YKS Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak

YKS Sınavı Sonrası Öğrenciler Soru ve Cevapların Ne Zaman Açıklanacağı Konusunu Araştırıyor. Binlerce Öğrencinin Yarıştığı YKS Sınavı Soru ve Cevapların Açıklanacağı Tarih Belli Oldu! İşte Detaylar...

YKS Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak 2021
YKS Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak 2021

YKS Soru ve Cevaplarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu! YKS Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak 2021? Yaklaşık 2 milyonun üzerinde öğrencinin üniversiteye girebilmek adına ter döktüğü YKS için vakit geldi çattı. Sınav sonrası öğrenciler YKS Sınav Soru ve Cevaplarının ne zaman açıklanacağı konusunu merek ediyor.  Türkçe, Matematik, Fen, Coğrafya, Din Kültürü, Türk Dili Edebiyatı, Sosyal Bilimler, İngilizce, Alman, Fransızca, Rusça sorularının yer alacağı sınav TYT, AYT, YDT olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirildi. Peki ÖSYM 2021 YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklayacak? İşte o Tarih…

YKS Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) tüm merkezi sınavlarında sınav soruları ve cevap anahtarı sınav günü ya da sınavdan bir gün sonra adayların erişimine açılıyor. ÖSYM’nin web sitesinde soruların sadece yüzde 10’u gösterilecek. 2021 YKS 26 Haziran’da ve 27 Haziran’da 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek. 27 Haziran Pazar günü yapılacak olan son oturumun ardından soruların bir bölümünün erişime açılması bekleniyor.

SINAV BELGESİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

YKS sınavında adayın yanında bulunması gerekenler nelerdir?

Sınav giriş belgesi

  1. Sınav giriş belgesi
  2. C. Kimlik kartı, geçerlilik süresi dolmamış pasaport
  3. Sürücü belgesi veya mesleki kimlik kartları geçerli değildir!

2021 YKS sınav saatleri

YKS’ye girecek olan adaylar için sınav saatleri: 1. Oturum (TYT), 26 Haziran 2021 saat 10.15’te başlayacak. Sınav 135 dakika sürecek. YKS’de 2. Oturum (AYT), 27 Haziran 2021 saat 10.15’te başlayacak. Sınav 180 dakika sürecek. 3. Oturum (YDT),  27 Haziran 2021 saat 15.45’te başlayacak. Sınav 120 dakika sürecek.

YKS Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

2021 YKS sonuçları, 4 Ağustos 2021 tarihinde ÖSYM’nin sonuç sayfasında açıklanacak.

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis AYGÜN’ nden Öğrencilere Destek Mesajı!

Prof.Dr.Halis AYGÜN resmi twitter hesabından sınava girecek öğrencilere ve veliler içimn destek mesajları paylaştı. İşte o paylaşımlar…

YKS adaylarımızın kıymetli aileleri, Gençlerimizin elinden gelenin en iyisini yapacağına yürekten inanıyorum. Sonuçlar nasıl olursa olsun evlatlarımızın yanında olmalıyız.

Her bireyin hayatta başarılı olacağı bir alan vardır. Gençlerimize güvenelim ve bu güveni onlara hissettirelim. Şimdiden tüm gençlerimize başarılar dilerim.

Sevgili gençler, Sonuca değil sınava odaklanın. İçinizi ferah tutun ve kendinize güvenin Sınavınızın sonucu ne olursa olsun hepiniz ülkemiz için çok değerlisiniz. Her birinizin başarılı olacağı alanı bulacağına inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum.

Tüm Öğrencilere Başarılar…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
YKS Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!