Kadına Şiddete Hayır Sözleri ve Mesajları

Kadına Şiddete Hayır Sözleri ve Mesajları
Kadına Şiddete Hayır Sözleri ve Mesajları

Kadına Yönelik Şiddete Hayır Sözleri ve Mesajları sayfamızda bulunmaktasınız. Birleşmiş Milletler 17 Aralık 1999 yılında her yıl 25 Kasım “Kadına Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü” olarak ilan etti. Buradaki nihai amaç kadınlarımıza yapılan şiddete karşı çıkmak, kadınları korumak ve bu konuda farkındalık oluşturmak için dünyanın her yerinde kadınlarımız için ortak sesle “Kadına Şiddete HAYIR” diyebilmektir. Bizde “Kadına Şiddete Hayır!” diyoruz. Sizler için Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Mesajları ve Sözleri hazırladık.

Sosyal medya hesaplarınızdan Kadına Şiddete Hayır Mesajları ve sözleri, resimli, kısa, uzun, anlamlı kadınlar ile ilgili sözler paylaşarak kadınlara yapılan şiddete karşı ortak bir ses olmak isterseniz sayfamızda kadınlara destek mesajları ve sözlerini bulabilirsiniz.

Kadına Şiddete Hayır Sözleri ve Mesajları

Kadınlara kalkan eller kırılsın!

Kadına yönelik şiddete hayır diyorum.

Kadınlara şiddet değil sevgi gösterelim.

Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir.

Kadına karşı şiddeti durdurmak herkesin görevidir.

Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

Kadının toplumdaki saygınlığı medeniyetin göstergesidir.

Erkeklik kadına vurmakla değil, onu korumakla gösterilir.

Yaşama hakkı elinden alınmış tüm kadınları saygıyla anıyorum.

Sözlü ve fiziksel kadın ya da çocuk tüm şiddet ve tacizlere HAYIR!

Kadınlarımız insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşir bir hayat ediyor.

İnsanlık, kadının her şeyden önce bir insan olduğunun unutulmadığı yerde başlar.

Kadına Yönelik Her Türlü Şiddetin Karşısında, Kadınların Mücadelesinin Yanındayız!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde kocaman bir “Biz” olalım.

Ahlak, namus deyince sadece kadından konuşan herkes ahlaksız ve namussuzdur. Frida Kahlo

Kadına şiddeti reva gören bir düşüncenin, İslam ahlakından dayanak bulması mümkün değildir.

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Atatürk

Şiddetin eskiden beri tekrarlanan olgu olarak cahiliye toplumlarına ve zihniyetine mahsus bir insanlık suçudur.

Milletin kaynağı, toplumsal hayatın temeli olan kadın ancak faziletli olursa görevini yerine getirebilir. Atatürk

Kadına yönelik şiddete karşı hep birlikte mücadele ederek, bu şiddetin önüne geçmek için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

Kadına yönelik şiddet; insanlık onurunun ayaklar altına alınması, erdemin, faziletin, hoşgörünün ve insanlığın insafsızca katledilmesi demektir.

Kadınlarımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkma vakti. Kadına yönelik yapılan şiddetin en ağır şekilde cezalandırılması lazım.

Sana ruh üflendiğinde bir kadının karnındasın. Ağladığında bir kadının kucağındasın. Âşık olduğunda bir kadının kalbindesin. O’na güzel davran.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü kutluyor, tüm kadınlara sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Yeryüzünün ve gökyüzünün bir tamamlanma halinde oluşu, birinin bitip diğerinin başladığı yerde ümidi ve kalbindeki sevgisi hiç bitmeyen kadınla mümkündür.

Bir yanda korku, diğer yanda ümidin varsa iki kanatlı olursun” der Mevlâna ve ekler: Tek kanatla uçulmaz zaten… Tüm zor ihtimallerin arasında hayatın getirdiği her ne olursa olsun, bir yolunu bir olurunu bulan ümidin ta kendisidir kadın…

Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur. Atatürk

Sizlerde kadınlara karşı yapılan şiddet olaylarına sessiz kalmak istemiyorsanız yazı sonunda yer alan yorum bölümünden sayfamıza en anlamlı kadına destek sözleri, kısa, anlamlı, resimli kadına şiddete hayır mesajları ve sloganları ile birlikte kadınlar ile ilgili sözler ekleyebilirsiniz. 

25 Kasım, Dominik Cumhuriyeti’nde 1960 yılında özgürlükleri için mücadele eden Mirabel kardeşlerin vahşi bir şekilde katledildikleri utanç gününün yıldönümüdür. Bu nedenle 25 Kasım, Birleşmiş Milletler tarafından “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” ilan edilmiştir.

1999 yılında BM Genel Kurulu kararı ile, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla ilan edilen ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ vesilesiyle tüm kadınlarımızın şiddetten uzak sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini dilerim.

Şüphesiz ki kadına yönelik şiddet sadece kadına değil aynı zamanda bütün topluma zarar vermektedir. Ülkemizde insan haklarının, demokrasinin, eşitliğin ve hukukun üstünlüğünün sağlanabilmesi için kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin durdurulması gerekmektedir.

Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar! Atatürk

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutması temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyorum.

Kadınlara Anlamlı Destek Sözleri

Dövebildiğin değil sevebildiğin kadar adamsın!

Bir kadına tekme atmak yalnızca karnındaki bebeğin hakkıdır!

Bir kadının bir çocuğun bir insanın çıkaramadığı ses olmak zorundasın.

Hiçbir kadın cenneti bulmak için bir erkeğin cehennemine katlanmak zorunda değildir.

Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimseler değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür..

Sevgili erkekler, bakın bizden fiziksel anlamda güçlü olabilirsiniz, ama bu sizin istediğimde döverim gibi bir çıkarım yapmanızı sağlamaz. Senin kızında bir gün bu konumda olabilir, vicdansız olma! Yaşamaya herkesin hakkı var!

Kadın sizi dünyaya getirdi ve kadın size sevgiyi öğretti, Kadın size adamlığı öğretti… Ve siz! her bir kadını öldürdüğünüzde olmayan adamlığınızı da öldürdünüz!! Dünyada, kadına şiddet uygulayan bir erkek kadar alçak ve korkak bir tür yoktur!!

Bir kadın olarak son nefesime kadar ne mücadele etmekten ne susmaktan vazgeçmeyeceğim vicdanım ve kalbim beni nereye yönlendiriyorsa onu bulup başımın üstünde taşıyacağım. Ne kendimden vazgeçicem ne başkası için yine kendimden .

Ben bir kadınım ve istediğim saatte istediğim yerde olurum. İstersem çarşaf giyer istersem mini etek/şort giyerim. Herkesin içinde kahkaha da atarım, uğradığım adaletsizliğe karşı hakkımı da savunurum. Ben bir kadınım, beni susturamazsınız. Susmam.

4
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Kadına Şiddete Hayır Sözleri ve Mesajları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!