Mehmet Davut Göksu Kimdir?

Ülkemizin önemli şahsiyetlerinden birisi olan Mehmed Davud Göksu Kimdir? İşte Mehmed Davud Göksu Hakkında Tüm Detaylar!

Mehmet Davut Göksu Kimdir?
Mehmet Davut Göksu Kimdir?

Mehmet Davut Göksu Kimdir? 11.04.2021 tarihinde bu dünyadan dar-ı bekaya göç etmiştir. Türkiye’nin önemli şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Davut Göksu aslen Konyalıdır.  Çocukluk dönemini babasının vazifesi dolayısı ile Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde geçirmiştir. Yaşadığı çocukluk döneminde Anadolu’nun manevi iklimini soluyan Göksu; hem fikir  hem de kaleme aldığı yazılarında Anadolu irfanını ön plana çıkarmıştır. İşte Mehmet Davut Göksu Hakkında Tüm Detaylar…

Mehmet Davut Göksu Kimdir?

8 Ocak 1973 yılında Manisa ilinde doğmuştur. İlk-Orta ve Lise eğitimini (Konya-Malatya-Ağrı) gibi ülkemizin kültürel çeşitlilikler gösteren şehirlerinde tamamladı. Genç yaşlarda hem yazmaya hem de okumaya olan ilgisi onu radyoculuğa yöneltti. 1993 yılında başlamış olduğu radyoculuğa sırasıyla Marmara FM, Akra FM, Moral FM başta olmak üzere çeşitli radyolarda program yapımcı ve sunuculuğunun yanı sıra Genel Koordinatörlük, Program Müdürlüğü, Yayın Şefliği gibi konumlarda görev aldı. İlgiyle takip edilen “Erenlerin Divanında” programını hazırlayıp sundu.

Aynı zamanda bir şehir yorumcusu ve aşığı olan Mehmet Davut Göksu İstanbul üzerine çalışmalar, seminerler ve söyleşiler gerçekleştirdi. Uzun soluklu bir çalışmanın ardından İstanbul Edebiyat ve Kültür Atlası gibi çok önemli bir eseri İstanbul’a kazandırdı. Bir dönem Sultanahmet’te bulunan Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesinde tasavvuf dersleri verdi. “Tasavvuf Okulu” adında verdiği dersler herkes tarafından büyük ilgi gördü.

mehmet davut göksu hayatı
mehmet davut göksu kimdir?

2013 yılında Şehriyar Derneği’ni kurarak derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Dernek faaliyetleri kapsamında İstanbul ile ilgili araştırmalar, sohbetler ve seminerler düzenledi. Şehre ve insana olan ilgisini iç dünyasının derinliğiyle besleyen Göksu’nun; birçok gazete ve dergilerde yazıları yayımlandı. Ulusal düzeyde birçok çalışmaya imza attı. Mehmet Davut Göksu ilmi ve bilgisi ile birçok alanda faaliyet göstermiştir.

Mehmet Davut Göksu ufku geniş çok yönlü bir şahsiyetti. Maalesef ülkemizde böylesi değerler ancak vefat ettikten sonra fark ediliyor. Birçok insana ilham kaynağı olan Göksu herkes tarafından saygı ve takdir gören birisiydi.

Aniden yakalanmış olduğu amansız hastalıkla 3 ay boyunca mücadele eden Göksu; 11.04.2021 tarihinde İstanbul ilinde vefat etti. Hayatı boyunca ilmi ve edebi çalışmalara imza atan Mehmet Davut Göksu’nun kabri Ümraniye Ihlamurluyu Mezarlığında bulunmaktadır. Allah Mekanını Cennet Eylesin!

1
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Mehmet Davut Göksu Kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!