Rebiülevvel Ayı Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

Rebiülevvel ayı Ay'ın hareketleri esas alınarak oluşturulan İslamî takvimin aylarından biridir. Resûlullah (S.A.V), bu ayda dünyaya geldiği için arabi ayların en şereflisi olarak nitelendirilmektedir. Doğum vakti sabaha yakın bir zamandır. Bugün, günlerin en sevinçlilerinden kabul edilerek değerlendirilir.

Rebiülevvel Ayı Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021
Rebiülevvel Ayı Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

Sayfamız İçeriği; Rebiülevvel Ayı ile İlgili Dini Kutlama Mesajları, Rebiülevvel Ayı ile İlgili Sözler, Kurumsal Rebiülevvel Ayı Kutlama Mesajı, Resmi Rebiülevvel Ayı Kutlama Mesajları ve Sözleri, 2021 Rebiülevvel Ayı Ne Zaman Başlıyor

Kâinatın Efendisi Peygamberimiz ’in dünyaya geldiği Rebiülevvel ayı 2021 yılında 7 Ekim tarihi itibariyle idrak edilmeye başlanacak. Rebiülevvel ayında vatandaşlar sosyal medyadan paylaşmak adına Rebiülevvel Ayı ile İlgili Mesajlar ve Sözler Tumblr arıyor. Bizlerde sizler için mübarek Rebiülevvel Ayı ile ilgili en güzel sözler ve mesajlar hazır ettik. İşte Dini Rebiülevvel Ayı Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

Rebiülevvel Ayı Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

Merhaba Nur ve Surur ayı güzel Rebiülevvel.

Bizi bir Rebiülevvel ayına daha ulaştıran Allah’a (c.c) hamd olsun.

Hoş geldin ey kutlu ve şerefli ay… Rebiülevvel ayımız mübarek ola…

Hicri ayların 3.sü olan bahar ayı olarak bilinen gül kokulu ay hoş geldin…

Rebiülevvel ayında yapılacak bütün dua ve ibadetlerin kabul olması dileğiyle.

Aşkın ile bülbül gibi artmakdadır âhım / Kayd et beni de “defter-i uşşâk”a a mâhım.

Ölüm güzel şey budur perde ardından haber, hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber.

İslam alemi için en önemli aylardan birisi olan Rebiülevvel Ayı tüm kâinat için hayırlara vesile olsun.

Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in dünyayı şereflendirdiği Rebiülevvel ayımız mübarek olsun.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ‘in dünyayı şereflendirdiği Rebiülevvel Ayı’mız mübarek olsun, gönül dünyamız inşirah bulsun…

Doğ kalbime bir lahzacık ey nur-i dilara, sensiz bana cennet bile hicrandır efendim. Rebiülevvel ayımız mübarek olsun.

Allah’ım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım Aminn…

Aylardan Rebiülevvel seni anlatır. Kutlu bir doğumdur

mevlid kandiliniz kutlu olsun mesajı resimli
dini rebiülevvel ayı kutlama mesajları ve sözleri 

hep aydınlatır, hasretin gönlüme hüzün damlatır. İyi ki doğdun sen ey yüce Resul.

Canım kurban olsun senin yoluna adı güzel, kendi güzel Muhammed. Şefâat eyle bu kemter kuluna adı güzel, kendi güzel Muhammed.

Nuruyla alemimizi Şereflendiren Peygamber Efendimizin (s.a.s) Şefaatine nail olmanız dileğiyle. Rebiülevvel ayınız mübarek olsun.

Rebiülevvel ayında bütün şerlerin ve belaların def olması dileğiyle bu mübarek ayın hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem’ diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Rebiülevvel ayımız mübarek olsun…

Sadr-ı cemî’ mürselîn, sensin yâ Rasûlallâh, Bedr-i eflâk-i yakîn, sensin yâ Rasûlallâh. Nûrun sirâc-ı vehhâc, alemler sana muhtâç, sâhib-i tâc u mi’râc, sensin yâ Rasûlallâh.

Onsekizbin aleme server olan Muhammed, Otuzüçbin ashaba serdar olan Muhammed, Yokluğa, yoksulluğa kanaat eden Muhammed, Asi olan ümmete şefaat eden Muhammed.

“Sen olmasan Alemleri yaratmazdım” “Seni ancak Alemlere rahmet olarak gönderdim” Alemlere rahmet Hz. Muhammet (s.a.v) Kâinatı şereflendirdiği ay Rebiülevvel ayı bereketle geçsin.

İnsanların en şereflisi fahri-i kâinat efendimiz sevgili peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu ay hepimize ve dünyaya huzur barış ve sağlık getirsin. Rebiülevvel ayımızın feyzi üzerimize olsun…

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O’na olsun… Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Rebiülevvel’e bismillah! Ya İlâhi bir nebze ihsan buyur ümmete, sönmeden son dem al götür bizi Zaman-ı ahirden Nebinin Asrına, Yâ eyyuhâllezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ. Tüm alemi İslam’ın bu mübarek ayı kutlu olsun.

Ruhum Sana Aşık, Sana Hayran Efendim! Bir Ben Değil Alem, Sana Aşık Efendim! Fahri Kâinat Efendimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Dünyaya Teşrif Ettiği Mübarek ‘Rebiülevvel Ayı’ Hepimize Hayırlar Getirsin İnşallah.

Ya Sahibe’l Cemali ve Ya Seyyid-El Beşer Ya Resulallah. Min Hüsnikel Müniri Lekad Nüvviral Kamer Ya Resulallah. La Yümkinüs Sena Ükema Kane Hakkuküm Ya Resulallah. Min Hüsnikel Müniri Lekad Nüvviral Kamer Ya Resulallah.

Dediler oğlun gibi hiçbir oğul, Yaratılalı cihan, gelmiş değil. Bu senin oğlun gibi kadri cemil, Bir anaya vermemiştir O Celil. Ulu devlet buldun, ey Âmine sen, Doğacaktır senden O hulk-i hasen. Bu gelen ilm-i ledün sultanıdır, bu gelen tevhid-i irfan kânıdır.

Bugün Rebiülevvel ayına girdik Peygamber efendimiz (s.a.v) bu ayda dünyaya gelmiştir. Peygamber efendimiz buyuruyor ki: “Kim bu aya girildiğini birbirine haber verirse onu cennetine alması için kıyamete kadar Allaha dua edeceğim.

Safer Ayı’ndan sonra en güzel günler geliyor: Rebiülevvel Efendimiz ’in (s.a.s.) teşrif ettiği ay. Efendimiz ‘in (s.a.s.) hicret ettiği ay. Efendimiz’in (s.a.s.) âlem-i cemâle irtihal ettiği ay. Âşıkların yılbaşısı geliyor, Rebiülevvel geliyor, Mevlit Kandili geliyor!

Rebiülevvel ayına ayrı bi muhabbetimiz vardır, serveri âlem resulüekrem efendimiz âleyhisselamın dünyayı şereflendirdiği bu ayı bezm-i âlem vâlide sultanın beyti ile selâmlayalım… Muhâbbetten Muhammed Oldu Hâsıl, Muhammedsiz Muhâbbetten Ne Hâsıl…

İslam alemi için önemli aylardan biri olan Rebiülevvel bu yıl 18 Ekim 2020 tarihinde idrak edilmeye başlanacak. Hicri takvime göre Muharrem ve Safer’in ardından gelen rebiülevvel ayında Mevlid Kandili de idrak ediliyor. (Peygamberimiz Hz. Muhammed (Sav) bu ayda doğdu)

Hoş geldin Rebiülevvel ayı, yeryüzüne rahmet olarak inen ve hayata gözlerini açmasıyla birlikte benzersiz ışığıyla dünyamızı aydınlatan, Müslümanlara İslam dinini en güzel haliyle yaşamayı öğreten Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in şereflendirdiği bir aydır.

Mazlumlara Ensar olan aziz milletimizin ve bütün Müslümanların Rebiülevvel ayını tebrik ediyorum. Bu mübarek ay’ın birliğimizin ve kardeşliğimizin güçlenmesine, ümmetin vahdet ve selametine, bütün insanlığın huzuru ve iyiliği için daha büyük bir azim, özveri ve fedakârlıkla çalışmamıza vesile olmasını, yeryüzüne esenlik getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Rebiülevvel Ayı Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!