Karasakız Yakısı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bu sayfamızda Karasakız Yakısı hakkında bilgiler derledik. Pek çok insan tarafından merak edilen Karasakız Yakısı Nedir? Hadi hep birlikte yazımıza göz atalım.
Karasakız Yakısı Nedir?

Karasakız Yakısı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Karasakız Yakısı Nedir?

Karasakız Yakısı Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ve bitkisel köklerden hazırlanan bitkisel bir yakı çeşididir. Bel Boyun fıtığı başta olmak üzere disk ve kemik problemlerinde en etkili bitkisel tedavi yöntemidir.
 
Karaçam, Marmara, Akdeniz, Ege, Güney Anadolu ve Batı Karadeniz bölgelerindeki ormanlarda yetişen bir çam türüdür. Karasakız, karaçamın gövde kısmı çizilerek elde edilen sakızın/zamkın dondurulmuş haline verilen isimdir.
 
Bu yakı yoğun bir çam kokusuna sahiptir ve kullanılırken mutlaka ısıtılması gerekmektedir. Karasakız yakı yapımında sakızın kendisi kullanılır. Yakının vücuda daha faydalı ve etkili olması için diğer ağrılara ve hastalıklara iyi gelen şifalı bitkiler de yakının içine katılır.

Burada en dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu bitkilerin hemen hemen hepsinin %100 doğal bitkiler olmasıdır
. Ancak bu şekilde yapılan bir karasakız yakısı etkisini gösterecektir.
Karasakız Yakısı Nelere İyi Gelir?

Karasakız Yakısı Nelere İyi Gelir?

Karasakız Yakısının Faydaları Nelerdir?

Ağrılarınızı büyük ölçüde azaltan ve ağrıya sebep olan hastalığı şifalandıran doğal yakı pek çok hastalığa ve ağrıya iyi gelmektedir.

Karasakız, çatlaklara, çıkıklara, kırıklara, romatizma ve kulunç ağrılarına, afsal ve siyatik ağrılarına, darbe ve eziklere, topuk dikenine, bel ve boyun fıtığına ve altını ıslatan çocuklara iyi geldiği bilinmektedir
.

Karasakız Yakısı Nasıl Kullanılır?

Karasakız yakı ilk kullanımla birlikte doku harabiyetini engeller uyuşma ve ağrıya sebep olan hasarlı bölgeyi eski sağlıklı haline getirir. Karasakız yakısı, karasakızın donmuş hali olduğu için ısıtılarak yumuşatılması gerekir. Isıtılmadığı takdirde cilt yakıyı tutmayacaktır.

Bunun için yakıyı bir fön makinesiyle ısıtın ve cildinize yapıştırın. Yine karasakız yakısını ciltten çıkarırken, sıcaklık kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Böylelikle cildinizin zarar görmesinin önüne geçmiş olursunuz.
Karasakız Yakısı Nasıl Kullanılır

Karasakız Yakısı Nasıl Kullanılır?

Karasakız Yakısı Ne Kadar Süre Ciltte Kalır?

Karasakız yakısı, vücutta kullanıldığı bölgeye göre ciltte değişik sürelerde kalmaktadır. 1 haftadan 10 güne kadar değişik sürelerde ciltte kalan karasakız yakısı, zaman geçtikçe cildi yavaşça bırakmaya başlayacaktır. 
Not: Karasakız Yakısının mutlaka uzman doktorlardan görüş alınarak kullanılması tavsiye edilir. 

Şunlarda Hoşunuza Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.