Dünya Hakkında En İlginç 20 Bilgi

Sizleri Şaşırtacak 20 İlginç Bilgi
Dünya Hakkında En İlginç 20 Bilgi

Sayfamızda Sizleri Şaşırtacak 20 İlginç Bilgi içeriği bulunmaktadır. Dünyada meydana gelen ilginç, tuhaf ve esrarengiz olaylar insanların merak konusu olmaya devam ediyor. Sizleri Şaşırtacak 20 İlginç Bilgi sayfamızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir, sayfamızda yer almasını istediğiniz ilginç bilgileri ise aşağı kısımda bulunan yorum bölümünden yayımlayabilirseniz.

Dünya Hakkında En İlginç 20 Bilgi

Keman Yayları genellikle at kılından yapılmaktadır.

Ringa balığı, kendini şişirerek değerleriyle iletişim kurar.

Saint Lucia, dünyada bir kadının adını taşıyan tek ülkedir.

Pandalar doğduklarında farelerden bile daha küçük doğarlar.

Kırmızı renk, boğaları zannettiğimiz gibi kızdırmaz; çünkü renk körüdürler.

Dünya nüfusunun yaklaşık yarısı hem 2010 hem de 2014 FIFA Dünya Kupası maçlarını izledi.

Dünyanın en sessiz odası, Microsoft’un Washington eyaletindeki genel merkezinde bulunmaktadır.

Çivili köpek tasması, köpeklerini kurt saldırılarından korumak için Antik Yunanlılar tarafından icat edilmiştir.

İsveç köftesi, Kral Charles XII’nin 1800’lerin başında Türkiye’den getirdiği bir tariften esinlenerek yapılmıştır.

Dünyada çıkarılan tüm altınların tahmini %50’si Güney Afrika’daki Witwatersrand isimli tek bir platodan çıkarıldığı bilinmektedir.

Şimdiye kadar kaydedilen en soğuk sıcaklık 2004-2016 yılları arasında Antartika kıtasında kaydedildi. Ölçülen değer -144 derece Fahrenhayt’dı.

Yapılan bir araştırmada Fitness rutinlerini Facebook’ta yayınlayan insanların psikolojik sorunları olma olasılığının yüksek olduğu tespit edilmiştir.

2006’da bir Coca-Cola çalışanı, Coca-Cola sırlarını Pepsi’ye satmayı teklif etti. Pepsi yetkileri, Coca-Cola’ya bu durumu haber vererek çalışanın teklifini reddetti.

IKEA nın kısaltması, kurucunun adı, büyüdüğü çiftliği ve memleketi olan Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd isimlerinden oluşmuştur.

1325 yılında, iki İtalyan şehir devleti 2.000 kişinin ölümüyle sonuçlanan bir kova için savaştı. Her şey iki askerin şehir merkezindeki bir kuyudan bir kova çalmasıyla başladı.

Dünyadaki en popüler isim en Muhammed ismidir. Dünya çapında tahminen 150 milyon erkek isminin Muhammed olduğu düşünülmektedir. Bu sayı ise her geçen gün hızla artmaktadır.

Enginarın en çok yetiştiği yer Kaliforniya’dır. Bu nedenle, ticari olarak yetiştirilen enginarların yüzde 99,9’u bu bölgede yetiştirilmektedir. Anı zamanda Enginar Başkenti olacakta bilinir.

Bilim adamları, Pasifik Okyanusunda aktif bir su altı yanardağında yaşayan iki cins köpekbalığı keşfettiler. Burada dalgıçların araştırma yapması pek mümkün değil, çünkü asitlik ve ısıdan yanma ihtimalleri çok yüksek.

Uzak bir Norveç adası olan Svalbard’da ölmek yasa dışıdır. Bunun nedeni, yerdeki permafrost nedeniyle cesetlerin güvenli bir şekilde gömülememesidir. Ölmek üzereyseniz, yetkiler sizi alıp Norveç’e götürmek zorundalar.

Tahminlere göre Dünyada yaklaşık 4 katrilyon katrilyon bakteri vardır. Tüm bakteriler kötü değildir. Aslında, bu küçük biyolojik hücrelerin bazıları aslında bizim için iyidir ve dünyaya ve bizlere çeşitli ve karmaşık şekillerde yardımcı olur. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dünya Hakkında En İlginç 20 Bilgi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!