Vefat Eden Babaya Dua (Türkçe-Arapça)

Sayfamız İçeriği; Vefat Eden Babaya Dua, Vefat Eden Babaya Türkçe Dualar, Vefat Eden Babaya Arapça Dua ve Anlamı, Babalar için Edilecek En Güzel Dua.

Vefat Eden Babaya Dua
Vefat Eden Babaya Dua

Bütün dinlerde olduğu gibi İslam dininde de dua önemli bir yere sahiptir. Dinin kurucusu Allahû Tealâ ve O’nun elçisi Hz. Muhammed duanın dindeki yerini insanlara bildirmişlerdir. Dua, bütün insanların, özellikle de inananların hayatlarında önemli yeri olan dini bir ritüeldir. İnsan, her istediği zaman, darlık veya bolluk, umut veya umutsuzluk, keder veya sevinç zamanlarında Rabb’ine dua edebilir. Nitekim Allah-û Teâlâ, “Bana hâlis kalb ile duâ ediniz! Böyle duâları kabûl ederim” buyurmuştur. Haberimizde Vefat Eden Babaya Okunacak Dua ve Vefat Eden Babaya Okunacak Türkçe-Arapça Dualar yer almaktadır.  Allah dualarınızı kabul ve makbul eylesin. Âmin.

Vefat Eden Babaya Dua

1 fatiha
15 ayet el kürsi
15 ihlas suresi
20 kere selatu selam

Annemiz ve babamız için dua etmek, bizlerin temel görevidir. Çocukların yaptığı dua ile anne-babaların, cennetteki manevî dereceleri artar. Peygamberimiz (s.a.s.) şöyle buyurmuştur: “Mü’minin cennetteki derecesi yükseltilir. Bu kimse, ‘Ya Rabbi! Bu derece nereden kaynaklandı’ diye sorar. ‘Çocuğunun senin için af dilemesi sebebiyle’ diye cevap verilir.” (İbn Ebî Şeybe,Dua, 111, No: 29731)

Baba ile İlgili En Güzel Şiirler

Vefat Eden Babaya Arapça Dua ve Anlamı

Vahfıd lehumâ cenâhaz zulli miner rahmeti ve kul rabbirhamhumâ kemâ rabbeyânî sagîrâ(sagîren). “Onlara acımadan dolayı, tevazu kanadını indir, (onlara karşı alçak gönüllü ol) ve: ‘Ey (her varlığı terbiye edip yetiştiren) Rabbim! Bunlar, beni küçükken nasıl (acıyıp) yetiştirdilerse sen de bunlara (öyle) acı!’ de.” (İsrâ, 17/24)

Vefat Eden Babaya Duygusal Sözler

Vefat Eden Babaya Türkçe Dua

Euzübillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdülillahi Rabbil Alemin. Allahümme salli alâ Muhammed’in ve alâ âli Muhammed (3 defa). Allah’ım yakın zamanda bu dünyadan ahiret alemine intikal etmiş olan babam için, az önce okuduğum duaları dergâhı lütfunda kabul eyle. Okumuş olduğum duaları başta Peygamberimiz Muhammed Mustafa Sallallahû aleyhi ve sellem efendimizin temiz ve pak ruhlarına hediye eyledim, sen kabul eyle! Allah’ım bizleri senin keremin ve izninle büyüten, yetiştiren ve senin verdiğin emaneti en şekilde koruyan kollayan ve bize bu hayatta iyiliği ve doğruluğu öğreten babamın mekanını cennet eyle…

Okumuş olduğum sureleri ve duaları sen babamın ruhuna ulaştır. Okumuş olduğum duaların hürmetine babamın kabrini pür nur eyle. Bizleri yoktan var eden büyük ve yüce Allah’ım bizlere verdiğin bu dünya hayatında sana layık bir kul olabilmeyi nasip eyle. Sen bizlere sana itaat eden, senin emir ve yasaklarına uyan, iyi ve şuurlu bir Müslüman olan nesiller yetiştirmeyi nasip et. İşlemiş olduğumuz büyük küçük günahlarımızı affeyle. Bizlere rahmetinle muamele et. Bu dünya hayatında sen bizleri iyilerle karşılaştır. Günahlarımızdan bizleri koru Allah’ım. Babamın mekânı cennet makamı âli olsun. Âmin. El-Fatiha. Bu duanın bitiminde 1 Fatiha okunur ve salavat-ı şerife getirilir, eller yüze sürülerek dua bitirilir.

112
mutlu
Mutlu
33
_zg_n
Üzgün
22
sinirli
Sinirli
38
_a_rm_
Şaşırmış
40
vir_sl_
Virüslü
Vefat Eden Babaya Dua (Türkçe-Arapça)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!