Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Mesajları ve Sözleri

Yazımızda sizler için Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Mesajları ve Sözleri ve Deprem Taziye Mesaj' larını sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak bu acı günümüzde duygularımızı ifade etmek için hazır ettik.

Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Mesajları ve Sözleri 2023
Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Mesajları ve Sözleri

Sayfamızda Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Mesajları ve Sözleri 2023 yer almaktadır.  Bugün acı günümüz, bugün yas günümüz, bugün birlikte omuz omuza verme günümüz, bugün destek olma günümüz, bugün dua etme günümüz. 06.02.2023 günü 04:17′ de merkez üssü Kahramanmaraş/Pazarcık’ da meydana gelen 7.7 büyüklüğünde ki deprem çok sayıda can kaybına yol açtı. Hepimiz derin telaş ve üzüntü içrisindeyiz. Kelimeler ne anlatmaya ne de teskin etmeye yetiyor. Bu yarayı hep birlikte saracağız ve sarmamız için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. İşte duygularımızı yansıtan deprem geçmiş olsun mesajları, sözleri ve yazıları.

Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Mesajları ve Sözleri

Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da yıkımlara neden olan 7.7 büyüklüğünde yaşanan deprem sonrasi tüm Türkiye yas içinde. Büyük bir acıya sebep olan depremden sonra dünyanın dört bir yanından Geçmiş olsun Türkiye deprem mesajları, Maraş deprem mesajları ve sözleri üzüntü ile paylaşılıyor. Türkiye’ye destek mesajları, Geçmiş olsun Türkiyem yazısı, mesajı, sloganları ile vatandaşlar destelerini dile getiriyor. Geçmiş olsun Türkiye ile ilgili güzel sözler, geçmiş olsun Türkiye deprem sözleri resimli konusundaki haberimiz ile biz de bu açıyı paylaşıyoruz. Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerimiz başta olmak üzere tüm Türkiye’ye geçmiş olsun diyoruz.

Büyük acıya yol açan Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremi sonrası AFAD ekipleri gölgede çalışmalarına başladı. AFAD tarafından yapılan açıklamada depremin Pazarcık ilçesi merkezinde yaşandığı ve toplam 10 çevre ilde de yakıcı etkilere yol açığı açıklandı. Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay, illerinde de hissedilen depremde çok sayıda yıkılan bina olduğu bilgileri ve görüntüleri sosyal medyada dolaşıyor. Bizler de geçmiş olsun Türkiye deprem mesajları içeriğimizi paylaşarak çevre illere ve Maraş’a geçmiş olsun diyoruz.

Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Mesajları Resimli

Geçmiş olsun Türkiye, geçmiş olsun  güzel ve yaslı ülkem.

Gözler ve yürekler bir kişinin daha depremde. Geçmiş olsun Türkiye.

Allah aynı korkuyu, aynı yıkımı ve aynı çaresizliği bir daha yaşatmasın bizlere. Geçmiş olsun Türkiyem.

Bir ses, bir nefes kurtarmak derdiyle enkazların araştırılması kadar can yakan ne olabilir. Geçmiş olsun Türkiye.

Bir depremin aldığı hayatlar, açtığı yaralar senelerce derin izler olarak yaşar yüreklerde. Geçmiş olsun Türkiye.

Sıcacık evlerine giremeyen kaç tane insan var. Sıcacık evinde otururken bunu düşünmemek elde değil. Geçmiş olsun Türkiye deprem bir daha başımıza gelmesin inşallah.

Allah ne bu ülkeye ne de dünyanın hiçbir yerine bir daha 17 Ağustos gibi bir korkuyu yaşatmasın. Çok geçmiş olsun Türkiye deprem uykularımızı kabusa döndürdü.

2023’nin  en acı haberi ile uyandık güne. Tüm Türkiye’de ciğerimiz yandı. Allah beterinden saklasın. Geçmiş olsun Türkiye deprem acısı bir an önce geçsin inşallah.

Herkes yardımlaşmaya, elinden gelen gidip bir taş kaldırsın, elinden gelen bir yardımda bulunsun. Şimdi tek yürek olma vaktidir. Geçmiş olsun Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay! Geçmiş olsun Türkiyem.

Haydi bir düşünün o enkazın altında en sevdiğiniz kişi ile siz varsınız. Bu ihtimale bile can dayanmaz. Geçmiş olsun Türkiye deprem bir daha bizi vurmasın.

Öyle bir şey ki ne zaman nerede bizi bulacağı belli olmayan bir korku ve bela bu deprem. Allah hepimizi korusun. Çok geçmiş olsun Kahramanmaraş, Geçmiş olsun Türkiye.

Bir umut kimse yok mu diye bir sese ulaşmaya çalışan bütün depremzedeleri bulalım İnşallah. Allah’a dua ediyoruz ve deprem gerçeğini bir kere daha görüyoruz. Geçmiş olsun, Bingöl.

Her bir saniye hayati öneme sahip! Göçük altında kalanlar için nefes olalım. Elden ne geliyorsa. Acı gerçek bir daha hatırlattı kendini. Haydi canım ülkem, şimdi canlarını kurtarma zamanı. Geçmiş olsun Diyarbakır

Acı bir deprem haberi uyandığımız bugün, silinmez bir yara olarak kazındı içimize. Geçmiş olsun canım ülkemin güzel insanları, bu korkuyu da beraber atlatacağız.

Ekranlarda, sosyal medyada yıkılan evler ve korkmuş insanlar… Bir bebeğin göçük altından çıkarılması ile göz yaşı döken bütün Türkiye’ye geçmiş olsun. Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’a ağlıyoruz. Depremden korunma duası ediyoruz.

Bir büyük deprem sonrası daha geçmişte yaşadığımız unutulmaz deprem korkularını hatırladık. Bütün acılar bir kere daha il günkü gibi gözlerimizin önünden geçti. Geçmiş olsun Gaziantep, geçmiş olsun Türkiye deprem bir daha bizi böyle yaralamasın.

Anlamlı Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Sözleri

Bir kişinin bile burnunun kanamadığı bir gün olsaydı keşke. Göçük altında kalanlar için elimizden gelen her şeyi yapmakla yükümlüyüz. Geçmiş olsun Türkiye deprem geldi bu kara kışa bizi vurdu.

Bugün bütün acılar güzel ülkemde birleşti. Gece gündüz bir kişiyi daha canlı kurtarabilmek için çalışan herkese Allah güç kuvvet versin. Depremzedelere de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Elimizden geleni yapacağız.

geçmiş olsun türkiye resimli mesajlar ve yazılar
geçmiş olsun türkiye resimli mesajlar ve yazılar

Dünyanın insanlar için beklenmedik dertlerle dolu bir yer olduğunu bir kere daha gördük. Çok katlı binalardan kaynaklanan zararlar ve onlardan uzak durulması gerektiği bir defa daha anlaşıldı. Sağlam yapıldığına emin olmadığınız evlerde oturmayın.  Olan nice cana oldu. Ve yine bütün bir ülkenin canı yandı. Geçmiş olsun Türkiye.

Yetkililerin bir enkazın başında bir insan nefesi araması sahneleri ile tetikte bekleyen insanlar oluyoruz her deprem sonrası. Biz bu acının da yaralarını sararmak için yıllarca uğraşacağız. Umudumuzu kaybetmeyelim, bir kişi bile kalmadığından emin olana kadar elden geleni yapalım. Yeter ki birlik olalım. Geçmiş olsun Türkiye.

Hepimiz evimizde sakin sakin uyuduğumuz bir anda depremin gelip bizi enkaz altında bırakıp bırakmayacağına emin olmadan yaşıyoruz. Hayatın ne kadar yalan olduğunu bir daha gördük. Herkes ailesine, sevdiklerine sahip çıksın. Geçmiş olsun Türkiye deprem ile yana güzel ülkem.

Depremde evini ailesini kaybeden vatandaşlarımız için yardım birlikleri oluşturalım. Onlara elden geldiğince destek olamaktan başka yapacak bir şey kalmadı. Yaralıları bir an önce kurtarmalı ve iyileştirmeliyiz. Herkese görev düşen zor ve dar bir zamandayız. Hem manen hem maddi olarak, imkan dahilinde uğraşalım. Geçmiş olsun Türkiye depremin vurduğu Bingöl, Hayat, Maraş ve diğer illerimiz…

Türkiye’ye Deprem Destek Mesajları

Nasıl bir kibrit yandığında bütün diğer kibritleri tutuşturuyorsa, Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ın yara almasıyla bütün bir ülke olarak yürekten kanıyoruz. Geçmiş olsun Türkiye.

Bir gece daha ansızın, kışın ortasında deprem kapıyı çaldı ve çadırlar kuruldu. Kalpler duada, ülkece hepimiz bir an önce ulaşamadığımız sevdiklerinden bir müjdeli haber almak için uğraşıyoruz. Allah’ım sen bizlere yardım et. Geçmiş olsun Türkiye depremin acı yüzüyle uyanan güzel ülkem.

Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay için yandı yürekler. Allah herkese güç kuvvet versin. Bütün depremzedelere, Türkiyeye geçmiş olsun diliyorum.

İnsanların evinde rahatça uyuduğu beklenmedik zamanlarda yaşanan depremlerle her şeyini kaybeden vatandaşlarımıza geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Geçmiş olsun Türkiye depremin yaraları çabuk sarılsın inşallah.

Bütün depremzedelere Allah’tan yardım ve şifalar diliyorum. En büyük duam can kayıplarının olabildiği kadar az olması. Göçük altında kalanların sağ salim son kişiye kadar kurtarılması. Geçmiş olsun Hatay, Geçmiş olsun Türkiye.

Depremin soğuk yüzü ile tanışmanın en ağır, en dayanılmaz şekli o sosyal medyayı dolduran enkaz görüntüleri. O enkazların altında bir tek kişi kalmayana kadar çalışacağız. İnşallah kayıplarımız en asgari düzeyde olur. Geçmiş olsun Adıyaman, geçmiş olsun Türkiye.

Sıcak bir tabak çorba yapacak tencere bulamayan, sadece can korkusuyla evinden kaçmış binlerce insan var. Depremin bu korkutucu yanını birlik olarak silmek zorundayız. Her evden bir tabak çorba yapıp gelse deprem bölgelerine ne olur. Geçmiş olsun Osmaniye, geçmiş olsun Türkiye deprem ülkesi olmanın acısıyla uyanan ülkem.

Deprem sabahı bütün canlar Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da toplandı. Dualarımız sizinle, bir an önce depremlerin yıkıcı etkilerinin azaltılması için gerekli işlemlerin, incelemelerin başlatılmasını diliyorum. Geçmiş olsun Türkiye.

Kimsenin bir adım atmaya fırsatı kalmadan yüzlerce ev yıkıldı. Ekranlara yansıyan enkaz görüntüleri! Tam bir can pazarı yaşanıyor.  Allah hepimize yardım etsin. Geçmiş olsun Türkiye. Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay.

Hayatın gelip geçici olduğunun kanıtı işte deprem. Bir anda her şeyin sona erebildiğini, bütün bu her şeyin bir anda başımıza yıkılabileceğini anladık. İnsan ne aciz bir varlık. Geçmiş olsun Kahramanmaraş, Geçmiş olsun Malatya, geçmiş olsun Türkiyem.

Bu sefer de Kahramanmaraşı ve çevre illeri ansızın vuran bu deprem hepimiz için bir korku ve ikaz oldu. Binalarımızda depreme dayanıklılık konusunda önem vermeliyiz, bu konuda ne yapmalıyız sorusuna daha yakından cevaplar aramak için tam zamanıdır. Allah beterinden korusun. Geçmiş olsun Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay.

Geçmiş Olsun Türkiye DepremYazısı

Bütün hayatın süresince didinip, çabalayıp aldığın evin, araban, malın mülkün varlığın saniyeler içinde yok alabiliyor. İşte dünya bu derece yalan bir yer. Geçmiş olsun Türkiye.

Bugün Kahramanmaraş, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ın uykusuz geçirdiği gecenin sabahında hepimiz korkmuş ve üzgün haldeyiz.  İhtiyacı olan herkesin, yemek, ısınma ve güvenlik durumlarının sağlanması için elimizden gelen ne varsa yapmalıyız. Toplum el ele olduktan sonra bunu da aşarız inşallah. Geçmiş olsun Türkiye depremi Allah bir daha bize yaşatmasın.

Depremin can alıcı yüzü kendini bir kere daha gösterdi. Saatlerce uğraştıktan sonra bir kişiye bile ulaşmak insana dünyayı kurtarmak gibi gelir enkaz başında. Kurtarılan her bir can aslında bir ailedir. Geçmiş olsun Türkiye

Uzak yakın dünyanın her yerinden yardımların gelmesini beklediğimiz Türkiye’nin yüreğindeki yaraları ne yapacağız? Bu korku ve telaşın bir telafisi var mı? Haydi calar şimdi yardım ve dua zamanıdır. Geçmiş olsun Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Bingöl, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Hatay. Geçmiş olsun Türkiyem.

Bütün hayatını adadığın ve onlar için yapamayacağın şey olmayan ailen, evdiklerin bir anda içinde senden kopup gidebiliyor. Deprem işte tam olarak bu anlama geliyor. İnşallah kayıplarımıza bir an önce ulaşırız. Geçmiş olsun Türkiyem.

Şu an tek duam göçük altında kimsenin kalmaması, olanların bir an önce sağ olarak kurtarılması. Canlar kurtardıktan sonra yaralar gerisi bir şekilde toparlanır.  Yeter ki canlar sağ kalsın. Geçmiş olsun Türkiye, bir Gölcük Depremi acısı daha kazındı yüreklerimize. Taş toprak altında kalan canlarımızı kurtarmak için birlik olalım.

Türkiye’nin kışın ortasında başına gelen bu acı afet sonrası bütün dünyadan yardım bekliyoruz. Afet herkesin başına gelebilecek bir şey. Bu kışta kıyamette evsiz kalan binlerce insana yardım etmek bir insanlık vazifesidir. Bu bir millet meselesi olmanın ötesinde bir insaniyet konusudur. Tüm dünyayı Türkiye’deki depreme yardıma bekliyoruz. Bir kişinin bile enkaz altında kalmadan kurtarılması için sesimizi duyurmalıyız.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Geçmiş Olsun Türkiye Deprem Mesajları ve Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!