İngilizce Anlamlı Sözler

İngilizce Anlamlı Sözler
İngilizce Anlamlı Sözler

Sayfa İçeriği; İngilizce Anlamlı Sözler, İngilizce Güzel Sözler, İngilizce Kısa Duygusal Sözler ve İngilizce Popüler Sözler Yer Almaktadır.

İngilizce Anlamlı Sözler/English Meaningful Words

-I create beautiful art, so I can look back on the life my body fell short of in such a way that it brings me peace. –Nikki Rowe

(Güzel sanatlar yaratıyorum, böylece bedenimin bana huzur getirecek şekilde yetersiz kaldığı hayata geri dönebiliyorum. -Nikki Rowe)

-Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present ― Bill Keane

(Dün tarih, yarın bir gizem, bugün Tanrı’nın armağanı, bu yüzden ona bugün diyoruz.
– Bill Keane)

-Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I’m not sure about the universe. ― Albert Einstein

(İki şey sonsuzdur: evren ve insan aptallığı ve evrenden emin değilim. – Albert Einstein)

-If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking. -Haruki Murakami, Norwegian Wood

(Sadece herkesin okuduğu kitapları okursanız, sadece herkesin ne düşündüğünü düşünebilirsiniz. – Haruki Murakami, Norveç Ormanı)

-What you’re supposed to do when you don’t like a thing is change it. If you can’t change it, change the way you think about it. Don’t complain. -Maya Angelou, Wouldn’t Take Nothing for My Journey Now

(Bir şeyden hoşlanmadığınızda yapmanız gereken şey onu değiştirmek. Eğer değiştiremezseniz, düşünme şeklinizi değiştirin. Şikâyet etme. – Maya Angelou, Yolculuğum İçin Hiçbir Şey Almaz)

-Yes: I am a dreamer. For a dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world. -Oscar Wilde, The Critic as Artist

(Evet: Ben bir hayalperestim. Çünkü bir hayalperest sadece ay ışığıyla yolunu bulabilen kişidir ve cezası, şafağı dünyanın geri kalanından önce görmesidir. – Oscar Wilde, Sanatçı Eleştirmeni)

-Examine every word you put on paper. You’ll find a surprising number that don’t serve any purpose. -William Zinsser (On Writing Well: The Classic Guide to Writing Nonfiction)

(Kâğıda koyduğunuz her kelimeyi inceleyin. Hiçbir amaca hizmet etmeyen şaşırtıcı bir sayı bulacaksınız. – William Zinsser (İyi Yazma: Kurgu Yazmama Klasik Kılavuzu)

-The opposite of love is not hate, it’s indifference. The opposite of art is not ugliness, it’s indifference. The opposite of faith is not heresy, it’s indifference. And the opposite of life is not death, it’s indifference. ― Elie Wiesel

(Sevginin zıttı nefret değil, kayıtsızlıktır. Sanatın tersi çirkinlik değil, kayıtsızlıktır. İnancın tam tersi sapkınlık değil, kayıtsızlıktır. Ve hayatın tersi ölüm değil, kayıtsızlıktır. – Elie Wiesel)

-Dostoevski said once, “There is only one thing I dread: not to be worthy of my sufferings.” These words frequently came to my mind after I became acquainted with those martyrs whose behavior in camp, whose suffering and death, bore witness to the fact that the last inner freedom cannot be lost. It can be said that they were worthy of the their sufferings; the way they bore their suffering was a genuine inner achievement. It is this spiritual freedom—which cannot be taken away—that makes life meaningful and purposeful. — Viktor E. Frankl (Man’s Search for Meaning)

(Dostoyevski bir keresinde şöyle dedi:” Korktuğum tek bir şey var: acılarıma layık olmamak. “Bu sözler, kamptaki davranışları, acıları ve ölümleri tanıklık eden şehitlerle tanıştıktan sonra aklıma geldi. Son iç özgürlüğün kaybedilemeyeceği gerçeği, onların acılarına layık oldukları söylenebilir; ıstıraplarını taşıdıkları yol gerçek bir içsel başarıydı. Hayat anlamlı ve maksatlı.  -Viktor E. Frankl (İnsanın Anlam Araması)

En Güzel İngilizce Alıntılar

-Stop. I don’t do you favors, Alec. I do things for you because – well, why do you think I do them? Something rose up in Alec’s throat, cutting off his response. It was always like this when he was with Magnus. It was as if there were a bubble of pain or regret that lived inside his heart, and when he wanted to say something, anything, that seemed meaningful or true, it rose up and choked off his words. “I need to get back to the ship,” he said, finally. -Cassandra Clare

(Dur. Sana iyilik yapmıyorum, Alec. Senin için bir şeyler yapıyorum çünkü- peki, neden bunları yaptığımı düşünüyorsun?” Alec’in boğazında bir şey yükseldi ve tepkisini kesti. Magnus’la birlikteyken hep böyleydi. Kalbinin içinde yaşayan bir acı ya da pişmanlık balonu gibiydi ve anlamlı ya da doğru görünen bir şey, herhangi bir şey söylemek istediğinde ayağa kalktı ve sözlerini boğdu. “Gemiye geri dönmem gerek,” dedi sonunda. -Cassandra Clare (Küller Şehri)

-Being deeply loved by someone gives you strength, while loving someone deeply gives you courage. ― Lao Tzu

(Birisi tarafından derinden sevilmek size güç verirken, birini derinden sevmek size cesaret verir. – Lao Tzu)

-People think a soul mate is your perfect fit, and that’s what everyone wants. But a true soul mate is a mirror, the person who shows you everything that is holding you back, the person who brings you to your own attention so you can change your life.

A true soul mate is probably the most important person you’ll ever meet, because they tear down your walls and smack you awake. But to live with a soul mate forever? Nah. Too painful. Soul mates, they come into your life just to reveal another layer of yourself to you, and then leave.

A soul mates purpose is to shake you up, tear apart your ego a little bit, show you your obstacles and addictions, break your heart open so new light can get in, make you so desperate and out of control that you have to transform your life, then introduce you to your spiritual master… ― Elizabeth Gilbert, Eat, Pray, Love

(İnsanlar bir ruh eşinin sizin mükemmel uyumunuz olduğunu düşünüyor ve herkes bunu istiyor. Ama gerçek bir ruh arkadaşı bir aynadır, sizi geride tutan her şeyi gösteren kişi, hayatınızı değiştirebilmeniz için sizi kendi dikkatinize çeken kişidir.

Gerçek bir ruh arkadaşı muhtemelen karşılaşacağınız en önemli kişidir, çünkü duvarlarınızı yıkar ve sizi uyandırırlar. Ama sonsuza dek ruh eşiyle yaşamak mı? Hayır. Çok acı verici. Ruh arkadaşları, hayatınıza sadece kendinizin başka bir katmanını açığa çıkarmak için gelirler ve sonra ayrılırlar.

Ruh eşleri amacı sizi sarsmak, egonuzu biraz parçalamak, engellerinizi ve bağımlılıklarınızı göstermek, yeni ışığın girebilmesi için kalbinizi kırmak, sizi çaresiz ve kontrolden çıkarmaktır. Hayat, sonra sizi manevi efendinize tanıtın…) -Elizabeth Gilbert, Ye, Dua Et, Sev

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
İngilizce Anlamlı Sözler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!