Kısa, Uzun, Anlamlı Dostluk Sözleri

En Anlamlı Güzel ve Resimli Dostluk Sözleri, Dostluk ile İlgili Sözler, Dosta Söylenecek En Güzel Manalı Sözler, Dostun Önemini Vurgulayan En Güzel Sözler Bu İçerikte! Beğendiğin Sözleri Dostunuzla, Arkadaşlarınızla ve Sevdiklerinizle Hemen Paylaşın!

Kısa Uzun Anlamlı Dostluk Sözleri

En Güzel Kısa, Uzun, Güzel Anlamlı Dostluk Sözleri ve Mesajları 2021, başka bir ifadeyle arkadaşlık ve kardeşlik sözlerine yer verdiğimiz 2020. En Güzel Anlamlı Dostluk Sözleri ve Mesajları içeriğinde en sevdiğiniz dostlarınıza birbirinden etkileyici, güzel, anlamlı dostluk sözlerini paylaşabilirsiniz. İşte En Güzel Anlamlı Dostluk Sözleri, Mesajları 2021… 

Dostluk Sözleri içeriği güzel sözler kategorisinde en çok aranan sözler arasında yer almaktadır. Zaman zaman dostlarımıza ve arkadaşlarımıza içimizden gelen güzel sözler yollamak ve onları mutlu edecek En Güzel Anlamlı Dostluk Sözleri söylemek isteriz. Biliriz ki dostluk ve dostluk sözleri çok önemli bir kavramdır. Çocukluk dönemlerimizden yaşlandığımız zamana kadar gözlerimiz hep dostlarımızı arar durur. Çünkü hayat boyunca yaşamımıza şahitlik etmişlerdir dostlarımız.

Dostlarımızın kıymetini bilmek bizim en önemli vazifelerimizdendir. Sizler için dostlarınızı ve arkadaşlarınızı mutlu edecek, gönlünü alacak, tebessüm ettirecek en güzel anlamlı dostluk sözlerini bir araya getirdik. İşte birbirinden güzel, anlamlı, resimli, duygusal Dostluk Sözleri…

Kısa, Uzun, Anlamlı Dostluk Sözleri 2021

Dostluk Sözleri ile ilgili en etkileyici 7 söz…

1-Dostluk tutunmaktır, hatırda tutmak ve hatır tutmaktır.

2-Dost dediğin kara günde belli olur, sen düşünce millet gibi terk edip gitmez.

3-İnsanın pek çok arkadaşı olabilir. Dostu ise parmakla gösterilecek kadar azdır.

4- Dostluk gündüz görünmez; o, ateşböceği gibi yalnız geceleyin karanlık zamanlarda parlar.

5-Dostluk kardeş gibi olmaktır, tıpkı elin iki parmağı gibi iç içe geçmeden birbirlerine dokunan iki ruh gibi.

6-Dostluk ve yarenlik insanı daha mukavim, daha dirençli, kötülükleri alt etme konusunda daha iyimser kılar.

7-Her insana dostum demeyin zira dost kelimesinin içi doldurulamayacak kadar büyük anlamlar ifade eder.

Dostum dostum gelsene yoldaşım, neredesin… Dostluk Sözleri

dostluk sözleri
dostluk sözleri anlamlı ve resimli

Birbirinden Güzel Dostluk Sözleri Anlamlı

Dost, seni ailenden bile çok tanıyabilen kişidir.

Dost dediğin hem sevince hem kedere ortak olandır.

Dostun saha zırh oluyorsa, sen de arkadaşına silah olmalısın.

Bazen seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin dostu olmalı insanın.

Dost gölge veren bir ağaç gibidir. Bunaldığın zaman gölgesinde dinlenirsin.

Dostları olmalı insanın; Samimi, kalbi güzel, yoluna yoldaş, önünü aydınlatabilen.

Hayat Boyu iki arkadaşın varsa, şanslısın. Eğer iyi bir arkadaşın varsa, çok şanslısın.

İyi bir dost olmak istiyorsan, bana sadece doğrularımı değil hatalarımı da söylemelisin.

Birçok insan hayatınıza girip çıkacak, ama yalnızca gerçek dostlar kalbinizde iz bırakacak.

Paraya ihtiyaç duyduğun zamanlar gerçek dostlarını öğrenmek adına harika bir zamandır.

Dost dediğin senin sırlarını saklayacak kadar ketum, vefalı olacak kadar kadirşinas olmalı.

Bizde kardeşlik ölümü bilip yanında kalmaktır! Gerçek dostluk ise iki bedende bir ruhtur.

Hiç kimse bir dost kaybedecek kadar zengin değildir. Hele ben hiç değil. Affet beni candostum.

Dostluk bir roman gibidir. Yazmak için senelerini verirsin, yakmak için ise bir iki dakika yeterlidir.

Dostlar vardır keşkelere seni boğdurur! Ama öyle dostlar vardır ki; iyikiler ile gözlerini doldurur! İyi ki varsın dostum.

Sağlam bir dosta sahipsen, aynaya ihtiyaç duymazsın. Çünkü gerçek dost sana gerçekleri söyleyecek kadar yakındır.

En Güzel Anlamlı Dostluk Sözleri

Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır, kıymeti ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

Gülmek senin için bir tutku olsun. Olur da bir gün ağlarsan eğer o da mutluluktan olsun.

Dünyada dost denilen kelime yalan. Benim en iyi dostum içkim sigaram. Onlar da terk ederdi olmasa param.

Dostlar okyanusun dibinde, midyenin içindeki inciye benzerler, az bulundukları için çok değerlendirirler.

Öyle insanlar var ki doğuştan gelir mecburiyettir adına hısım akraba denir. Sonradan gelir kardeşten ötedir adına dost denir.

Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu var eden. Acında da mutluluğunda da hep yanındayım dostum.

Büyük bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasından senin dostun olmak.

Arkadaşının omzunda ağlayabilir ve dertlerini onunla paylaşabilirsin. Ama unutma Dost dediğin senin için ağır yükleri sırtlayabilendir.

Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla, içine bir tat bırakmalı bazen acı, bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duymalı.

Affet beni hep güzeli analım, anılarda tebessüm yaşatalım, ben kırdım, ben üzdüm yaraladım. Mutluluk gölgen olsun arkadaşım.

Tabağına yiyeceğin kadar yemek hayatına da yetecek kadar arkadaş al yoksa tabağına fazla aldığın yemek karnını, fazla arkadaş alırsan da başını ağrıtır…

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Semadaki yıldızlar sönünce gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince, muhtaç olunca bir dost sohbetine, unutma ki seni düşünen bir dost var bu şehirde.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken, o senin için çoktan ölmüş olsun.

Dosta Söylenecek Güzel Sözler

Kısa Anlamlı Dostluk Sözleri Devam Ediyor…

Gerçek dost: ilk göz yaşını görür İkinciyi yakalar Üçüncüyü durdurur.

Onunla konuştuğunda rahatlayabiliyorsan eğer, çok iyi bir arkadaşa sahipsin demektir.

Gülmek senin için bir tutku olsun. Olur da bir gün ağlarsan eğer o da mutluluktan olsun.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

Gönüller birdir vücutlar ayrı olsa da. Dostluk bitmez dostluk abidesi yıkılsa da. Unutmayız dost uzakta olsa da hatta dost bizi unutsa da.

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz.

Güneşe bağlandı korkuyla önce insan. Sonra ateşe, suya. Ay battı su kurudu gün bitti. Sevgi kardeşlik dostluktu sonsuz olan. Can dostuma.

Bir bağrı yanık karındaşım var, ağlar mı bilmem. Uzanıp da gözlerine akan yaşları silemem, yarın askere gidecek gitme kal diyemem, ağlama gardaş ağlama ağlayıp da yüreğimi dağlama.

Hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk göz bebeğinin kadar yakın olsun, umutların gerçek, gerçek mutlulukların sonsuz olsun.

Gül kokusu akşamlarda dost hasreti yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimizde yaşattığımız dostluğumuzu asla unutmadık.

Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle, çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun canı arkadaşım.

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır.

İnsanlar vardır; berrak, pırıl pırıl bir deniz. Boşa gitmez ne kadar güvenseniz. Dibini görürsünüz her şey meydanda. Korkmadan dalarsınız, sizi sarar bir anda. İçi dışı birdir çekinme ondan. Her sözü içtendir, her davranışı candan…

Dostluk ile İlgili Sözler

Arkadaşlık ömür boyu, aşklar gönül boyu sürer.

Güvenle başlamış olan arkadaşlıklar, kardeşlik ile terfi kazanır.

Eğer arkadaşın uzak bir yere giderse, o uzak yer senin yakınına gelir!

Arkadaşlık duygusu belki de aşk duygusunun daha da üzerinde bir hissiyattır.

En yüksek dağların en iyi arkadaşları yalnızca bulutlar ve maceracı dağcılardır!

Sana destek olan arkadaşların gün gelir köstek olmaya başlar. Bu yüzden arkadaşlarını iyi seç.

Geldiğin zaman boşluk dolduran değilsin, gittiğin zaman yeri doldurulamayansın canım arkadaşım.

Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla, içine bir tat bırakmalı bazen acı, bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duymalı.

Kaybetmeyi göze alamayacak kadar az arkadaşım var. Onlar milyonlarca yıldızlar arasında benim güneşim.

Dostlukların tükenmediği, sevgilerin ölmediği, gözyaşlarının akmadığı, gülücüklerin bitmediği, en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.

Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık.

Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gökyüzüne bak. Gündüzleri bulutların, geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım.

İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde, birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış, dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri, ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz, gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi, unutmadık biz.

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan.

Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların. Ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

Rüzgârın kemanını çaldığı, damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıp ta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun güzel arkadaşım.

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

Dostluk Temalı En Güzel Arkadaşlık Sözleri

“İyi dostluklar, temiz hesaplarla kurulur. -Balzac

“Sende en iyi ne varsa, dostuna onu ver. -Mevlâna

“Yalnızca hava, ışık ve dostun varsa hiç üzülme. -Goethe

“Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır. -Calvin Coleridge

Yaşamda hiçbir şey, dostluk kadar değerli olamaz. -Aristoteles

Dostlar, öyle bir ailedir ki insan o ailenin fertlerini, yalnız kendi seçer. -Emerson

Arkadaşlığını ispat edene kadar, hiç kimse gerçek arkadaş değildir. -Beaumont

Gerçek dostluk fosforlaşma gibidir, çevremizi karanlık sarınca iyice parlar. -Aristoteles

Biri gerçeği duymak istemediği, öteki yalana hazır olduğu zaman dostluk, dostluk olmaz. -Cicero

İyi dostlar destek olur. En iyi dostlar ise hiçbir şey olmamış gibi davranır. -Desperate Housewives

Başka türlü davranmak, açıkça gerekmiyorsa herkesle dostluk sözleri dost olmaya çalış ama kimseye teslim olma. -Buda

Dostuna da düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. -Clebul

Dost hem iyi görünen hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir. -Platon

Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal. -Albert Camus

Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız. Onun için sevdiklerinize şimdi “Seni seviyorum” demekten çekinmeyin. -Albert Schweitzer

Dostluk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, umulmayacak kadar yakın, unutulmayacak kadar derin, tek başına yaşanmayacak kadar zordur.

Dostlukların tükenmediği, sevgilerin ölmediği, gözyaşlarının akmadığı, gülücüklerin bitmediği, en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Biz haber etmeden haberimizi alırsın, yedi yıllık yoldan kuş kanadıyla gelirsin. Gözümüzün dilinden anlar, elimizin sırrını bilirsin. Namuslu bir kitap gibi güler, alnımızın terini silersin gider, bu gider, şu gider, dostluk, sen yanı başımızda kalırsın. Kısa Anlamlı Dostluk Sözleri Devam Ediyor…

En Yakın Arkadaşa Güzel Sözler

Kişi arkadaşı ile ölçülür.

Bencillik dostluğun zehridir.

Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır.

Ufak hatalar için dostunla darılmaktan sakın.

Arkadaş, insanın kendisine verdiği hediyedir.

Arkadaş edinmenin tek yolu arkadaş olmaktır.

Kaybetmeyi göze alamayacak kadar dostum yok.

Düşmanım dost olacağına düşman olsun daha iyi.

Gerçek bir arkadaş iki gövdede yaşayan bir ruhtur.

Hayat, arkadaşlıktan daha büyük bir hediye vermez.

Kardeş, dost olmayabilir ama dost, her zaman kardeştir.

Arkadaşlık aşktan daha zordur, çünkü daha uzun sürer.

Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür.

Çok ziyaret usandırır, az ziyaret dostluğa zarar verir. -Hz. Ömer

Dost dediğin ayağını kaydıran değil, kaydığında seni yerden kaldırandır.

Güller laleler bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır. -Nietzsche

Şimdilik hoş çakal arkadaşım. Yine gel, yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu?

Eğer herkes, dost sandığı kimselerin kendi arkasından söylemiş olduklarını duymuş olsaydı, dünyada dost kalmazdı. -Pascal

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken, o senin için çoktan ölmüş olsun.

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar. Güneş yalnız olsa da etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.

Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak dostum.

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, insanın hayatta sadece bir defa görebileceği harika bir rüyasın güzel arkadaşım.

Moral Veren Dostluk Mesajları

Dostluk öyle kolay kolay elde edilecek bir kavram değildir. İyi gününüzde, kötü gününüzde sizin yanınızda yer alan bir dosta her zaman ihtiyaç vardır. Kötü günlerde dostunuzun yanında olamasanız bile ona en güzel dostluk mesajlarını ve moral veren dostluk mesajlarını gönderebilirsiniz.

Dostum her zaman yanındayım bunu hiçbir zaman unutma. Ebedi Dostun…

Bırakma ellerini uzat bana bir ömür boyu sırtımda taşımaya razıyım dostum.

Gün gelir bir gün yalnız kalırsan, akı verirse iki damla gözyaşı gözünden, canlanırsa anıların birdenbire beni hatırla arkadaşım, beni hiç unutma.

Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerede olsa tanırım. Ne mesafeler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri, ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz, gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi, unutmadık biz.

İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde, birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış, dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca, bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak, kendimizi güçlü, coşkulu, tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.

Evet arkadaşım! Gülmek varken sürat aşmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken, kalpleri kırmak niye? Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiçbir şey kırılan kalplere değmez.

Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil, sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine, selamına, merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin…

Yalnızca bizim gibi insanlar, benim gibi yaşama delicesine âşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya âşık olan insanlar amacı doğru olarak öldüğü gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

Yeni Anlamlı Kısa, Uzun Dostluk Sözleri

Dost bildiğin insan eğer ki sana kıymet ve değer vermiyorsa, kendisine verdiği kıymet ve değer gibi. Onunla arkadaş olunmamalıdır.

Gerçek dost, samimi şekilde içinden geldiği konuşabilen menfaatsiz kişidir. İçinde art niyet olmadan arkadaşlık edinen kişidir. Kardeş gibi gördüğü gibidir gerçek dost.

Dostluklar sonsuz ve çıkarsız olmalıdır. Mesela herkes gittiğinde yalnız kaldığında onlar yanındadır bilirsin. Herkes gittiğinde sen yalnız kaldığında bilirsin yanına çıkıp ilk gelendir.

İnsanlar aslında eşini de dost olarak görmeli. Hem eşi hem dostu hem arkadaşı hem babası olarak… Eşine böyle bakabilmeli insan. Çünkü eşlerde bir gerçek dosttur. Hayat arkadaşıdır.

Ömürlük dostluklar lazım bize. İyi günde hep yanında olanlar değil, kötü günlerinde de yanında olanlar lazım bize. İşine düşünce değil, her zaman koşmalı gerçek dost. Karşılıksız, menfaatsiz olmalı gerçek dost dediğin. Her zaman yanında olmalı.

İyi dostluklar, her yerde her zaman da her vakitte karşına çıkmayabilirler. Her zaman göremeyebiliriz. Ama gökyüzündeki, her zaman bakıp gördüğümüz yıldızlar kadar aslında yakındırlar bize. Yıldızlar kadar iyidirler dostlar. Biliriz ki, yanımızdalar. Yıldızlar kadar yakındırlar bize.

İki kavram vardır hayatta. Arkadaş ve dost kavramı. Hiçbir şekilde arkadaş kaybetmeyiz onlar bizi kaybederler aslında. Ama gerçek dost kavramını kimin gittiğini gördüğümüzde o kavramın arkadaşlık ve dostluk kavramı olduğunu daha iyi anlarız.

Canın sıkılınca, derdini paylaşmak istediğinde, moralin bozulunca hani birisi vardır. Onunla kalkıp, onunla eğlenip, onunla gülersin hani. Ne durumda olursan ol, mutsuz da olsan onu görünce onunla eğlenince gülersin. Kendini iyi hissettirir sana çünkü. Sana iyi gelir her şekilde. İşte dost dedikleri bu olsa gerek.

Dostumu karanlıklar da görmek istemem. Kim ister ki? O gecenin karanlığında elin bir telefona kadar gittiği zaman, arayacağın ilk yakın kişidir o. Bir telefon kadar yakın hissettirmektir dostluğu sana. Mum gibi aramaktır dostluğu. Sana aydınlık ve ışık verir o dostluk. O dostluğu kaybetme ki, karanlıklar olmasın.

Sizde sayfamıza  Kısa Anlamlı Dostluk Sözleri bırakmak isterseniz aşağıdaki yorum kısmından sözlerinizi paylaşabilirsiniz.

8
mutlu
Mutlu
5
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Kısa, Uzun, Anlamlı Dostluk Sözleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!