Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

Deprem Geçmiş Olsun Mesajları
Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

Sayfa İçeriği; Anlamlı Deprem Geçmiş Olsun Mesajları, Geçmiş Olsun Mesajı Kurumsal, Deprem ile İlgili Mesajlar Resmi, Depremle Alakalı Sözler, Deprem Geçmiş Olsun Mesajı Resimli, Deprem Geçmiş Olsun Mesajı Tumblr.

Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan’dan da hissedilen ve büyük korku ve üzüntüye yol açan depremin ardından Geçmiş olsun İzmir deprem mesajları, İzmir deprem mesajları ve sözleri 2020 yoğun olarak paylaşılmaya başlandı. İzmir’e destek mesajları, Geçmiş olsun İzmir yazısı, mesajı, sloganları ile yaralar sarılmaya çalışılıyor. Geçmiş olsun İzmir ile ilgili güzel sözler, geçmiş olsun İzmir sözleri resimli hakkındaki içeriğimizle İzmir’e geçmiş olsun diyoruz.

Ülkemizi yasa boğan İzmir depremi sonrası yaralar sarılmaya çalışılıyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 30 Ekim 2020 tarihinde saat 14.51’de Ege Denizi’nde başlayıp İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında gerçekleşen 6.6 büyüklüğünde bir deprem kaydedildiğini bildirdi. Bu yıkıcı depremin 16.54 km derinlikte meydana geldiği tespit edildi. Depremin arkasından İzmir genelinde çok sayıda binada yıkılmalar ve hasarlar gözlendi. İzmir’in Bayraklı ve Bornova ilçelerinde bazı binalar enkaza döndü. Enkaz altında kalanların kurtarılması için ekipler ve vatandaşlar büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklama ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile koordineli olarak çalışıyor. Şu ana kadar İzmir’deki depremde yaşamını yitirenlerin sayısının 12, yaralananların sayısının ise 419 olduğu bildirildi. Sizlerle geçmiş olsun İzmir deprem mesajları içeriğimizi paylaşıyoruz:

Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

Bu acı bize fazla, bu acı bizi yaktı, geçmiş olsun İzmir, geçmiş olsun ülkem.

Gözler ve yürekler bir kişinin daha canlı kurtarıldığı göçük çalışmalarında. Geçmiş olsun İzmir.

Allah aynı korkuyu, aynı yıkımı ve aynı çaresizliği bir daha yaşatmasın bizlere. Geçmiş olsun İzmir.

Bir ses, bir nefes kurtarmak için enkazların araştırılması kadar yürek yakan ne olabilir. Geçmiş olsun İzmir.

Bir depremin aldığı canlar, açtığı yaralar on yıllarca derin izler olarak yaşar yüreklerde. Geçmiş olsun İzmir.

Evlerine giremeyen yüzlerce insan var. Sıcacık evinde otururken bunu düşünmemek elde değil. Geçmiş olsun İzmir.

Allah ne bu ülkeye ne de dünyanın hiçbir yerine bir daha 17 ağustos gibi bir acıyı  yaşatmasın. Çok geçmiş olsun İzmir.

2020’nin vurucu darbelerinden biri de İzmir’i buldu ve yine yüreğimiz yandı. Allah beterinden saklasın. Geçmiş olsun İzmir.

Elinden gelen gidip bir taş kaldırsın, elinden gelen bir yardımda bulunsun. Şimdi birlik olma zamanıdır. Geçmiş olsun İzmir!

Haydi bir düşünün o enkazın altında siz varsınız. Ya da sizin en sevdiğiniz insan var. Yürek dayanmaz. Geçmiş olsun İzmir.

Ne zaman nerede bizi bulacağı belli olmayan bir korku ve bela bu deprem. Allah hepimizi korusun. Geçmiş olsun İzmir.

Kimse yok mu diye bir sese ulaşmaya çalışan bütün depremzedeleri bulalım İnşallah. Allah’ım dualarımız sanadır. Geçmiş olsun İzmir.

Her bir saniyenin önemi var, göçük altında kalanlar için. Haydi güzel ülkem, şimdi canlarını kurtarma zamanı. Geçmiş olsun İzmir.

Depremle uyanılan her bir gün hayattan çalınmış demektir. Geçmiş olsun güzel ülkemin güzel insanları, bu yarayı da beraber saracağız.

Bir bebeğin göçük altından çıkarılması sırasında göz yaşı döken bütün bir ülkeme geçmiş olsun. İzmir’e ağlıyoruz, İzmir’e dua ediyoruz.

Bir yıkıcı deprem sonrası daha tarihte yaşadığımız eski deprem acılarını hatırladık. Bütün acılar bir kere daha kanadı. Geçmiş olsun İzmir.

 

i̇zmir deprem mesajları ve sözleri
i̇zmir deprem mesajları ve sözleri

İzmir Depremi Destek Mesajları

Bu yıl Elazığ’dan Van’dan sonra bir de İzmir için yandı yürekler. Allah bize güç kuvvet versin. Bütün depremzedelere geçmiş olsun diliyorum.

Hiç beklenmedik zamanlarda yaşanan depremlerle evini ailesini kaybeden vatandaşlarımıza geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

Nasıl bir kibrit çöpü alev aldığında bütün bir kibrit paketini yakıyorsa, İzmir’in yara almasıyla bütün bir ülke olarak kanıyoruz. Geçmiş olsun İzmir.

Çadırlar kuruldu, eller duada herkes bir an önce ulaşamadığı sevdiklerinden bir müjdeli haber almak için uğraşıyor. Allah’ım yardım et. Geçmiş olsun İzmir.

Bütün depremzedelere acil şifalar diliyorum. En büyük temennim can kayıplarının artmaması ve göçük altında kalanların sağ salim son kişiye kadar kurtarılması.

Deprem sözcüğü ile tanışmanın en ağır, en dayanılmaz halidir bir enkaz görüntüsü. O enkazların altında bir tek kişi kalmayana kadar çalışacağız. Geçmiş olsun İzmir.

Kimsenin yerinden kımıldamaya fırsatı kalmadan yıkılan binalar! Ekranlara yansıyan sayısız enkaz görüntüsü! Tam bir can pazarının ortasındayız. Allah hepimize yardım etsin. Geçmiş olsun İzmir.

Depremin ardından bütün yürekler İzmir’de toplandı. Dualarımız sizinle, bir an önce depremlerin etkilerinin azaltılması için çalışmaların başlatılmasını diliyorum. Geçmiş olsun İzmir.

Sıcak bir tas çorba yapacak tenceresi bile kalamayan, sadece canını kurtarabilmiş binlerce insan var. Depremin bu soğuk yüzünü birlik olarak ısıtmak zorundayız. Her evden bir tas çorba gitmeli enkaz bölgesine. Geçmiş olsun İzmir.

Hayatın göz açıp kapayana kadar sona erebildiğini, bütün bu modern dünyamızın bir anda başımıza yıkılabileceğini bir kere daha gördük. İnsan ne aciz bir varlık oysa. Geçmiş olsun İzmir, beraber bu acının da üstesinden geleceğiz.

İzmir’i ansızın vuran bu deprem hepimiz için bir uyarı mahiyetinde. Binalarımızda depreme dayanıklılık konusunda neler yapmalıyız sorusuna daha yakından cevaplar aramak için daha ne bekliyoruz. Rabbim beterinden korusun. Geçmiş olsun İzmir.

anlamlı geçmiş olsun i̇zmir sözleri
anlamlı geçmiş olsun i̇zmir sözleri

Anlamlı Geçmiş Olsun İzmir Sözleri

Yeryüzünün insanlar için beklenmedik korkularla dolu olduğunu bir kere daha hatırdık. Çok katlı binalardan vazgeçmemiz gerektiği bir kere daha ortaya çıktı. Olan nice cana oldu. Ve yine bütün bir ülkenin gözü yaşlı. Geçmiş olsun İzmir.

Köpeklerin bir enkazın başında bir insan nefesi araması sahneleri ile nefeslerini tutan milletim, biz bu acının da yaralarını sararız. Umudumuzu kaybetmeyelim, bir kişi bile kalmayıncaya kadar bütün canları enkazlardan çıkarmak için çalışacağız.

Kimse evinde huzurla oturduğu bir anda depremin gelip onu enkaz altında bırakıp bırakmayacağını bilmeden yaşıyor. Hayatın ne kadar bir anlık olduğunu bir kere daha yaşadık. Herkes sevdiğine sıkı sarılsın. Geçmiş olsun İzmir.

Şimdi bütün acılar İzmir’de toplandı. Gece gündür bir kişiyi daha canlı kurtarabilmek için çalışan herkese Allah güç kuvvet versin. Depremzedelere de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Elimizden geleni yapacağız.

Bir kişinin bile burnunun kanamadığı bir deprem olsaydı keşke. Ama enkaz altında kalan onlarca insan var maalesef ve biz onlar için elimizden gelen her şeyi yapmakla yükümlüyüz. Geçmiş olsun İzmir.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımız için dua halkaları oluşturalım. Onlara Allah’tan rahmet dilemekten başka yapacak bir şey kalmadı. Yaralıları ise bir an önce kurtarmalı ve iyileştirmeliyiz. Herkese görev düzen bir zamandayız. Hem manen hem madden, elden ne gelirse. Geçmiş olsun İzmir!

Geçmiş Olsun İzmir Yazıları

İzmir’in uykusuz geçirdiği gecenin sabahında yardıma ihtiyacı olan herkesin, yemek, ısınma ve güvenlik koşullarının sağlanması için elimizden geleni yapmalıyız. Devlet millet el ele olduktan sonra bu soğuk gecelerde üşüyen bir kişi bile kalmaz inşallah. Geçmiş olsun İzmir.

Saatlerce aradıktan sonra bir kişiyi bile kurtarmak insana dünyayı kurtarmak gibi gelir deprem bölgesinde. Çünkü kurtarılan her bir can aslında bir dünyadır. Geçmiş olsun İzmir.

Uzak yakın her yerden yardımların yağdığı İzmir’in yüreğindeki yaraları ne yapacağız? Bu korku ve acının bir telafisi var mı? Haydi ülkem şimdi yardım ve dua zamanı. Geçmiş olsun İzmir.

Ömrün boyunca çabalayıp kazandığın bütün malın mülkün varlığın bir dakikanın içinde yok alabiliyor. Bununla kalsa belki dayanılır, ömrünü adadığın sevdiklerin bir dakika içinde senden kopup gidebiliyor. Buna can dayanmaz işte. Geçmiş olsun İzmir.

Nasıl bir seneymiş bu 2020! Daha ne kadar can alacak? Şu an tek duam göçük altındakilerin sağ olarak kurtarılması. Hayatları kurtardıktan sonra yaralar da yavaş yavaş sarılacaktır. Geçmiş olsun İzmir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!