Kadınlar ile İlgili Özlü Sözler, Atasözleri, Deyimler

Kadınlar ile İlgili Özlü Sözler Atasözleri Deyimler
Kadınlar ile İlgili Özlü Sözler

Kadınlar ile İlgili Özlü Sözler, Atasözleri, Deyimler, Kadınlar ile İlgili Anlamlı Sözler Neler? Kadın Üzerine Sözler, Güçlü Kadın Sözleri, Feminist Kadın Sözleri, Kadının Değerini Anlatan Sözler, Kadınlar ile İlgili Atasözleri, Kadınlar ile İlgili Deyimler, Anlamlı Kadın Sözleri, Kadın ile İlgili Özlü Sözler, Kadınlar Hakkında Anlamlı Yazı, Kadının Değerini Anlatan Yazı, Kadını Değersizleştiren Sözler, Kadın Hakları ile İlgili Sözler, Yazı.

Kadınlar ile ilgili Özlü Sözler, Atasözleri, Deyimler neler? Sayfamızda Kadınlar ile İlgili Özlü Sözler, Atasözleri, Deyimler, Kadınlar ile İlgili Anlamlı Sözler Neler? Kadın Üzerine Sözler, Güçlü Kadın Sözleri vardır. Feminist Kadın Sözleri, Kadının Değerini Anlatan Sözler, Kadınlar ile İlgili Atasözleri, Kadınlar ile İlgili Deyimler, Anlamlı Kadın Sözleri, Kadın ile İlgili Özlü Sözler, Kadınlar Hakkında Anlamlı Yazı, Kadının Değerini Anlatan Yazı, Kadını Değersizleştiren Sözler, Kadın Hakları ile İlgili Sözler bir aradadır. Birçok kişi kadınların toplumdaki rolü, değeri ve sorumlulukları hakkında fikirler öne sürer. Kadınlar ile ilgili anlamlı yazı içeriğimizle bu konudaki sorulara yöneldik.

kadınlar ile i̇lgili özlü sözler atasözleri deyimler

Kadınlar ile İlgili Özlü Sözler

Kadınlar hem özel hayatımızın, hem toplumsal yaşantımızın değişmez gündemlerinin başında geliyor. Kimdir kadın? Kim olmalı? Hangi kimliğe bürünürse iyi, hangisiyle kötü adledilir? Hakları ve yükümlülükleri nelerdir? Sevgili midir? Eş mi? Dost mu? İş arkadaşı mı? Anne mi? Evlat mı?..

Ne kadınlar, ne erkekler kendilerini nereye yerleştireceğini tam olarak bilemiyor aslında.

Kadının bütün sıfatlarından önce insan olduğunu unutarak yapılan sayısız değerlendirme ve ortaya atılan sayısız emredici cümle arasında nice yıllar, nice nesiller geçip gitti.

Bazen bir eşya kadar değeri olmayan, bazen sorumluluklar listesini yerine getirmek üzere yaşaması beklenen, bazen pamuk prenses, bazen külkedisi olan kadın.

Suçun da, masumiyetin de, ihanetin de sadakatin de bin bir çeşidinin kendisinde temsil edildiği, arandığı varlık.

Fakat gör ardı edilen şu durum; günden güne kadının hayatla, kadının kadınla, kadının erkekle olan ilişkisinde öne çıkmaya devam ediyor: Şiddet.

Erkeğin bakışının nesnesi olarak kadın, bir başka kadının rakibi olarak kadın, hayatın yükünü taşımak zorunda olan kadın şeklinde uzayıp giden bir şiddet silsilesi.

Önü alınamayan cinayetlerin maktulü olan kadın. Bu çetrefil ve insanlıkdışılığa varan tablo içerisinde kadının nasıl olup da nefes almaya devam edeceği bir büyük muamma olarak karşımızda duruyor.

Yasalar, feminist hareketler, eğitim, terbiye, ahlak, insan hakları… Uzayıp giden bu kalkanlara rağmen kadın, belki en çok da sevgisizliğin ve merhametsizliğin kurbanı olmaya devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Kadınlar ile İlgili Özlü Sözler, Atasözleri, Deyimler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!