Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri

Mübarek Ramazan Ayı'nın sonuna geldik. Ramazan Ayı'na veda ederken sizlere en güzel en anlamlı Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri 2021 hazırladık. İşte Ramazan Ayı ile İlgili Dualar ve Sözler!

Elveda Ramazan Duası Sözleri
Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri

Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri, Ramazana Veda İlahi Sözleri, Ramazana Veda Duası, Ramazan Ayı Veda Duası, Ramazana Veda Hutbesi, Ramazana Veda Yazısı, Ramazana Veda Yazısı, Elveda Ramazan Duası Sözleri, Elveda Ramazan Duası Anlamlı, Elveda Ramazan İlahisi, Elveda Ey Ramazan Sözleri, Elveda Ramazan Güzel Sözler, Elveda Şehri Ramazan Duası nedir? Ramazana Veda Ederken Okunacak Dua.

Ramazan ayının sonuna geldik. Ramazan buyunca yaptığımız ibadetler için dua etme zamanı geldi. İşte Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri, Ramazana Veda İlahi Sözleri, Ramazana Veda Duası, Ramazan Ayı Veda Duası, Ramazana Veda Hutbesi, Ramazana Veda Yazısı, Ramazana Veda Yazısı, Elveda Ramazan Duası Sözleri, Elveda Ramazan Duası Anlamlı, Elveda Ramazan İlahisi, Elveda Ey Ramazan Sözleri, Elveda Ramazan Güzel Sözler, Elveda Şehri Ramazan Duası nedir? Ramazana Veda Ederken Okunacak Dua. Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri nedir? Gündemde Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri yer alıyor. 

Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri

Ey Allah’ım bizleri on bir ayın sultanına kavuşturdun, şimdi ise bayramına kavuşturman için dua ediyoruz. Ramazan, nuruyla, bereketiyle, gönlü hoşluğuyla evlerimize, gönüllerimize misafir oldu, baş köşeye yerleşti. Ama bu misafir artık gitmeye azmetmiş. Allah’ım sen bizi bir dahaki Ramazan’a da sağlık ve imanla eriştir. Bu Ramazan’dan bizi feyiz ve lütufla ayrılanlardan eyle.

Azla yetinmeyi, şükretmeyi bize öğret. Kalbimizi dünya hırslarından uzaklaştır. Ramazan’da tuttuğumuz oruçları kabul eyle. Kıldığımız vakit namazlarını ve teravihleri kabul eyle. Ramazan boyunca okuduğumuz Kur’an-ı Kerim ve hatimleri kabul eyle. Getirdiğimiz salavatları kabul eyle. Yaptığımız hayır ve hasenatı, fitre, zekât ve sadakaları kabul eyle. Bizi Ramazan’dan tertemiz temizlenmiş olarak çıkar. Günahlarımıza tövbeler olsun, tövbelerimizi kabul eyle.

Ramazan’a elveda derken bizleri Ramazan ve Kurban Bayramı’na da eriştir. Bayramlarda sevdiklerimizle ve ailemizle birlikte olabilmeyi nasip eyle. Ramazan’ın yüzü suyu hürmetine bizleri nefsimizin kötülüklerinden, şeytanın kötülüklerinden ve her türlü görünür görünmez kötülüklerden koru.

Ya Rahman, ya Rahim, ya Hay, ya Kayyum, ya Evvel, ya Ahir, ya Azim, ya Kerim, ya Kadir, ya Aziz… En güzel isim ve sıfatların sahibi Allah’ın beni ve ailemi güzel sıfatlarınla sıfatlandır. Ramazan-ı Şerif’in hürmetine bizlere merhamet eyle, bizleri hıfzettiğin, koruduğun kulların arasına al. Kalbimizi kötülüklerden arındır.

Elvedâ yâ Şehr-i Ramazan. Elveda zikirler, tesbihler, hatimler, oruçlar, salavatlar, iftarlar, sahurlar, teravihler, bütün güzellikler. Ya Ramazan artık her şey seninle beraber gidecekler. Bir aydır cehennemlerin kapısı kapanmış, cennetlerin kapısı açılmıştı ardına kadar senin gelişinle beraber. Şimdi bu bereketle senenin kalan günlerini de feyizle geçirmeyi, yaşamayı nasip eyle.

Elveda ya Şehri Ramazan Duası

Elveda Ey Şehri Ramazan Elveda

Elveda ey Şehr-i Ramazan elveda,

Elveda ey Şehr-i Rahmet elveda,

Elveda ey Şehr-i Kur’an elveda.

Elveda ya Şehr-i Ramazan, tokun açın halinden anlamasına vesile olan, bin aydan hayırlı Kadir Gecesi’ni içinde barındıran Rahmet ve Kur’an-ı Kerim ayı. Minarelerden yükselen Allah Allah kelamı ile gönüllerimizi coşturan Ramazan, bizlere şifa oldun, af kapısı oldun. Şükürler olsun.

Sana layık olacak şekilde Bayram sabahına erelim inşallah. Meleklerin dört bir yanı sardığı, şeytanların köşelerine çekildiği korunma ayı. Biz sana muhtacız. Seninle bir kuş gibi hafifleyip maneviyatımıza kanatlandık. Allah’ım bizi bu kanatlanıştan ayırma.

Allah’ın Ramazan vesilesi ile anne, baba, kardeş, eş, evlat, akraba, arkadaş, dost ve büyüklerimize sağlık ve afiyet ver. Cümlesine geçim kolaylığı, aile saadeti ihsan eyle. Bizleri birbirimize sevgili, saygılı, sadık eyle. Allah’ım sen bizleri Peygamber Efendimiz’in sancağı altında toplanacak kulların arasına ilhak eyle. Firdevs cennetlerinde Cemal’lini seysetmeyi bizlere nasip eyle. Senden uzak etme, secdenden, Kur’an-ı Kerim’den, tövbeden, şükürden ve tevekkülden bizleri ayırma. Her türlü şirkten, münafıklıktan, fasıklıktan, fitneden, garezden bizleri arındır ve koru. Allah’ım bizleri şu geçen Ramazan-ı Şerif hürmetine sana layık kul eyle. Amin.

ANASAYFA

6
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Ramazan Ayına Veda Duası Sözleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!