Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünler

pandemi dönemi en çok satan ürünler
Abone Ol
Daha Fazla

Koronavirüs salgınının harcama alışkanlıklarımızı önemli ölçüde değiştirdiğine hiç şüphe yok. Evde daha fazla zaman geçirdikçe, elektrik ve bakkal faturalarının artması şaşırtıcı değil. Pandemi döneminde mecburen dışarıda halledeceğimiz işleri evde tek başımıza kalkışınca bazı ürünleri satın almak kaçınılmaz oldu. Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünleri için devam ediniz…

Ancak pandemik harcama analizlerinin tamamı çok sağlıklı ve mantıklı veriler sunmuyor. Örneğin; Amerikalılar can sıkıntısı ve korkunun birleşimi sayesinde bazı şaşırtıcı ve tuhaf eşyalar satın alıyorlar. Gelin hep birlikte insanların aldıkları tuhaf eşyalara bir göz atalım.

Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünler

1-Tekerlekli Paten

İnsanlar, zamanlarını meşgul edecek yeni hobiler ve dışarı çıkmak için bahaneler arıyorlar. Pandemi döneminde ise çoğu kişi için paten kaymak mükemmel bir çözüm oldu.

 pandemi döneminde en çok satılan ürünler

The Washington Post’un bildirdiğine göre, Google’ın ” tekerlekli paten ” araması mayıs ayında önemli ölçüde arttı ve perakendeciler aniden talebi karşılamakta zorlandı. Kurucu Michelle Steilen’e göre, California merkezli Moxi Roller Skates, her zamanki satışlarının 12 katıyla karşı karşıya kaldı ve büyük bir sipariş biriktirme listesi geliştirdi ve üreticisini hepsini yerine getirmek için ikinci bir fabrika açmaya teşvik etti. Stokta paten bulmak neredeyse imkânsız hale geldiğinden, birçok tüketici ikinci el pazarlara yöneldi.

2-Karavanlar

Bazı insanlar ve doğa tutkunları hiç alışık olmadıkları bir durumla karşı karşıya kalınca karavan almaya yöneldi. Evden dışarı çıkmanın en güvenli ve sağlıklı yolu Karavan almaktan geçtiğini düşünen insanlar büyük ölçüde karavan satışlarını yükseltti. Bu durumda analizlere %170 artış olarak yansıdı.  Karavan almaya gücü yetmeyen Pandemi sakinleri Çareyi karavan kiralamakta bularak amacını gerçekleştirdi.

pandemi dönemi karavan satışı

3-Maya

İnsan kalabalığı alanlarından uzak durmak isteyenler, hatta fırına, bakkala ve markete  gidip ekmek almaya gidemeyenler çareyi evde ekmek mayalarak buldu. Haliyle maya satışlarının patlamasına neden bu davranış analiz raporlarına %647 oranıyla yansıdı. Maya Pandemi döneminde en çok satılan ürünler arasına girmeyi başardı.

pandemi döneminde evde ekmek yapma

4-Sabun

Yetkililerin “Ellerimizi Sabunla İyice Yıkayalım.” Çağrılarından sonra satışında patlama yapan ürünlerden bir tanesi de sabun. Sabun Türk Kültürünün temizliğin, hijyenin sembolü haline gelmiş bir temizlik maddesidir. Her ne kadar sıvı sabunların çıkmasıyla popülerliği azalmış olsa da Pandemi döneminde çok iyi bir çıkış yaparak yerini bir daha kolay kolay kimseye kaptırmayacak kadar sağlamlaştırdı.

pandemi döneminde en çok satılan sabun markası

5-Eşofman Altı

Evden dışarı çıkamayanlar için çok aranılan ürünlerden bir tanesi de eşofman altı. Evinde rahat olabilmek ve rahat hareket edebilmek için eşofman altı satın almak isteyen insanlar e-ticaret sitelerinden yoğun bir şekilde eşofman altı satın aldı. Bu durum normal giyim satışlarının düşmesine, rahat giyimlerin ise artmasına sebep oldu.

pandemi döneminde en çok satılan giyim eşyası

6-Kokulu Mumu

Pandemi döneminde eviniz fazla kokmaya başlarsa, emin olun kokusu güzel ürünler arayan tek kişi siz değilsiniz. Yapılan araştırmalarda pandemi döneminde mum satışarının yıllık %130 arttığı belirtildi.

 pandemi döneminde en çok satılan ürünler 1

Süleyman Seba Unutulmaz Sözleri

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!