Swift Performance Eklenti Ayarları

Swift Performance Eklenti Ayarları 2021
Swift Performance Eklenti Ayarları 2021

Swift Performance Cache eklentisi ,yeni başlayanlar ve uzmanlar için güçlü bir WordPress hızlandırma önbellek eklentisidir. Swift Performance Cache eklentisi, kodlama bilgisi olmadan web sitelerini hızlandırmak için basit bir çözüm sunar. Yapılan anketlerde iyi puanlar alan eklenti birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir. İşte Swift Performance eklenti ayarları ve Swift Önbellek Eklentisi Kurulum Ayarları 2021…

Swift Performance Özellikleri

Swift Performance eklentisi , aralarında piyasadaki bazı benzersiz özelliklerin de bulunduğu birçok hızlandırma performans özelliğine sahiptir. Hepsinden iyisi, sürekli olarak yeni özelliklerin eklenmesidir. Eklentinin ana özellikleri;

Oluşturmayı engelleyen varlıkları ortadan kaldırın

Swift Performance eklentisi yalnızca CSS ve javascript dosyalarını küçültmek ve birleştirmekle kalmaz, aynı zamanda sayfalarınız için anında kritik CSS oluşturur. Kritik CSS, her sayfa için anında oluşturulacaktır. Yalnızca geçerli sayfada kullanılan kuralları içerir. Ayrıca kritik CSS’yi veya birleştirilmiş CSS’yi de satır içi yapabilirsiniz.

Yenilikçi, süper hızlı önbellek

Swift Performance eklentisi akıllı önbellekleme sağlar, AJAX isteklerini ve dinamik istekleri de önbelleğe alabilirsiniz.

Akıllı önbellek şu anlama gelir: Eklenti, önbelleğe alınmış sürümü yükler (böylece kullanıcı sayfanızı hızlı bir şekilde görebilir), arka planda kontrol ettikten sonra önbelleğin hala geçerli olup olmadığını veya sunucu kaynaklarını kaydet seçeneğini etkinleştirirseniz herhangi bir değişiklik olup olmadığını (önerilir) önbelleği yalnızca saatte bir kontrol eder, ancak içeriği etkileyebilecek herhangi bir istek varsa (örneğin yorum, forum gönderisi, vb.) hemen kontrol eder.

Ayrıca anında yeniden yüklemeyi de ayarlayabilirsiniz, bu durumda kontrol arka planda çalıştırıldıktan sonra kullanıcı için sayfa içeriğini değiştirir (herhangi bir kullanıcı eylemi yoksa örneğin: yazmak).

En son özellik, Swift’in mevcut site için en iyi eklenti kurulumunu otomatik olarak seçmesine izin veren otomatik yapılandırmadır.

Sınırsız görüntü ve veritabanı iyileştirici ve eklenti düzenleyici

Swift Performance eklentisi, sınırsız sitelerde yerleşik bir sınırsız görüntü iyileştirici ile birlikte gelir. JPEG ve PNG resimlerinizi kayıpsız sıkıştırabilir ve bu özelliği ile sitenizin performansını arttırır. Ancak, bazı web sitelerinde / barındırmalarda bu modül düzgün çalışmaz, bu durumda eklentinin daha fazla optimize edilmesi gerekebilir. Eklenti düzenleyicinin yanı sıra güçlü bir veri tabanı iyileştiricisi de vardır. Tek başına bazı özellikler, birkaç eklentiyi Swift eklentisinin kullanımıyla değiştirmenize izin verir.

Proxy 3. parti Javascript (Google Analytics gibi)

3.parti proxy ile, genellikle çok kısa bir süresi olan (kullanıcıları takip edebilmek için) Google Analytics, Facebook, vb komut dosyalarına proxy uygulayabilir ve onlar için kabul edilebilir bir son kullanma başlığı ayarlayabilirsiniz.

CDN desteği

Swift Performance eklentisi CDN desteği sağlar. Statik kaynaklar için kullanılacak bir ana bilgisayar adı belirtebilirsiniz. Ayrıca CSS, JS ve medya dosyaları için 3 farklı ana bilgisayar ayarlayabilirsiniz.

swift settings plugin settings 2021
swift performance kurulum ayarları

Swift Performance Eklenti Ayarları 2021

1-SWIFT Performance Lite(ücretsiz sürüm) veya SWIFT Performance (premium) yükleyin.

2-MANUEL ayarları ve ardından Gelişmiş Görünümü (sağ üst düğme) tıklayın.

3-Genel> Genel- Ücretli sürümünüz varsa “Compute API Kullan” ı etkinleştirin.

4-Genel> İnce Ayarlar- 301 HTTPS yönlendirmeleriniburadaki “Özel Htaccess” alanına yerleştirin.

5-Medya> Görüntüler- “Lazy Load Images” seçeneğini devre dışı bırakın.

6-Medya> Gömmeler- Sayfanızın üst kısmında Youtube yerleştirmeleri veya Google Haritalar YOKSA “Youtube Smart Embed” ve “Lazy Load Iframe” i etkinleştirin.

7-Optimizasyon> Genel- “Yalnızca Önceden Oluşturmayı Optimize Et” ve “Geçersiz HTML’yi Düzelt” seçeneğini devre dışı bırakın. Kullanmıyorsanız “Emojileri Devre Dışı Bırak” ı etkinleştirin.

8-Optimizasyon> Komut Dosyaları- “Komut Dosyalarını Birleştir” seçeneğini devre dışı bırakın.

9-Optimizasyon> Stiller- “Birleştirme Stilleri” ni devre dışı bırakın.

10-Önbelleğe Alma> Genel- Önbelleğe Alma Modu için “Yeniden Yazmalı Disk Önbelleği” ni ve Önbellek Kullanım Süresi Modu için “Eylem tabanlı modu” seçin. “Zamana dayalı modu” yalnızca sitenizde sık sık içerik olmayan güncellemeler varsa (yeni yorumlar veya ürün durumundaki değişiklikler gibi) kullanırım.

11-Önbelleğe Alma> İnce Ayarlar- “Karışık İçerikten Kaçın” seçeneğini devre dışı bırakın.

12-Önbelleğe Alma> İstisnalar- gönderiler / sayfalar / ürünler veya kendi URL bilgileriyle gerçekten ön uçta göz atılan diğer gönderi türleri dışındaki tüm gönderi türlerini hariç tutun. İletişim formları içeren tüm sayfaları hariç tutun. WooCommerce’iniz varsa, Hesap / Alışveriş Sepeti / Ödeme sayfalarını hariç tutun.

13-Önbelleğe alma> Isınma- Bu seçeneğe sahipseniz ve siteniz 1000 sayfa veya daha azsa, Ön Oluşturma Hızı için “Sınırsız” ı seçin.

14-Eklentiler> WooCommerce– “Önbellek Boş Minicart” ı etkinleştirin ancak Sepet Parçalarını Devre Dışı Bırakmak için “Devre Dışı Bırakma” seçeneğini etkinleştirin ve WooCommerce Oturum Önbelleğini (BETA) devre dışı bırakın.

15-CDN- CDN’niz varsa bilgilerinizi girin.

16-Hit [DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET] ardından [SİL ÖNBELLEĞİ] ve Swift kurma yapılır!

17-Isınma Tablosunu kontrol edin- tüm önemli sayfaların listelendiğinden ve başarıyla önbelleğe aldığından emin olun. Önbelleği Oluştur’u Başlat’ı tıklayın veya Önbelleğe Alma> Isınma ‘ya gidin ve yoksa “Uzaktan Ön Oluşturma Önbelleğini Etkinleştir” seçeneğine gidin. (Birkaç tuhaf öğe görünürse veya bazı öğeler önbelleğe alınmazsa sorun değil.)

18-Sitenizin önbelleğe alıp almadığını kontrol edin- sitenizi Chrome gizli pencerede oturum açmadan ziyaret edin. Sayfada herhangi bir yeri sağ tıklayın, “Sayfa kaynağını görüntüle” yi tıklayın ve en alta kaydırın. “Swift Performance Lite ile Önbelleğe Alındı” görüyorsanız bu harika özellik çalışıyor! (İstemiyorsanız sayfayı yenilemeyi deneyin.)

Yüksek hızların tadını çıkarın! – veya daha fazla ipucu ve sorun giderme adımı için okumaya devam edin!

Sorunlarınız varsa:

Swift Performance Cache sizin için süper hızlı olmalı!  – anında sayfa yüklemesi almıyorsanız, geri dönün ve işlemleri yeniden yapılandırın! (Not: İyi bir sunucu tercih etmeniz önemli bir faktördür.)

Site tasarımı veya işlevi bir yerde bozuluyor mu? – Birleştirme Komut Dosyalarını ve Birleştirme Stillerini devre dışı bırakın. Veya sorunları izole etmek için bunları ayrı ayrı yeniden etkinleştirin. (İçerik değişikliklerinden sonra mutlaka CDN veya önbelleğinizi temizlemeyi unutmayın!)

Https / SSL yönlendirmeleriyle ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? (Veya ön uçta gösterilen garip URL’ler mi görüyorsunuz.) bu sorunu çözmek için 301 HTTPS yönlendirmelerinizi htaccess yerine “Tweaks> Custom Htaccess” içine yerleştirin.

İletişim formları çalışmıyor mu? İletişim sayfasını önbelleğe alma dışında bırakın veya sadece Caldera formlarına geçin. Halen sorun yaşıyorsunuz Caldera Form Eklentisini kullanmanızı tavsiye ederim.

Sayfa kaynağında “Swift ile Önbelleğe Alınmış” görünmüyor mu? – bu sayfa önbelleğe almıyor, ancak bir şeyin HTML yorumlarının kaldırıldığı anlamına gelir. Halen sorun yaşıyorsanız Swift Performance.io  adresini ziyaret edebilirsiniz!

Swift Performance Lite ve PRO sürümü arasındaki temel farklar nelerdir?

Kısaca: sınırsız görüntü iyileştirici, genişletilmiş woocommerce özellikleri, HTTP2 için sunucu itme, uzak cronjobs, kritik simge yazı tipleri, hesaplama API’si (daha düşük CPU kullanımı için), beyaz etiket vb.

Sonuç;

Swift Performance Cache eklentisi kullanım açısından biraz zordur. Ancak öne sürdüğü özellikler ve gösterdiği performans açısından gayet olumlu sonuçlar veren Swift Performance tercih etmeniz size kalmış.  Eklentinin sürekli kendini güncellemesi artı gibi gözükse de bazı temalarda bozulma yapabilir. Bu durumu göz önüne alarak eklentiyi kullanmadan önce mutlaka sitenizi yedeklemeniz önerilir. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Swift Performance Eklenti Ayarları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!