İtfaiye Haftası Kutlama Sözleri ve Mesajları

İtfaiye Haftası Sözleri ve Mesajları
İtfaiye Haftası Sözleri ve Mesajları

Her sene 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İtfaiye Haftası olarak kutlanmaktadır. 306.yılını kutlamaya hazırlanan itfaiye teşkilatı, ülkemizin en önemli ve köklü kurumlarındandır. Canla başla verilen mücadelenin sembolü haline gelen itfaiyeciler bugüne kadar birçok filme, diziye, şarkıya, şiire ilham olmuştur. Sevdiklerinin, eşinin, dostunun, arkadaşının bu özel gününü kutlamak isteyen vatandaşlar en güzel, anlamlı, itfaiye haftası kutlama mesajları ve sözlerini araştırıyor. İşte İtfaiye Haftası Kutlama Sözleri ve Mesajları…

İtfaiye Teşkilatı ülkemizde 1914 yılında kurulmuştur. Yangın söndürme vazifesi 25Eylül 1923 senesinde Belediye hizmeti olarak kabul edilmiştir. Eskiden yangını söndürmeye çalışan teşkilat mensuplarına Tulumbacı denilirdi.

İtfaiye Haftası Kutlama Sözleri ve Mesajları

İtfaiye Haftası Kutlu Olsun. İyi ki Varsınız…

Yangın anında canını hiçe sayarak olaylara müdahale eden tüm itfaiye teşkilatı mensuplarının İtfaiye Haftasını kutlarım. Varolun

Yangın olur, biz yangına gideriz. Düz ovada keklik gibi sekeriz. Yokuşlarda şahin gibi uçarız. Sandık sandıklar içinde çok şanımız var. Hz. Mevlaya yalvarmamız var. İtfaiye Haftanız Kutlu Olsun.

Osmanlı döneminde Tulumbacılar Ocağı ve Askeri İtfaiye Teşkilatı gibi çeşitli isimlerle hizmet veren yangın söndürme teşkilatı, 25 Eylül 1923 tarihi itibariyle belediye hizmeti kabul edilmiş ve modern itfaiye teşkilatı oluşturulmuştur.

Bugün, modern teçhizat ve personeli ile sadece yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde de halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat canla başla çalışan İtfaiye Teşkilatımız, kutsal bir vazife ifa etmektedir.

Milletimizin can güvenliği için mücadele eden ve bu uğurda canlarını kaybeden şehit itfaiyecilerimize Yüce Allah’tan rahmet dilerken, halen hayatta olan ve görevi başında bulunanlara teşekkür ediyor, tüm İtfaiye Teşkilatımızın İtfaiyecilik Haftası’nı tebrik ediyorum.

Yurdumuzda her yıl 25 Eylül’ün içinde bulunduğu hafta kutlanan İtfaiyeciler Haftasını can alan felaketlerin yaşanmaması dileğiyle başta Belediyemizdeki itfaiye ekibimizin ve ülkemizdeki tüm yangın söndürme ekiplerinin İtfaiye Haftasını kutlar çalışmalarında başarılarının devamını dilerim.

İtfaiye Haftasını en içten dilekleriyle kutlar “Bir can olsun kurtarabilir miyiz?” inancıyla yangın ve doğal afetle mücadelede yaşamını yitiren şehit itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet, ülkemizin her köşesinde, her zaman görevinin başında olan tüm itfaiyecilerimize de sağlık, sıhhat, mutluluk ve başarılar dilerim.

İtfaiye Haftası ile İlgili Sözler

Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan itfaiye personelimiz başta olmak üzere; görevlerini yürüten, bu zorlu mücadelelerinde büyük bir özveri örneği göstererek cesaret ve onuruyla görevlerini yerine getiren itfaiye teşkilatımızın haftalarını kutluyor, yangınsız ve kazasız günler temennisiyle çalışmalarında başarılar diliyorum.

24 saat halkın emrinde olan itfaiye çalışanları büyük ve önemli bir görevi yerine getirmektedir. İtfaiye çalışanları, insanımız ve tüm canlıları, başta yangın felaketi olmak üzere, deprem, sel gibi birçok doğal afete karşı koruyup, onlara siper olmaktadır. Bununla birlikte itfaiyecilik, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olup beraberinde büyük sorumluluklar getirmektedir.

Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, ailelerini geride bırakan, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan bütün itfaiye çalışanlarının İtfaiye Haftası’nı kutlar, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim.

3
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
İtfaiye Haftası Kutlama Sözleri ve Mesajları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!