Kedi ile İlgili Rüya Tabirleri

featured

Yaşamımız boyunca birçok canlı ile karşılaşırız. Bu canlılardan biri de kedilerdir. Kedilerle aynı ortamı paylaşır ve onları günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına sokmayı başarırız. Çünkü hayvanları ve kedileri çok severiz. Çünkü hiç kimseye zararları yoktur. Zaman zaman rüyalarımızda bile bizlerin misafiri olur kediler, bazen de kedi görmeden bir mana çıkartmaya çalışırız. Bakalım rüyamızda gördüğümüz kediler ne anlama geliyor. Rüyada kedi görmenin anlamı nedir, rüyalarımızda kara kedi gördüğümüz zaman bu ne anlama gelir. Rüyada yavru kedi görmek ne anlama geliyor. İşte kedi ile ilgili rüya tabirleri ve anlamları…

 

Kedi ile İlgili Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmenin tabiri o kişinin çocuk sahibi olacağını, rüyayı gören kadınsa eşi ile biraz sıkıntılı bir süreç yaşayacağını ve yakın zamanda etrafında düşmanlar olacağı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada kedi görmek şımarık ve çevresindeki insanlara yalan söyleyip kandıran, samimiyetsiz, riyakâr erkek şeklinde yorumlanmaktadır. Eski bir rüya tabirine göre rüya gören anne ise, çocuğuna karşı hem eğitim hem de diğer konularda aşırı ısrarcı ve zorlayıcı davranması anlamına gelmektedir.rüyada dişi kedi görmek rüya tabirleriRüyada Dişi Kedi Görmek

Rüyada dişi kedi görmek bazen hayra yorulur bazen de çevrenizdeki bazı kişilerden zarar göreceğiniz anlamına gelir. Hatta bazen de rüyada dişi kedi görmek, kötü karakterli bir kadın şeklinde de yorumlanabilir.

Eğer görülen kedi evcil bir kedi ise sıkıntılardan yakın zamanda kurtulacağınız, eğer gördüğünüz dişi kedi sokak kedisi ise yakınlarınızdan birinin size olan davranışları ve tavırlarında negatif değişiklik olacağını ve bu olumsuz durumla karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir. Eğer dişi bir evcil kedi ise ve rüya da tırmalar ise bir yıl gibi yakın bir zamanda mutluluk ve huzur bulacağınız şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca dişi evcil kedi görmek evinize bereket ve huzur getirir. Dişi kedi görmek sorunlu bazı ailesel konularda düzelme olacağının habercisidir.

rüyada siyah kedi görmekRüyada Kara Kedi Görmek

Rüyada siyah renkli kedi görmek, bununla ilgili eskilerden günümüze kadar gelen çeşitli tabirler vardır. Bu tabirler konusunda ortak nokta siyah kedi görmenin yaşanacak sıkıntıların habercisi olduğu yönündedir. Genel olarak rüyada siyah kedi görmek sıkıntılı günlerinizin başlayacağına, uzun bir zaman huzursuz ve problemli bir hayat yaşayacağınıza ve bu problemleri aşmaya çalışarak bir an önce eski güzel günlerinize dönmek isteyeceğiniz anlamı taşımaktadır.

Rüyada Beyaz Renkli Kedi Görmek

Rüyada beyaz kedi görmek, rüya sahibinin aile hayatında ve iş dünyasında oldukça problemli, sıkıntılı ve zor zamanların yaklaştığını, rüya sahibinin bu zor zamanlarda olağanüstü bir çaba göstererek kısa zamanda bu sorunlardan kurtulacağına yorulur. Rüya sahibi eğer sabır ve sebat gösterirse bu durumdan fazla etkilenmeyerek tez vakitte sıkıntılı günlerin üstesinden geleceği şeklinde yorumlanmaktadır.

rüyada beyaz renkli kedi görmek anlamı nedirRüyada Beyaz Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada beyaz kedi yavrusu görmek, rüya sahibinin ticari hayatında kazanacağı parada ve işlerinde bir azalma meydana geleceği, eğer bu durumla ilgili yol bulmazsa işlerin çıkılmaz bir hale geleceği anlamına gelir. Ayrıca rüyada beyaz kedi yavrusu görmek rüya sahibinin yakınlarından birinin hayatında bir sorun çıkacağını, bu sorunla uzun zaman mücadele edeceği şeklinde yorumlanıyor.

rüyada beyaz renkli kedi görmekRüyada Yavru Kedi Görmek

Rüyada yavru kedi görmenin manası bahçıvan, temizlikçi veya yardımcı olarak yorumlanır. Bu da rüya sahibinin hayatında işlerini kolaylaştıran, günlük yaşamın koşuşturmasında devamlı yanında olan, rüya sahibinin her türlü eksiğini gediğini gideren birinin varlığına işaret eder. Başka bir tabir olarak rüyayı gören kişinin en yakınında bulunan insanlardan vefasızlık göreceği, bazı konularda yalnız kalacağı olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Yavru Kediyi Sevmek

Rüyada yavru kediyi sevmek, rüya sahibinin kendisi ile barışık birisi olduğuna, hayata olumlu yönlerden baktığına, en kötü zamanlarında bile ümidini kaybetmeyip yoluna devam ettiğine, yaşadığı her zorlukta sabır ederek yaşadığı olayların olumlu sonuçlanmasına işaret etmektedir.

Rüyada Yavru Kedi Beslemek

Rüyada yavru kedi beslemek, rüya sahibinin yardım ettiği kişilerin zamanı gelince kendi iş yaşamında kendisine para bakımından her zaman yardımcı olacağı şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda rüyada yavru kedi beslemek çok yardımsever biri olup, ihtiyacı olan herkese destek olacağı manası da taşımaktadır.

Rüyada Kedi Emzirmek

Rüyada kedi emzirdiğini gören kimse bu rüyayı, yaşamın güzel hale geleceği yaşadığı her türlü sıkıntılardan kısa zaman içerisinde kurtulacağı şeklinde yorumlayabilir. Ayrıca rüyada kedi emzirmek; rüya sahibinin çocuğunun güzel makamlara geleceğinin habercisidir. Rüyada kedi emziren kimse kısa zamanda huzur ve refaha kavuşarak, maddi açıdan da bereketli günler göreceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Konuşan Kedi Görmek

Rüyada kedi ile konuşmak bilgeliğin zuhur etmesi şeklinde yorumlanır. Rüyada kedi ile konuştuğunu gören kimse makam ve izzet sahibi olur. Rüyada kendisinin kedi ile görüştüğünü gören kimse yaşamında güzel sözler işiteceğini, güzel haberler duyacağını, iş yaşamında itibar sahibi olacağına delalet eder. Bazen de bu rüya fesat ve kötü bir kimsenin getireceği haberlere rüya sahibinin inanıp hatalar yaptığına işarettir.

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Rüyada ölü kedi görmek, kedinin durum ve şekline göre farklı yorumlanmaktadır. Ölü kedi görmek yaşamınızda bazı değişikler yapmanın artık zamanının geldiği, insanlara kötülük yapan bir kişinin ortaya çıkacağı, insanlar arasında barış ve huzurun hasıl olacağı, olumsuz giden iş yaşamınızda problemlerin ortadan kalkacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kaybolmuş Kedi Görmek

Rüyada kaybolmuş kedi görmek, rüya sahibinin özgürlüğüne düşkün olduğuna, hayatında karşısına çıkan bütün engelleri aşma gücüne sahip birisi olduğuna, iş yaşamında ve özel hayatında işlerine karışılmasından çok hoşlanmadığına delalet eder.

Rüyada Kedi Miyavlaması Duymak

Rüyada kedi miyavlaması duymak, rüya sahibinin işlerinde ve hayatında çok dalgın olduğu bu yüzden kendisi ve ailesi ile vakit geçiremediği, bu durumu düzeltmesi gereken bir haberci rüya olarak yorumlanır. Aynı zamanda rüyada kedi sesi duymak yakın zamanda kendisiyle ilgili bir haber alacağına işarettir.

Rüyada Kedi Isırması Görmek

Rüyada kedi ısırması görmek, bazı yorumcular olumlu bazı yorumcular tarafından olumsuz olarak tabir edilmiştir. Rüyada kedi ısırması bazı yorumcular tarafından bolluğa ve berekete işaret olduğunu söylemiş, bazı yorumcular da kedi ısırmasını pek hayra yormamışlardır. Genel olarak rüyada kedi ısırması görmek sıkıntıların ve hastalıkların meydana gelmesi olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin bu sıkıntıları atlattıktan sonra dinginliğe ve ferahlığa kavuşacağı, zaman içerisinde kendisini toplayacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Kedi Görmek İslami Yorum

İnternet ortamında birçok kedi ile ilgili rüya tabirleri ve yorumlarına rastlamak mümkün. İslami yorumlarda Rüyada kedi görmenin tabiri genel anlamda sıkıntı, gam, keder, hüzün, düşmanlık, bereket olarak ifade edilir. Bu mesele ile ilgili Ebu Sait El Vaiz şunları söylemiştir; Rüyada kedi görmenin tabir ve yorumlarında farklılıklar olduğunu, bu konuda genel bir uzlaşmanın olmadığını ifade etmiştir.

Kirmani ise; Kedi rüyası üzüntü ve düşmanlıkla yorumlanır. Ev içinde düzenbaz bir eşle de tabir edilir. Şeklinde düşüncesini beyan etmiştir.

Yine İmam Nablusi rüyada kedi görmeyi şöyle yorumlamıştır; İmam Nablusi’ye göre, rüyada kedi görmek, zinadan olan çocuğa delalet eder. Bazen de rüyada kedi görmek, akılsızca davranan ve ortalıkta şaklabanlık yapan adam olarak yorumlanır. Rüyada kedi, hırsız olarak da yorumlanır. Bazı rüya yorumcularına göre, kedi, kişinin ev halkından olan bir hırsızdır.

Rüyada Kedi Görmek Manevi Yorum

Rüyada kedi görmek, kişinin manevi olarak zor ve sıkıntılı bir süreçlerden geçtiğini, iç dünyasında yaşadığı bazı sıkıntılardan kurtulmaya çalıştığını, ibadetlerini aksattığını, kulluk vazifesini tam olarak yerine getiremediğini, derdini kimseyle paylaşamadığı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumlarda ise kedi görmenin manevi sıkıntılarından kurtulacağı, bunun için rüya sahibinin çaba gösterdiği, devamlı olarak manevi reçeteler aradığını, bunların üstesinden gelmek için çok dikkatli davrandığı ve sonunda bu manevi sıkıntılarından kurtulup feraha ereceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Kedi ile İlgili Rüya Tabirleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!