22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları

22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları
22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları

Ülkemizde 22 Kasım tarihi Türk Diş Hekimleri Günü ve takip eden hafta da Ağız Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Sizler için hazırladığımız 22 Kasım Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları ve bu özel gün için muhteşem kutlama sözleri ve Diş ile ilgili sözleri hemen paylaş! Diş Hekimlerimizin bu özel günü kutlu olsun.

Sayfamızda Diş Hekimlerine Güzel Sözler 2021 yanı sıra Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Kutlama Mesajları, Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajı Kısa, Uzun, Resimli sözler yer almaktadır. İçeriğimizde yer alan en güzel Diş Hekimleri Günü Mesajları sözlerini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir, Diş Hekimi bir arkadaşınıza, dostunuza ya da sevgilinize gönderebilirsiniz. 

22 Kasım Diş Hekimleri Günü Mesajları ve Sözleri

Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun.

Ağız Diş Sağlığı Haftası kutlu olsun.

Bütün Diş Hekimlerinin 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü Tebrik Ederim.

2 Kasım Bilimsel Türk Diş Hekimleri Gününü en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin Dünya Diş Hekimliği Günü’nü kutluyorum.

Canım Sevgilim, Diş Hekimleri Günü’nü kutlarım. Severek yaptığın Diş Hekimliği mesleğinde güzel anılar biriktirmeni diliyorum.

22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla tüm Diş Hekimlerinin gününü kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim.

Diş sağlığı çok önemlidir. Bu önemli vazifede bizlere yardımcı olan tüm Diş Hekimlerimize teşekkürü bir borç biliriz. Diş Hekimleri Günü kutlu olsun.

Diş Hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü’nü ve tüm ağız ve diş sağlığı çalışanlarının Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması için büyük bir özveriyle çalışan tüm diş hekimlerimizin 21-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası / 22 Kasım Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun.

Değerli ağız diş sağlığı çalışanlarımızın Ağız Diş Sağlığı Haftası’nı, diş hekimlerimizin de 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Türkiye’de bilimsel diş hekimliğinin temellerinin 22 Kasım 1908 tarihinde atıldığını ve 1996 yılından itibaren de her 22 Kasım gününün “Diş Hekimleri Günü” olarak kutlanmaktadır.

Gerek koruyucu hekimlik gerekse tedavi edici hekimlik açısından üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olan ve bu konuda özveriyle çalışan tüm hekimlerimizin Diş Hekimleri Haftasını kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu nice haftalar diliyorum.

Düzenli diş hekimi kontrolü ve eğitimle ağız diş sağlığı bilgilerinin artırılması, doğru tutum, alışkanlıklarının oluşturulması, koruyucu uygulamalar ile hastalıkların yaygınlık ve şiddetinin azaltılması suretiyle yaşam kalitesinin artırılması sağlanabilir.

Özellikle çocukluk çağından itibaren verilecek eğitimlerle ağız ve diş sağlığının korunması alışkanlığını yeni nesillere kazandırmak, toplumsal bilincin oluşması ve geliştirilmesini sağlamak, diş hekimlerimiz ile ailelerin yanı sıra herkesin üzerine düşen önemli bir görevdir. Türk Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun.

Diş ile ilgili Sözler

Hayat çok kısa dişlerin varken gülümse.

Dişlerin sağlığın en önemli göstergesidir.

Toprağı işleyen, ekmeği dişler. -Türk Atasözü

Şans bana güldüğünde dişleri döküktü. -Ah Muhsin Ünlü

Dil ile düğümlenen, diş ile çözülmez. -Kaşgarlı Mahmud

İnciler bile dişlerinin beyazlığından daha karanlıktır. -Bill Vaughan

Dişime gelen, işime gelir. İşte ekseriyetin düsturu. – Cenap Şahabettin

Ne tuhaf, insanın yüreği de meğerse dişleri gibi kamaşırmış. Refik Halid Karay

Gülüşümüzün bütün dişleri tamamdı da gençliğimizin üç dişi eksikti. -Barış Bıçakçı

Yumuşak huylu ol, fakat keskin dişli kurda cesaret verecek kadar değil. -Sadi Şirazi

Dün akşamdan beri yemek yemedim. Bu diş ağrısı ne kadar da zor bir şeymiş. -Ali Şeriati

Oysa gülmeyi seven ağlamaya doğru yol alır; güzel dişler güzel gözleri mahveder. -Victor Hugo

Unutulmamalıdır ki, dişler bireyin yaşadığı fizyolojik streslerin kronolojik göstergeleridir. -Sibel Özbudun

Diş ağrısı çekenler dişleri sağlam olanları; yoksulluk çekenler de parası çok olanları mutlu sanırlar. -Bernard Shaw

Diş ağrısı çok fena şey enişte, dedi. Fakat yeri belli olan, ağrılardan korkmamalı. Derinlerden gelen bazı ağrılar var ki. -Reşat Nuri Güntekin

Herkesin diş fırçası vardır ama dişlerini fırçalamaz bazıları. Akıl da böyle işte; hepimizde var ama kimi kullanmamakta ısrarlı. -C.Palahniuk

Ruhu paramparça eden hiçbir ıstırap şiddetli bir diş ağrısı, karın ağrısı ya da (sanırım) doğum sancısı kadar gerçek olamaz. -Fernando Pessoa

Diş ağrısı acı verir, ahmaklık acı vermez. Boş bir kafa hayatı sürdürürken boş bir diş kadar zorluk çıkarmaz. O sadece hasar vericidir, ama hiç kimse ahmaklıktan ölmez. -Aliya İzzetbegoviç

Evvela dişlerimiz döküldü. Sonra saçlarımız. Arkasından birer birer arkadaşlarımız. Şu canım 22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları dünyanın orta yerinde. Yalnız başına yapayalnız. Kırılmış kolumuz, kanadımız. Tatlı canımızdan usanmışız. -Bedri Rahmi Eyüboğlu

Sizler için 22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri derledik. Sayfamızı beğendiyseniz bu tarz içeriklerin devamı için Diş Hekimlerine Güzel Sözler ve 22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları sayfamızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!