Sonbahar Müzikleri 2020

En Güzel Duygusal Sonbahar Müzikleri 2020, Sonbahar Şarkıları, Sonbahar Film Müzikleri, Sonbahar Dizi Müzikleri, Sonbahar Müziği, Sonbaharda Dinlenecek Müzikler

En Güzel Duygusal Sonbahar Müzikleri 2020 hakkında sizler için faydalı bir içerik hazırladık. Sonbahar Film Müzikleri,  Sonbahar Şarkıları, Sonbahar Dizi Müzikleri, Sonbahar Müziği, Sonbaharda Dinlenecek Müzikler neler? İşte En Güzel Duygusal Sonbahar Müzikleri 2020

Sonbahar Müzikleri 2020

Günün yirmi dört saatinde farklı farklı zamanlarda müzik dinleriz. Bunun türü pop olur, rap olur, türkü olur, sanat müziği olur, caz olur fark etmez. Her kesin müzik zevki farklı olsa da müzik ihtiyacı değişmezdir. Çünkü müzik, insan doğasının vazgeçilmez ihtiyaçlarından biridir. Bu yüzden bize bir arkadaş gibi hayatın her dönemecinde bize eşlik eder. Sadece insanın ürettiği müziklerden bahsetmiyoruz. Doğanın de bize dinlettiği ritimler müziktir. Hem de belki en güzel ritimler bunlardır. Bir arının vızıltısından, bir kuşun sesine, ağaçların hışırtısından, dalgaların, rüzgarın sesindeki ahenge kadar kulağımıza dolan sayısız sesin oluşturduğu melodileri eğer dikkatle  ve dingin bir ruhla dinlersek duyabiliriz.

Müzik bir rehabilitasyn aracıdır. Ruhumuza hitap eder ve ona doğrudan etki etme gücüne sahiptir. Bu yüzden bazen ruh halimize göre müzikler dinleriz, bazen de ruh halimizi değiştirmesini istediğimiz müzikler. Melodiler kulağımızı ve ruhumuzu besler. Müzik her şeye kendi tonunu, psikolojisini aşıladığı  gibi, çoğu zaman da insanın iletişime geçtiği her şeye kendi ritmini verir. Seslerden oluşan bu etki gücü bizi  kimi zaman sakinleştirir, durgunlaştırır, fakat bazen de canlandırır; fikirlerimizi  ve bedenimizi uyararak bizi harekete iter.

Psikolojimizin neye meyli varsa ona göre müziklere yöneliriz. Bir denizde yüzer gibi müziğin notaları arasında kaybolarak kendimizi bulmaya çalışırız.  Dünyanın her yerinde müzik aletleri ve müziğin dili farklı farklı olabilir, fakat müziği olmayan bir topluluk göremezsiniz. En ilkel kabilelerde bile müzik toplumun başat öğelerinden sayılır. Nitekim mitolojik dönemlere dayanan inançlar ve ayinlerin de içinde müzik hep olagelmiştir. Şaman ayinlerini düşünün, müzikle ve dansla büyü ve şifa arayan insanların hikayeleridir onlar. Demek ki müzik hepimizin ortak paydası.

En Güzel Duygusal Sonbahar Şarkıları

Bu ortak paydanın değişmeyen temalarından biri de sevgidir. Sevgiyi ifade etmenin en çok tercih edilen yollarından biridir müzik.  Sevginin binbir çeşidini dile getirmek için sayısız şarkı yazılmış, sayısız name bestelenmiştir. Ve tabi ki bu sevgiler içinde aşkın ayrı bir yeri vardır. Hani şair diyor ya bir ayrılık, bir yoksulluk bir ölüm, diye. İşte tam da bu konularda üretilen mizikler bizi çok etkiler. Çünkü insannı en derinlerine işleyen duygular ve kederlerdir bunlar. Psikolojimizin durumuna göre bazen isyan eden, neden diyen, bazen teslim olan, bazen hayal kuran eden, bazen umutsuz sevgilerin notalara dökülüşünü dinlemekten hoşlanırız…

Anlık olarak psikolojimizin ne dinlersek bize iyi geleceğine dönük yönlendirmelerinde dış faktörlerin de payını unutmamak gerekir. Bu faktörler arasında mevsimlerin önemli bir yeri vardır. İlkbaharda, doğa yeşerirken neşelenen şarkılar, yazın sıcağında iyice hareketlenen ritimlerle bizim kanımızın kaynamasına neden olur. Yüksek tempolu müziklerin neden en çok yazın kulağınıza dolduğunu düşündünüz mü?  Yaz şarkılarında canlılık ve umut aşılanır çoğunlukla.

Günler geçer, rüzgarlar esmeye başlar, yapraklar sararmaya yüz tutar ve şarkıların ritmi yavaş yavaş düşer. Buna paralel olarak ruhumuzda da bir durulma dönemine girer gibi oluruz. Artık slov parçaların mevsimi geliyordur. Sonbaharla birlikte ayrılıktan dem vuran, yalnızlığı anlatan vb. şarkıların radyolarda ağırlık kazandığını anlamak için şöyle bir iki saat dikkat etmeniz yeterlidir. Fakat dikkat edin, bu psikolojiden etkilenebilirsiniz. İnsan doğasının bir yansıması olarak sonbaharda daha dingin şarkılar ararız.

İşte bu yüzden sizlere en güzel sonbahar şarkıları listesi hazırladık ve sonbaharın ritmine kulak verelim dedik.

 • Levent Yüksel: Sonbahar
 • Alpay:Eylül’de Gel
 • Burak Kut: Sonbahar
 • Emre Aydın: Eylül
 • Sezen Aksu: Sonbahar
 • Yeni Türkü: Yağmurun Elleri
 • Yansımalar: Sonbahar
 • Pilli Bebek: Eylül Akşamı
 • Yıldırım Gürses: Sonbahar Rüzgarları
 • Yaşar: Yaprağın Kaderi
 • Lake of Tears: Forever Autumn
 • Feridun Düzağaç: Son Yaprağıydı Güzün
 • Evanescence: October
 • Bülent Ortaçgil: Eylül Akşamı
 • Yavuz Çetin: Sahil
 • Daughtry: September

 

Listeye eklemeler yaparak siz de kendi sonbahar şarkıları beğenilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. En Güzel Duygusal Sonbahar Müzikleri 2020 bir arada.

Önerilen İçerik için tıklayın:

Hangi Makam Hangi Hastalığa İyi Geliyor?

Şunlarda Hoşunuza Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.