Virgin Galactic Nasa ile Anlaşma Sağladı

nasa haberleri
Abone Ol
Daha Fazla

Uzay Haberleri-Nasa Haberleri-Astronot Haberleri

Virgin Galactic yakında “özel yörünge astronot hazırlık programı” başlatacak.

Virgin Galactic Nasa ile Anlaşma Sağladı. Virgin Galactic, yörüngesel uzay uçuşları için özel astronotlar yetiştirmek için NASA ile birlikte çalışacak.NASA, uzay turizminin geleceğini desteklemek için Virgin Galactic ile güçlerini birleştiriyor .

22 Haziran Pazartesi günü, NASA’nın Teksas’taki Johnson Uzay Merkezi , uzay uçuşu şirketi Virgin Galactic ile bir “özel yörünge astronot hazırlık programı” geliştirmek için bir Uzay Yasası Anlaşması imzaladı. Bu girişim NASA’nın, ajansın bir yıl önce açıkladığı bir hedef olan Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) ticari kullanımını artırma çabaları arasında yer alıyor 

Ortaklık, Virgin Galactic bildirisine göre (ISS)ye özel astronot misyonları satın almakla ilgilenen adayların belirlenmesini içerecek Ayrıca bu özel astronotlar için eğitim, uzay istasyonuna ulaşım ve bu program kapsamında gelecekteki görevler için uzay istasyonu kaynaklarını kullanarak destek ve koordinasyonu da kapsayacak. Virgin Galactic, bu programdaki gelecekteki bu uçuşlar ve nasıl çalışacakları veya ne kadar tutabilecekleri hakkında henüz daha ayrıntılı bilgi vermemiştir. 

astronot haberleri
virgin galactic nasa ile anlaşma sağladı

George Whitesides Tweetle Duyurdu

Virgin Galactic CEO’su George Whitesides, “Sadece uzay uçuşu platformumuzu kullanmamıza izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda NASA ve diğer kurumlara uzay eğitim altyapımızı da sunacak olan bu özel yörünge uzay uçuşu programında NASA ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” diye açıklama yaptı.

Anlaşma açıklanmadan önce Cuma (19 Haziran) günü, NASA Yöneticisi Jim Bridenstine attığı tweetle şunları söyledi:

“KIRILMA: @NASA süreci geliştiriyor ticari suborbiter uzay aracı üzerinde astronotları sinek . İster o en alt yörüngedeki, yörüngesel veya derin uzay NASA kullanacak bizim ulusun yenilikçi ticari yetenekleri. RFI gelecek hafta yayınlanacak.”

Virgin Galactic CEO’su George Whitesides, Bridenstine’nin açıklamasını retweetledi ve ekledi : “Bu büyük bir haber. Bir dizi program ve destinasyon arasında NASA, inovasyonu katalize ediyor ve uzayda olumlu bir geleceğe yol açıyor . İlerlemek için ajansla çalışmayı dört gözle bekliyoruz. NASA astronotlarını uçurmak için bu heyecan verici yetenek. “

Virgin Galactic‘in yeni Uzay Yasası anlaşması, NASA’nın özellikle uzay istasyonuyla ilgili olarak ticari uzay uçuşuna artan katılımını göstererek “ISS Ulusal Laboratuvarı için de yol gösterici” olarak yer alıyor. 

Bu Virgin Galactic‘in ilk astronot programı değil. Şirket şu anda , New Mexico’daki Spaceport America açılış sitelerinden uçmak için kaydolan müşteriler için bir Gelecek Astronot Hazırlık programı yürütmektedir . 

NASA ile yapılan yeni işbirliği, bu lansman sitesini özel astronot eğitimi de dahil olmak üzere bazı unsurlar için kullanacak. Uzay Haberleri-Nasa Haberleri

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!