Kucoin KYC Doğrulama Sorunu ve Çözümü

Kucoin'de kripto para alım satımı yapabilmeniz için tamamlamanız gereken güvenlik adımlarından biri olan KYC doğrulama süreci üç adımdan oluşur. Bu adımı sorunsuz bir şekilde tamamlamanız için yazımızı dikkatlice okuyunuz. İşte Kucoin KYC Doğrulama Sorunu ve Çözümü!

Kucoin KYC Doğrulama Sorunu ve Çözümü
Kucoin KYC Doğrulama Sorunu ve Çözümü

Kucoin; Dünyanın en çok tercih edilen kripto para alım satım borsalarından biridir. Bu platformda kripto para alım satımı yapmanız için kaydınızı tamamlayıp doğrulama yapmanız gerek.  Kaydınızı yaptırdıysanız eğer önünüze birçok güvenlik doğrulaması çıkıyor. Bunlardan biri de KYC doğrulaması. Birçok kişi KYC doğrulaması onaylanmadığı için bu sorunun çözümü için araştırma yapıyor. İşte Kucoin KYC doğrulaması ve çözümü.

Kucoin Nedir? Güvenli Mi?

En popüler kripto para borsalarından biri olan KuCoin, çok sayıda dijital varlık ve kripto para birimi için küresel bir kripto para borsasıdır. Eylül 2017’de piyasaya sürülen KuCoin, en popüler kripto borsalarından biri haline geldi ve şimdiden dünya çapında 207 ülke ve bölgede 8 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip.

“Halkın Borsası” olarak bilinen KuCoin, kullanıcılara 7/24 çok dilli müşteri hizmetleri sunar. Bu arada KuCoin, Kuzey Amerika, Avrupa, Güneydoğu Asya ve diğer bölgelerde yaklaşık 19 yerel topluluk kurarak kullanıcılara oldukça yerelleştirilmiş hizmetler sunuyor. Kasım 2018’de KuCoin, IDG Capital ve Matrix Partners’tan 20 milyon ABD doları (USD) A turu finansmanı duyurdu. 2021’de Forbes Advisor, KuCoin’i En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti.

Kucoin KYC Doğrulama Sorunu ve Çözümü

Kucoin’de hesap açtıktan sonra kripto para alım satımı yapmanız için bazı güvenlik adımlarını doğrulamanız gerekiyor. Bu güvenlik adımları şunlardır;

1- Giriş Şifresi: Hesap girişi için kullanılır

2- KYC doğrulaması: Uluslararası Kimlik Belgesi, Ehliyet ve Pasaport gibi belgelerin sisteme yüklenerek gerçek kişi olup olmadığının kontrolü.

3- Google Doğrulaması: Hesap giriş, para çekimi, API oluşturma gibi işlemlerin doğrulaması için kullanılır, istendiğinde SMS doğrulama moduna geçilebilir.

4- Telefon: Hesap giriş, para çekimi, API oluşturma gibi işlemlerin doğrulamasında kullanılır, istendiğinde Google doğrulama moduna geçilebilir.

5- Email: Para çekimi, API oluşturma vb. işlemlerin doğrulaması için kullanılır.

6- Email Güvenlik İfadesi: Kimlik avı yapan bir sayfaya ziyareti engellemek için KuCoin tarafından gönderilen email’de görüntülenir.

7- Ticaret Kodu: Al/sat, para çekim, API oluşturma vb. işlemlerin doğrulaması için kullanılır. Şifrenin kuvvetli olduğundan emin olun ve iyi saklayın.

8- Giriş Güvenlik İfadesi: Giriş esnasında sayfada gösterilir.

Bunlardan en önemlisi KYC doğrulamasıdır. Ancak KYC doğrulaması olmadan da alım satım ve çekme işlemi yapmanız mümkün. Bu konuda bir KYC zorunluluğu bulunmamaktadır. Varlıklar kısmına giriş yaparak transfer seçeneğini seçtikten sonra varlığınızı Ana Hesaptan> Ticaret Hesabına aktarıp alım-satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Böylece KYC’siz de alım satım yatırım ve çekim işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ancak KYC doğrulaması yapmanız gerekirse kimlik ya da ehliyetinizin ön ve arka yüzlerini net, okunabilir ve parlak olmayacak şekilde fotoğrafını çekip sisteme yüklemelisiniz. En son adımda ise diğer borsalarda olmayan farklı bir güvenlik doğrulaması var. Doğrulama sorunu yaşayanların en çok sorun yaşadığı kısımda burası. Bu kısımda ekranda yazan kodu ve sizden istediği bilgileri bir kâğıda yazmanız gerek. Daha sonrasında ise bir elinizde yazdığınız not kâğıdı, diğer elinizde kimlik kartınız ile yüzünüzü ortalayarak ellerinizde tuttuğunuz belgelerle birlikte net ve bulanık olmayacak şekilde kaliteli fotoğraf çeken telefon ya da tabletle fotoğraflamanız gerekir. Örnek;

kucoin kimlik doğrulama
kucoin kimlik doğrulama

Bu kısımları hallettikten sonra doğrulamanız bekleniyor yazısını göreceksiniz. Burada biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederiz. Zira Kucoin doğrulama işlemleri 1 ila 3 gün arasında sürebiliyor. Eğer doğrulama işlemi başarısız olursa tekrardan işlemi eksiksiz bir şekilde yerine getirin ve tekrar deneyin. Ancak bu sorunu aşamadıysanız şikayet var sitesine giderek konu ile ilgili durumunuzu anlatın ve sorunun çözümünü isteyin. Unutmayın çok doğrulama denemesi yaparsanız hesabınızın askıya alınma ihtimali ve bu yüzden mutlaka bir hafta ya da birkaç gün bekleyin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Kucoin KYC Doğrulama Sorunu ve Çözümü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!