Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünler

Pandemi Dönemi En Çok Satan Ürünler
Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünler

Koronavirüs salgınının harcama alışkanlıklarımızı önemli ölçüde değiştirdiğine hiç şüphe yok. Evde daha fazla zaman geçirdikçe, elektrik ve bakkal faturalarının artması şaşırtıcı değil. Pandemi döneminde mecburen dışarıda halledeceğimiz işleri evde tek başımıza kalkışınca bazı ürünleri satın almak kaçınılmaz oldu. Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünleri için devam ediniz…

Ancak pandemik harcama analizlerinin tamamı çok sağlıklı ve mantıklı veriler sunmuyor. Örneğin; Amerikalılar can sıkıntısı ve korkunun birleşimi sayesinde bazı şaşırtıcı ve tuhaf eşyalar satın alıyorlar. Gelin hep birlikte insanların aldıkları tuhaf eşyalara bir göz atalım.

Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünler

1-Tekerlekli Paten

İnsanlar, zamanlarını meşgul edecek yeni hobiler ve dışarı çıkmak için bahaneler arıyorlar. Pandemi döneminde ise çoğu kişi için paten kaymak mükemmel bir çözüm oldu.

 The Washington Post’un bildirdiğine göre, Google’ın ” tekerlekli paten ” araması mayıs ayında önemli ölçüde arttı ve perakendeciler aniden talebi karşılamakta zorlandı. Kurucu Michelle Steilen’e göre, California merkezli Moxi Roller Skates, her zamanki satışlarının 12 katıyla karşı karşıya kaldı ve büyük bir sipariş biriktirme listesi geliştirdi ve üreticisini hepsini yerine getirmek için ikinci bir fabrika açmaya teşvik etti. Stokta paten bulmak neredeyse imkânsız hale geldiğinden, birçok tüketici ikinci el pazarlara yöneldi.

2-Karavanlar

Bazı insanlar ve doğa tutkunları hiç alışık olmadıkları bir durumla karşı karşıya kalınca karavan almaya yöneldi. Evden dışarı çıkmanın en güvenli ve sağlıklı yolu Karavan almaktan geçtiğini düşünen insanlar büyük ölçüde karavan satışlarını yükseltti. Bu durumda analizlere %170 artış olarak yansıdı.  Karavan almaya gücü yetmeyen Pandemi sakinleri Çareyi karavan kiralamakta bularak amacını gerçekleştirdi.

 

3-Maya

İnsan kalabalığı alanlarından uzak durmak isteyenler, hatta fırına, bakkala ve markete  gidip ekmek almaya gidemeyenler çareyi evde ekmek mayalarak buldu. Haliyle maya satışlarının patlamasına neden bu davranış analiz raporlarına %647 oranıyla yansıdı. Maya Pandemi döneminde en çok satılan ürünler arasına girmeyi başardı.

 

4-Sabun

Yetkililerin “Ellerimizi Sabunla İyice Yıkayalım.” Çağrılarından sonra satışında patlama yapan ürünlerden bir tanesi de sabun. Sabun Türk Kültürünün temizliğin, hijyenin sembolü haline gelmiş bir temizlik maddesidir. Her ne kadar sıvı sabunların çıkmasıyla popülerliği azalmış olsa da Pandemi döneminde çok iyi bir çıkış yaparak yerini bir daha kolay kolay kimseye kaptırmayacak kadar sağlamlaştırdı.

 

5-Eşofman Altı

Evden dışarı çıkamayanlar için çok aranılan ürünlerden bir tanesi de eşofman altı. Evinde rahat olabilmek ve rahat hareket edebilmek için eşofman altı satın almak isteyen insanlar e-ticaret sitelerinden yoğun bir şekilde eşofman altı satın aldı. Bu durum normal giyim satışlarının düşmesine, rahat giyimlerin ise artmasına sebep oldu.

 

6-Kokulu Mumu

Pandemi döneminde eviniz fazla kokmaya başlarsa, emin olun kokusu güzel ürünler arayan tek kişi siz değilsiniz. Yapılan araştırmalarda pandemi döneminde mum satışarının yıllık %130 arttığı belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!