Nikola Tesla Gerçekleri ve Bilinmeyen Yönleri

Nikola Tesla Gerçekleri
Nikola Tesla Gerçekleri

Nikola Tesla tüm zamanların en üretken mucidi unvanına sahip bir bilim adamıdır. Nikola Tesla aynı zamanda elektromanyetik indüksiyonun ve alternatif elektrik akımının öncüsü olarak kabul edilmektedir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda Nikola Tesla hakkında ilginç gerçekler, kariyeri, icatları ve kişisel hayatından bilgiler öğreneceksiniz. İşte Nikola Tesla Gerçekleri ve Bilinmeyen Yönleri…

Nikola Tesla Gerçekleri ve Bilinmeyen Yönleri

Nikola Tesla bir şimşek fırtınası gecesinde doğmuştur. Daha sonra kariyerinde ışıkla deney yapacak adam, en karanlık gecede doğmuştur.

Tesla, 1901 yılında cep telefonu teknolojisini ve kablosuz interneti düşündü. Mesajların kablosuz olarak iletilmesini herkesten önce hayal etmişti.

Nikola Tesla, zamanının bir başka ünlü mucidi ve gelecekteki rakibi olan Thomas Edison için çalışmak üzere ABD’ye taşındı. Bir süre beraber çalıştılar.

Nikola Tesla, 1891’de ABD vatandaşlığına geçti.

Ona deli dediler: Tutumu ve zekâsı nedeniyle Tesla aynı zamanda “çılgın bilim adamı” olarak biliniyordu. Ayrıca bir parçacık tabancası veya ölüm ışını geliştirmeye çalıştı.

Nikola Tesla hiç evlenmedi. Evlenmeyen diğer ünlü bilim adamları şunlardır: Wright kardeşler (dünyanın ilk havadan ağır uçağını yaptılar ve 17 Aralık 1903’te başarılı bir uçuş yaptılar), Isaac Newton, Henry David Thoreau (Walden ve Sivil İtaatsizlik Yazarı) 

Nikola’nın rahip olan babası, Tesla’nın kiliseye katılmasını ve rahipliği sürdürmesini istedi. Ancak Tesla bilimlerle ilgileniyordu.

Tesla’nın bir fotografik hafızası vardı. Kafasında üç boyutlu yapılar tasavvur edebilir ve bir şeyler icat edebilmek için onlar üzerinde çalışabilirdi. Oldukça şaşırtıcı, değil mi!

Ayrıca mikroplardan korktuğu için hijyen ve temizliğe çok önem veriyordu. Akşam yemeklerinden önce yemek odasını temizlemek için 18 adet peçete kullandığı söyleniyor.

Tesla’nın ilk icadı: telefon alıcısı için ses yükselticisi, Tesla’nın 1881’de yaptığı ilk icadıdır.

Tesla çevreyi önemsiyordu ve insanlığın yakın zamanda mevcut yenilenemeyen doğal kaynakları tüketeceğinden endişe ediyordu. Bu nedenle, yenilenebilir enerji geliştirmenin bazı alternatif yollarını keşfetmeye hevesliydi ve bu nedenle laboratuarında bu tür doğada birçok deney yaptı.

Tesla’nın 26 farklı ülkede 275’ten fazla patenti vardır.

Tesla, beyin gücünü artırmak için ayak parmağı egzersizleri yaptı. Beyin hücrelerini uyarmak için her gece 100 defa ayak parmaklarını ezerdi.

Nikola Tesla, New Yorker Oteli’nin 3327 numaralı odasında öldü.

Tesla’nın tüm dünyayı aydınlatma hırsı vardı. Dünya’nın üst atmosferindeki gazların yüksek frekanslı elektrik akımları taşıyabileceğini ve bu nedenle elektrik akımlarının bu gazlar yoluyla iletilmesiyle “karasal gece ışığı” yaratılabileceğini teorize etti. Ancak, “tüm dünyayı yapay olarak aydınlatma” hayali henüz gerçekleştirilmeyi bekliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Nikola Tesla Gerçekleri ve Bilinmeyen Yönleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!