Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere ve Velilere Öneriler

Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere ve Velilere Öneriler
Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere ve Velilere Öneriler

Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere ve Velilere Öneriler

Öğrencilerin eğitim ve öğretimlerinin birinci yarıyılı geride kalıyor. Bu yüzden Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere ve Velilere Öneriler konulu bir haber hazırladık. Sömestr tatilini iple çeken öğrenciler, iki hafta boyunca dinlenecek ve yeni eğitim-öğretim dönemi için enerji toplayacak. Öğrenciler tatili nasıl geçirecek? Sömestr tatilinde öğrenciler eğlenmeli mi, ders mi çalışmalı?  17 Ocak 2020’de karnelerin alınmasıyla bir dönem bitmiş olacak. Bir dönenim değerlendirmesi olarak alınan karnelerle kimi öğrenciler bu ara tatile sevinerek kimileri de biraz üzgün başlayacak. Sonuç ne olursa olsun, tatilin öğrencinin yeni döneme motive olmasını sağlayacak şekilde düzenlenmesi büyük önem taşıyor.

 

Bu konuda aileler artık oldukça bilinçlenmiş durumda, bu yüzden çocuklarının tatil etkinliklerine özel bir önem veriyorlar. Öğrencilerin ödevlerle sıkılmadan, eğlenceli, serbest ve geliştirici etkinliklerle buluşturulması için pek çok seçenek ve organizasyon Türkiye’nin dört bir yanında mevcut. Dahası tatil etkinlikleri için illa ki dış organizasyonlar da şart değil, evinizde kendi imkanlarınız içinde de pekala pek çok eğlenceli ve geliştirici etkinlik düzenleyebilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere ve Velilere Öneriler listemiz

Sömestr tatilinde öğrencilere nasıl davranılmalı?

Aile içi birlikteliği arttırmak için aile büyükleri ve akrabaları ziyaret edin, çocukların aile ortamında okulun yoğunluğundan uzaklaşmasını sağlayın, çocuğunuzun akranları ile vakit geçirmesi noktasında müsamahalı olun.

Çok zor olduğunu biliyoruz ama, yine de onun sağlıklı gelişimi için çocuğunuzu tatil sürecinde bilgisayardan, telefondan ve çeşitli oyun araçlarından, aşırıya kaçacak şekilde teknolojiye gömülmekten uzak tutmaya çalışın.

Tatil boyunca çocuğunuza başarısız olduğu derslerle ilgili hatırlatmalarda bulunup, tatilini mutsuz ve üzgün geçirmesine neden olmayın.

Karne iyi ya da kötü gelmiş olabilir. Zamanı geri alamazsınız. Bu yüzden geleceğe odaklanın ve bir sonraki dönem için plan yapın, önceki dönemde yaşadığınız sorunları, çocuğun zorlandığı noktaları tespit edip ortak çözüm fikirlerini müzakere edin. Ona kendini ifade ve geleceğini planlama güdüsü kazandırmaya çalışın. Böylece özgüveni yerine gelecek ve daha sorumlu bir birey olmasını desteklemiş olursunuz.

 

Yarıyıl Tatilinde Öğrencilerle Neler Yapılabilir?

Uyku, yemek, ödev, eğlenme, kitap okuma ve dinlenme saatlerini çocuğunuzla planlayın.

Tatilde gerçekleştirdiği etkinlikler sonrasında ona küçük ödüller verin hem mutlu olmasını hem de motive olmasını sağlamış olursunuz.

Kültür gezileri, şehir turları, müze, fuar alanı gibi yerleri gezmeye gidin.

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız tatil için birkaç öneri noktası: Miniatürk, Kidzmondo Çocuk Şehri, Oyuncak Müzesi, Uçurtma Müzesi, Vialand, Madame Tussauds, Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul Modern, Büyük Akvaryum.

Bunların yanında sinema ve tiyatro her şehirdeki çocuklar için ara tatil döneminde yeni oyun ve filmler gösterime sunuyor. Bunları takip edebilirsiniz.

Bir kitap okuma yarışması düzenlenerek aile içinde ortak bir okuma kampı yapabilirsiniz.,

Evde oynanabilen oyunlar alarak arkadaşlarıyla ya da sizinle birlikte çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Yarıyıl Tatilinde Öğrencilere ve Velilere Öneriler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!