Kısa Uzun ve Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları

Kısa Uzun ve Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları
Kısa Uzun ve Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları

Mevlid Kandiliniz Kutlu Olsun. Sizlere birbirinden kısa, uzun ve anlamlı mevlid kandili mesajları hazırladık. Birbirinden güzel mevlid kandili mesajları’nı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Kısa Uzun ve Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları

Hayırlı Kandiller.

İyi ki Doğdun YA RESULALLAH!

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

En güzel dilek ve dualarımla mevlid kandilinizi kutlarım.

Mevlid kandili ülkemize ve milletimize hayırlar getirsin.

Bütün dualarımızın kabul olması dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Tüm islam aleminin mevlid kandilini kutlar, sağlık başarı ve esenlikler dilerim.

Sağlık adına geçirdiğimiz zor günlerin son bulması umuduyla; Mevlid Kandiliniz hayırlı olsun.

O Alemlere rahmet, Alemler Ona hasret. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun Dualarımız kabul olsun.

Yeryüzündeki bütün zulümlerin bir an önce son bulması dileğiyle mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Mübarek mevlid kandili hürmetine tüm sıkıntılarımızın son bulması ümidiyle kandiliniz mübarek olsun.

Konsun yine pervazlara Güvercinler; “Hû hû”lara karışsın Âminler. Mübarek akşamdır; Gelin ey Fâtiha’lar, Yâsin’ler!

“Ol dem ki fâni dünyâdan Muhammed Mustafa gitti Sevindi âhiret ammâ bu âlemden safâ gitti…” (Aziz Mahmud Hüdâyî)

Bu gece mevlid kandili gecesi dua edelim. Yüreklerimiz bir atsın bu gece, günahlarımız af olsun. Mevlid Kandilin Mübarek olsun…

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kâinatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Huzur, kardeşlik ve hoşgörü ikliminin daha çok teneffüs edilmesine vesile olması temennisiyle Mevlid Kandilimiz mübarek olsun.

Yakınlık ne mekânda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.

Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

“Kıyamet gününde insanların bana en yakın olanları, bana en çok salât ü selâm getirenleridir.” En güzel Salât ve selâm üzerine olsun En sevgili.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.

Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.

Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

Alemlere Rahmet olarak gönderilen yüce peygamberimizin sancağı altında şefaatine ve Riza-i ilahiye Nail olmanızı diler, Mevlid kandiliniz mübarek, dualarınız makbul olsun.

“Ey Peygamber! Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı; Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik.” (Ahzâb, 33/45-46)

Hz. Peygamber ile dünyayı aydınlatan vahiy ışığıyla aydınlanmış olan insanlığın güçlü bir maneviyata sahip olmasını ve bu maneviyatla iç huzura kavuşmasını dilerim.

Dünyaya gelişi ile alemlere rahmet saçan Peygamber Efendimize salat’u selam olsun. Başta Devletimiz olmak üzere Yüce İslam Aleminin Mevlid Kandili Mübarek Olsun.

Mekke ufuklarında Allah’ın nuruyla ümmetini selamlayan fahri kâinat Efendimiz ’in alemlere rahmet olarak gönderildiği, cihanı şereflendirdiği Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun.

En Güzel Uzun Mevlid Kandili Sözleri

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’mizi kutluyor, insanlık alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum.

“Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiyâ, 107) Milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin bütün insanlığa ve aziz milletimize hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyoruz.

O’nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allah inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti.

Sevgili Peygamberimizin tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, tek Allah inancı ile kalpler nurlandı. Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi. O’na inanan toplumlar gerçek huzura kavuştu. O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.

Rahmet Elçisi Hz. Peygamberimizin (S.A.V.) doğumunu kutladığımız Mevlid Kandil’inin, gönüllerimizi aydınlatması ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. Kandiliniz mübarek olsun.

Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Rahmetin, merhametin ve mazlumların Peygamberi Hz. Muhammed’e (SAV) salat ü selam olsun.

İslam dininin temelindeki sevgi, barış ve hoşgörüyü dünyaya yaymak için Allah’ın elçisi olarak yeryüzünde görevlendirilen peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun müjdelendiği Mevlid Kandili’nin, tüm insanlığın iyiliğe yöneleceği bir uyanışa vesile olmasını temenni ediyorum.

“Fahr-i Kâinat Efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıl dönümünü büyük bir mutlulukla kutluyoruz. Bilindiği gibi O’nun getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor. Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Kısa Uzun ve Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!