Öğretmene Güzel Sözler ve Mesajlar

Öğretmenlerimiz bizlere değer katan hayat rehberlerimizdir. Okul hayatı boyunca Öğretmenlerimizden öğrendiğimiz bir çok bilgiyi günlük hayatta kullanırız. Bu yüzden Öğretmenlerimiz bizler için çok kıymetlidir. Yazımızda Öğretmenlerinizle paylaşacağınız Öğretmene Güzel Sözler ve Mesajlar yer almaktadır. En beğendiğiniz sözleri değerli öğretmenlerinizle hemen paylaşın!

featured

Bu güzel sayfada Öğretmene Güzel Sözler Kısa, Öğretmene Güzel Sözler ve Mesajlar Resimli, Öğretmene Anlamlı Sözler ve Mesajlar, Hocaya Güzel Sözler, Öğrencinin Öğretmene En Güzel Mesajı, Hocaya yani Öğretmene Teşekkür Mesajı, Okul Müdürüne Öğretmenler Günü Mesajı, Öğretmen Sevgiliye Öğretmenler Günü Mesajı ve Sözleri yer alır.

Öğretmenler Günü, bizi şekillendiren öğretmenlerimize teşekkür etmek, onları anmak ve onlara olan minnetimizi göstermek için özel bir gündür. Sizde büyük bir etki bırakan en iyi öğretmene Öğretmenler Günü dileklerinizi iletmeyi asla unutmayın. Aşağıdaki Öğretmenler Günü dileklerinden, mesajlarından ve alıntılarından birini seçerek en güzel duygularınızı saygıdeğer öğretmenleriniz ile paylaşın!

Öğretmene Güzel Sözler ve Mesajlar

Öğretmen anne baba yarısıdır.

Öğretmenlerin hakkı asla ödenmez.

İdealist öğretmenin idealist öğrencisi olur.

Her şey için teşekkürler canım öğretmenim.

Öğretmen hayata dokunan en güzel melektir.

Öğretmen bahçeyi güzelleştiren usta bahçıvandır.

Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenin eseridir.

Öğretmen, öğrencinin gülüşüne düşen ilk cemredir.

Sizin gibi öğretmenler milyonda birdir. Saygılarımla

Öğretmene Söylenecek En Güzel Sözler

Ağaç ve öğretmen meyvesi ile tanınır. Fars atasözü

Öğretmen bilgiyi ilmek ilmek işleyen bir sanatkârdır.

Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Öğretmenlik her şeyden evvel bir tanrı sanatıdır. Platon

Heykeltıraş mermere ne ise, öğretmen de çocuğa odur.

Öğretmenler gençliğe yol gösteren rehber ve pusuladır.

Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır. Henry Adams

öğretmen anlamlı sözler ve mesajlar
öğretmene güzel sözler ve mesajlar

Öğretmen mum gibidir, kendisi tükenirken etrafını aydınlatır.

Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir.

Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Sizi sadece okulda değil, bir ömür boyu seveceğiz öğretmenim.

Öğretmenler insanların gönlünde taht kuran yegâne varlığımızdır.

Sizler bizlere Cumhuriyetin en güzel armağanlarısınız Öğretmenim.

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. -Atatürk

Karanlık dünyama ışık saçan öğretmenim. Verdiğiniz emekler için teşekkürler.

Benim anlayışlı, iyi kalpli ve sevgi dolu öğretmenim. Her şey için çok teşekkürler.

Sevginin ve fedakarlığın simgesi olan öğretmenlerimiz sizlere çok şey borçluyuz.

Canım öğretmenim sizler bu dünyanın en güler yüzlü ve en iyi kalpli öğretmenisiniz.

Cumhuriyetin ve bilginin yegâne bekçileri öğretmenlerimiz gelecek sizlere emanettir.

Öğretmenlerimiz yeniliğin, değişimin, gelişimin ve gelecek aydınlık günlerin anahtarıdır.

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Atatürk

Öğretmenler bilgiyi bizlere ulaştırmakta köprü vazifesi gören en önemli değerlerimizdir.

Sevgisinin sonu yok, kalbinin şefkati çok. Bilgisi büyük, başarısı çok sevgili öğretmenim.

Her sözü hazine, her bakışı sevgi ve şefkat olan değerli öğretmenlerimiz bizlere emanettir.

Öğretmen, bilgi öğretmeyi alışkanlık haline getirmiş hayatları sonsuza kadar etkileyen kişidir.

Her köyde bir idealist öğretmen hem o çürüyen binaları hem de çürüyorsa yürekleri kurtarır.

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

Sevgiyle yoğurduğunuz ilim ve irfan yolculuğunda bizlere her zaman örnek oldunuz. İyi ki varsınız.

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. Atatürk

Yolumuzu aydınlatan ve Cumhuriyetimizin bekçisi olan tüm öğretmenlere sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

Sözleriniz geleceğimizi aydınlatan kıvılcımlardı. Bizleri fedakârca ileriye taşıdığınız için teşekkürler.

Öğretmen demek emek demektir. Ne mutlu topluma ışık olan insanları yetiştiren öğretmenlere…

öğretmenler ile i̇lgili güzel sözler
öğretmenler ile i̇lgili güzel sözler

Öğretmek adanmışlık ve tutku gerektirir. Siz de bu özellikler fazlaca var. Bizlere ilham verdiğiniz sizlere minnettarız.

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür. Sizler bizim için en önemli değersiniz öğretmenim.

Hatırası olan ders akılda kalır. Siz aklımızdan hiç çıkmıyorsunuz öğretmenim. Sağlıcakla nice huzurlu günler dileğiyle…

Beni bugünlere getiren başta ilkokul öğretmenim olmak üzere bütün öğretmenlerime teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Kişiliğin belirlenmesinde, yetişmesinde, hayata dair kanaatlerin, düşüncelerin oluşmasında, en büyük emek öğretmenlerindir. 

Öğretmenlerimin her biri üzerimde çok olumlu bir izlenim bıraktı, ancak özellikle birkaçı fikrime dokundu ve hayatımı değiştirdi.

İnsanın hayatı kendini aştığı an anlam kazanır. Bana kendimi aşmayı öğretecek bilgiler öğrettiğiniz için size çok teşekkür ederim.

İnsanımızı yüksek idealler doğrultusunda yetiştiren ve geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerimiz sizlere minnettarız.

Gelecek yolunda bizlere önderlik eden ve bu ülkenin gençlerini yetiştirmede büyük gayretleri olan öğretmenlerimiz sizlere minnettarız.

Öğretmenim nezaketiniz ve sabrınız olmasaydı şimdiye kadar hiç yol kat edemezdik. Sizler gerçekten harika bir insansınız. Sizleri seviyoruz.

Öğretmen en zorlu koşullarda eğitim vermek için fedakârca görevini icra eden ve başarıya giden yolda daima yolumuzu aydınlatan bir rehberdir.

Öğretmenlerimiz; ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensuplarıdır.

Sizin gibi bir öğretmene sahip olduğum için çok şanslıyım. Yaratıcı yönünüzle kabuğumuzdan çıkmamıza yardımcı olduğunuz için sizlere minnettarız.

Öğretmenim benim üzerimde büyük emeğiniz var. Bir rehber olarak biz gençlerin hayatında yarattığınız büyük etki için teşekkür ederim. Sağlıkla nice yıllara

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren, Odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan.

Öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli asla tayin edilemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. İyi ki varsınız canım öğretmenlerim.

İnsanlar her şeyi unuturlar ama ilkokul öğretmenini asla unutamazlar. Canım öğretmenim yolumuzu aydınlattığınız için sonsuz teşekkürler. Saygı ve hürmetlerimle…

Şimdiye kadar örnek aldığım insanlardan birisiniz. Sadece harika ve yetenekli bir öğretmen değil, aynı zamanda öğrencileriniz için bir rol modelsiniz. Teşekkür ederim!

Öğretmenliğin en iyi tarafı ne biliyor musunuz? Bir çocuğun yeteneğini keşfettiği ana şahit olmak. Dün­yada bununla karşılaştırılabilecek hiçbir şey yoktur. Stephen King

Öğretmenim sizler çok güzel sözlere layıksınız. Öğretmene en anlamlı ve güzel sözler söylemek o kadar kolay olmuyor. Çünkü sizi anlatmaya sözler şiirler yetmiyor.

Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir.

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. Eflatun

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur. (Atatürk)

Sen sadece öğretmenim değilsin, sen benim rehberimsin, arkadaşım ve ikinci ebeveynimsin. Nezaketiniz, sevginiz ve desteğiniz için minnettarım ve her zaman size layık bir öğrenci olacağım. Teşekkür ederim!

Canım öğretmenim ben de sizin gibi çok iyi kalpli bir öğretmen olmak için hayal kuruyorum. Siz bize nasıl faydalı oluyorsanız ben de inşallah bir gün öğrencilerime faydalı olmak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Saygılarımla.

Bizlerin yolunu aydınlatan ve bizlerin bilgi kaynağı olarak bizim için yaptığınız fedakârlık takdire şayan. Sizleri unutmak mümkün değil. Her daim başımızın üstünde yeriniz var. Saygılarımla ellerinizden öperim canım öğretmenim.

Bizlere paha biçilmez bilgiler öğreten tüm değerli öğretmenlerimiz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Gençlik sizlere emanettir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde sizler nesilleri yetiştiren en değerli varlıklarımızsınız.

Öğretmenim siz bana her zaman inandınız. Ve bana elinizden geldiği kadar destek oldunuz. Başaramayacağım dediğim her anda bana motivasyon kaynağı oldunuz. Allah’a şükür ki ben sizin öğrencinizim ne mutlu bana ne mutlu yarınlara…

Öğretmenlik, sevgi, şefkat ve fedakârlık isteyen kutsal bir meslektir. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, geleceğimizin büyük güvencesidir.

Öğretmenim insanların birbirine duyduğu o gizem dolu özlemi şimdi daha iyi anlıyorum. Size duyduğum özlemin anneme veya babama duyduğum özlemden ve sevgiden farkı yokmuş. Sizleri çok seviyorum. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin.

Hayatta öyle anlar vardır ki yıllar geçse de unutulmaz. Sizinle ilk diyalogumuzu unutmak mümkün değil. Öyle içten ve samimiydiniz ki bakışlarınızla şefkat ses tonunuzda kucaklayıcı bir hava vardı. İyi ki sizi öğrenciniz olmuşum öğretmenim.

Sadece elini değil, onun geleceğini tutuyorsun. Yalnız aklına öğretmiyorsun, kalbine de dokunuyorsun. Sadece gözlerinin yaşını silmiyorsun, içindeki ruhu da besliyorsun. Onların ne olacağında senin payın çok büyük. Doğan Cüceloğlu

öğretmene söylenecek güzel sözler
öğretmene söylenecek güzel sözler

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesinde, ülkelerin kalkınması ve milletlerin hayatında eşsiz bir yere sahip olan öğretmenler, bütün toplumlarca tarihin her döneminde büyük bir saygı görmüş ve öğretmenlik en saygın meslekler arasında yer almıştır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. 

Öğretmen olmak, ödev vermekten çok daha fazlasıdır. Öğrencilerinizin her birine gerçekten değer vermek, zor zamanlarda onlara rehberlik etmek ve önemli değerlerini anlamalarına yardımcı olmak bu işin prensibidir. Bunların hepsini bizim için yaptınız ve bizim için çok emek harcadınız. Teşekkürler.

Yol açan öğretmen aynı zamanda idealist öğretmen demektir. İdealist öğretmen, öğrencisine yalnız bilgi aktaran kişi değil, o aynı zamanda soru sormasını, sorgulamayı, araştırmayı öğreten, hoşgörü ve özgürlük ortamını hazırlayan, düşünme, anlama ve yorumlama becerisini kazandırmayı sağlayan kişidir.

Türk gençliğinin ruhen, fikren, ahlâken ve vicdanen iyi yetişmesi; kendisini tüm benliğiyle öğrencisine adayan öğretmenlerden geçmektedir. İnsan yetiştirmeyi, aynı zamanda bir medeniyet inşasından farksız gören şuurla bizlere ve yarının sahiplerine müreffeh istikbalin kapılarını aralatacak yegâne anahtar öğretmenlerimizin elindedir.

Öğretmen olmak, öğretmenlik yapmayı aşmak demektir. Çünkü öğretmen olmak, öğretmenin, belirlenmiş görevlerin ötesine geçip hissederek, yaşayarak, kendisini adayarak, öğrencisiyle bütünleşerek var olmasıdır. Öğretmen olmak, öğretmenle öğrencinin birbirlerine hoşça bakabildikleri, öğretmenin öğrencide, öğrencinin öğretmende dirildiği, güçlü ve sahici bir aidiyettir. Doğan Cüceloğlu

Bu güzel mesaj, okulumuzda hizmetleri çok takdir edilen ve güzel öğretisi ile okulumuzun gözdelerinden olan emekli öğretmenimedir. Öğretmenim, hizmetiniz için tüm kalbimle teşekkür ederim.

“Hatırlayalım: Bir kitap, bir kalem, bir çocuk ve bir öğretmen dünyayı değiştirebilir.” – Malala Yusufzay

Sizde Öğretmene Güzel Sözler ve Mesajlar ile ilgili sayfamıza söz bırakmak isterseniz hemen alt kısımda bulunan yorum bölümünden sözlerinizi ya da şiirlerinizi paylaşabilirsiniz.

22
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
8
sinirli
Sinirli
5
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Öğretmene Güzel Sözler ve Mesajlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!