Sivas Kongresi 101.Yıl Dönümü Mesajları

Sivas Kongresi 101.Yıl Dönümü Mesajları
Sivas Kongresi 101.Yıl Dönümü Mesajları

Mustafa Kemal Atatürk Amasya Genelgesi’ni açıkladıktan bir süre sonra yaptığı çağrı üzerine I. Dünya Savaşı’ndan sonra işgale uğrayan topraklarımızı kurtarmak ve Türk milletinin bağımsızlığını sağlamak için Ulus Temsilcileriyle bir araya gelerek 4 Eylül 1919 yılında  Sivas Kongresi’ni gerçekleşmiştir.Hem ulusal nitelikte olması hem de Cumhuriyeti’mizin temellerinin atılması açısından Sivas Kongresi tarihimizde çok önemli bir yere sahiptir. İşte Sivas Kongresi 101.Yıl Dönümü Mesajları ve Sözleri

Sivas Kongresi 101.Yıl Dönümü Mesajları

Manda ve himaye kabul edilemez.

Millî Mücadele’nin mihenk taşı olan Sivas Kongresi’nin 101. yıl dönümü kutlu olsun.

Anadolu’nun yiğit kadınları, Sivas’ta teşkilatlanarak Millî Mücadele’ye destek verdiler.

Türkiye’nin dört bir yanından Sivas’a gelen delegeler, kişisel ve siyasi menfaat gözetmeksizin tek bir amaç uğrunda and içtiler ya istiklal ya ölüm!

Türkiye’nin milli irade gücünün kökleri Sivas Kongresi’ne uzanır.  Bu kutlu günün yıl dönümünde bütün kahramanların ruhunu şad ediyoruz.

Bağımsızlığımızın sorgulanamazlığını dünyaya ilan ettiğimiz Sivas Kongresi’nin yıl dönümü vesilesi ile Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bütün kahramanları rahmetle anıyoruz.

Karşılaştıkları bütün zorluklara rağmen memleketin dört bir yanından gelen Heyet-i Temsiliye üyeleri, bir milletin makûs kaderini değiştirmek için Sivas’ta buluştu.

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’e giden yolun açılmasında temel taşlardan biri olan ve Mustafa Kemal Paşa önderliğinde milli sınırların belirlendiği, manda ve himayenin kesin olarak reddedildiği Sivas Kongresi’nin 101. Yılı kutlu olsun.

Sivas Kongresi’nin 101. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, Kongre’ye ev sahipliği yapan Sivaslıları ve tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bir milletin kurtuluş kararlarının alındığı, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’nin 101.Yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kongre heyetini ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Sivas Kongresi’nin değerli üyelerini, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygıyla anıyor, Aziz şehitlerimize ve Kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında bir hazırlık evresi sayılabilecek Sivas Kongresi’ni şükranla yad ediyoruz. Milli iradenin kendini gösterdiği bu kongrenin yıl dönümünde milletimizin şanlı geçmişi ile övünüyoruz. Bağımsızlığımızı bize kazandıran bütün ecdadımızı rahmetle anıyoruz.

Sivas Kongresi Yıl Dönümü Kutlama Mesajları

Özgürlüğümüzün kazanılmasında başlangıç adımlarından biri olan Sivas Kongresi’nin yıl dönümündeyiz. Bu anlamlı günde bütün Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi saygı ve dua ile anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan Anadolu hareketi, aziz milletimizin irfanı ile yoğrulmuş topraklarda can bularak çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelleri atılmıştır. Sivas Kongresi’nin 101. yıl dönümünü en başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Yaşasın bağımsız Türkiye, yaşasın milletin sarsılmaz gücü!

Sivas Kongresi’nin 101. yılındayız. Bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan, eşsiz zaferleri bize armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıdır. Başta onlar olmak üzere; İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

İşgal ve esarete buradan yükselen milliyetçi irade direnci, manda ve himaye özlemi çekenlerin kabusudur Sivas Kongresi. Manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin ilan edildiği, Kuvayi Milliye’yi amil, irade-i milliyeyi hâkim kılan iradenin parladığı; Sivas Kongremizin 101.yılını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Türk Milleti, Birinci Dünya Savaşı’nın ardından başlayan işgal girişimlerine Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde başkaldırmıştır. Bu millet, ağır koşullara ve yoksunluklara karşın, Kurtuluş Savaşı’nın tüm aşamalarında onurlu bir direniş göstermiştir. Yurdunu korumuş, bağımsızlığından ödün vermemiştir. Bağımsız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’nin 101. yıldönümündeyiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

İşgallere karşı “Manda ve himaye kabul edilemez. Millî sınırlar içinde vatan bir bütündür, parçalanamaz. Her türlü yabancı işgal ve müdahalesine karşı, millet kendisini savunacak ve direnecektir” kararlılığı etrafında buluştuk. Kurtuluş Savaşı’mızı zafere eriştiren bu azimdir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun temelini teşkil eden Sivas Kongresi’nin 101. yıl dönümünü kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Sivas Kongresi 101.Yıl Dönümü Mesajları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!