyük bir şefkat ile kucaklayan, ilim ve irfan ile donatan çok değerli eğitim neferlerimizdir. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum…

Ablaya Öğretmenler Günü Mesajı

“Bizi doğruya, güzelliğe yönelten; hep destekleyen odur ve yine odur geleceğe güvenle gülümseten. Hiçbir zaman mücadeleyi elden bırakmamayı, daima umut etmeyi, pes etmemeyi ve ne olursa olsun tüm gücümle bütün zorluklara direnmeyi öğrettiğiniz için size minnettarım. Güzel günler sizinle olsun…”

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, istikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimize şahsım, milletim ve ülkem adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Bir ülkenin ekonomik, bilimsel ve sanatsal gelişmesi ve çağdaş medeniyetler seviyesine çıkabilmesinin yolu eğitimden geçmektedir. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi ilkokuldan üniversiteye her alanda yetiştirerek onların cumhuriyet değerlerine bağlı, vatanını ve ülkesini seven, ona hizmet eden birer birey olarak topluma kazandırılmasında önemli bir rol oynar.

öğretmenlerle i̇lgili atatürk sözleri
öğretmenlerle i̇lgili atatürk sözleri

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını kabul ettiği bugünde, ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimizin ve sevgiyle, sabırla, inançla, özveriyle öğretmenlik mesleğini yerine getiren, geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı siz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Birbirinden güzel en anlamlı 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları ve Sözleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir. Ülkemizin ve geleceğimizin mimarı olan çok değerli Öğretmenlerimize mesaj yoluyla sayfamızda yer alan sözleri ve mesajları gönderebilirsiniz. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!