En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022

En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022
En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022

En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022, Hicri Yılbaşı 1442 Duası, Hicri Yılbaşı 1422 Mesajı, Hicri Yılbaşı Nedir, Muharrem Ayı Mesajları ve Sözleri, Hicri Yeni Yıl Kutlama Mesajları, Hicri Yılbaşı Ayet, Hadis, Hicri Yılbaşı Sene Başı Duası Arapça ve Melali, Anlamlı, Dualı, Resimli, Kısa, Uzun Hicri Yılbaşı Mesajları ve Muharrem Ayı Mesajları 2022, Hicri Yılbaşı Tebrik Mesajları, Hicri Yılbaşı Kutlama Mesajı ve Sözleri.

Sizler için hicri yılbaşı mesajları ve sözleri ile hicri yılbaşı duası hakkında En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022 başlığı altında geniş bir içerik hazırladık. Bu yıl hicri yılbaşının 1442’inci seneyi devriyesi. En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022, Hicri Yılbaşı 1442 Duası, Hicri Yılbaşı 1422 Mesajı, Hicri Yılbaşı Nedir, Hicri Yeni Yıl Kutlama Mesajları, Muharrem Ayı Mesajları ve Sözleri, Hicri Yılbaşı Ayet, Hadis, Hicri Yılbaşı Sene Başı Duası Arapça ve Melali, Anlamlı, Dualı, Resimli, Kısa, Uzun Hicri Yılbaşı Mesajları ve Muharrem Ayı Mesajları 2022, Hicri Yılbaşı Tebrik Mesajları ve Sözleri sizler için yazıldı, üretildi. 20 Ağustos 2022 itibariyle  1442 hicri yılına başlamış oluyoruz. Müslüman aleminde dualar, ibadetler ve iyi dileklerle karşılanan hicri yılbaşı için En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022 sayfası hazırladık. Buradaki En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022 içeriğini sevdiklerinizle ve sosyal medya aracılığı ile ya da WhatsApp ile paylaşabilirsiniz. İşte En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022

En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022

Hicri Yılbaşı Duası

Peygamber Efendimiz bir hadîs-i şerîfte buyurdu ki: “Bir kimse, Muharrem ayının ilk günü [ya’nî hicrî yılbaşında], aşağıdaki duayı 3 defa okursa, Allahü teala o kimseyi, gelecek Muharrem ayına kadar bütün belalardan emîn kılar.”

“Bismillâhirrahmânirrahîm. Elhamdü lillahi Rabbil-âlemîn. Ves-salâtü ves-selâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allahümme Entel-Ebediyyül-Kadîm. El-Hayyül-Kerîm. El-Hannânül-Mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün, es’elüke fîhel’ısmete mineş-şeytânir-racîm, vel-avne alâ hâzihin-nefsil-emmâreti bis-sûi vel-iştigâle bimâ yukarribünî ileyke, yâ zel-celâli vel-ikrâm, bi-rahmetike yâ erhamer-râhimîn. Ve sallallahü ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve Ehli beytihî ecmaîn.”

Hicri Yılbaşı Duası Meali

Rahman ve Rahîm olan Allâh’ın adıyla… Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Salât ü selâm da Peygamber efendimize, ehl-i beytine ve bütün ashabına olsun. Ey Rabbim, sen ebedî, ezelî, Hayy, Kerîm, Hannân ve Mennân’sın. Bu gelen, yeni bir yıldır. Ya Rabbi, kovulmuş şeytanın şerrinden bu yıl muhafaza olmayı istiyorum. Ve içimde, bana kötülüğü emreden nefsimle mücadelemde senden yardım diliyorum. Beni sana yaklaştıracak meşguliyetleri bana nasib et, ey celâl ve ikram sahibi Rabbim. Rahmetinle, ey merhametlilerin en merhametlisi… Efendimiz Muhammed-(s.a.v )-‘e, onun âline, ashabına ve bütün ehl-i beytine salât olsun..

İşte bu yeni yıldır ki ben, bu yıl boyunca, huzûrundan kovulmuş şeytândan korumanı ve dâimâ kötülüğü emreden nefsime gâlip olmam için yardımını ve beni Sana yaklaştıran işlerle meşgûl olmamı Senden dilerim ey celâl ve ikrâm sâhibi Allahım. Ey merhametlilerin en merhametlisi, rahmetinle muâmele eyle. [Sonunda tekrâr salevât-ı şerîfe var].”

“Nüzhetü’l-mecâlis” kitâbında [I, 156] bildirildiğine göre bir kimse böyle derse, şeytân: “Biz bu kişiden ümîdi kestik” der ve Allahü teâlâ ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki melek görevlendirir.

hicri yılbaşı kutlama mesajları resimli
hicri yılbaşı duası ve mesajları 2021 resimli

Hicri Yılbaşı Mesajları ve Sözleri Dini

Yeni yılda tüm güzellikler seni bulsun, hicri yılın kutlu olsun, mutlu yıllar…

Tüm İslam dünyasının Hicri Yılbaşı ve Muharrem-i Şerif ayı mübarek olsun!

Rabbim, tüm İslam Alemi’ne, bu yeni hicri yılda sağlık ve güzellikler bahşetsin!

Rabbim, sana muhtacız. Tüm İslam Alemi’ne, sonsuz hazinenden güzellikler bahşet!

Yeni hicri yılın Ümmet-i Muhammed’e hayırlar getirmesi duasıyla . Yeni yılınız kutlu olsun.

Bu yeni yılda inşallah daha sağlıklı, daha mutlu ve daha başarılı oluruz. Nice güzel günlere…

Yerden ve gökten çıkacak tüm afetlerin sizden uzak olmasını diliyorum. Hayırlı seneler.

Hikmeti sınırsız Rabbimiz, bu yeni Hicri Yılbaşı’nda tüm İslam alemine hayırlar göndersin.

Aşure Gününün Bütün Hayır ve Bereketlerine Erebilmeniz Duasıyla Aşure Günümüz Kutlu Olsun.

Her hicret bir fethin habercisidir. O kutlu Fatih’e ve ashabına  binlerce salât u selamlar olsun.

Yeni yılın bütün insanlık alemi için barış huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle. Yeni Hicri Yılınız Kutlu Olsun.

Bu sene mutluluğunuz daim, halis dualarınız kabul, güzel amellerinin makbul olsun. Nice mutlu yıllara.

Allah’ım yeni HİCRİ yılda, İslamiyet’in bu modern dünyanın çılgınlıkları içinde bizi koru ve affet. Nice Güzel Yıllara….

Hicri Yılbaşı’nın tüm insanlığa ve ülkemize barış ve kardeşlik getirmesi dileğiyle Hicri Yılbaşımız mübarek olsun.

1442 insanlığa başta sağlık ve barış, sonra iyi niyet, güzel düşünceler getirsin İnşallah. Hicri yılbaşımız mübarek olsun.

Yüce Rabbim bizi hicret eden Muhacir kardeşlerimizin imanı ile şerfelendirsin. Yeni Hicri Yılbaşınız mübarek olsun.

Yeni hicri yılın cümle Ümmet-i Muhammed için hayırlara vesile olması dileğiyle.  1442 Hicri yılbaşınız mübarek olsun!

Bütün İslam Dünyasının 1442 Hicri Yeni Yılını Tebrik Eder, Hayırlara Vesile Olmasını Yüce Allah’tan Niyaz Ederim.

Yeni hicri yılda ümmeti Muhammed’in üstündeki ağırlığın kalkmasını nasip et ALLAH’ım. Yeni yılınız kutlu olsun.

Rabbim hicri yeni yılı tüm İslam alemi için en güzel şekilde yaşamayı ve her gününü razı olacağı amellerle geçirmeyi nasip etsin. Amin.

Allah ü Teala birçok duaları Aşure günü kabul eder. Muharrem ayında yapacağınız dualarınız ibadet ve oruçlarınız kabul olsun.

Allah’ım tüm İslam Âlemi’nin korktuklarından emin ve umduklarına nail olabildiği bir hicri yıl yaşamayı nasip eyle. Amin. Hicri yılınız kutlu olsun.

Yeni hicri yılda huzurlu, sağlıklı ve afiyette olmanızı; her sene beklediğiniz fakat gerçekleşmeyen hayırlı dileklerinizin yerine gelmesini dilerim.

Yeni Hicri Yılbaşımızın insanlığa, kendimize, toplumumuza bir canlanma ve aslımıza dönme vesilesi olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ederim.

Bütün İslam dünyasının ve sadakat aleminin Hicri Yılbaşını tebrik ederim. Bu yılın bizler için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ederim.

Yeni yılın corona, savaş, şiddet ve yoksulluk ile savaşan bütün insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılın kutlu olsun.

Allah Azze ve Celle önceki senemizde hakkımızda şefaatçi, girdiğimiz bu yeni Hicri yıldı da hakkımızda hayırlı mübarek kılsın. Yeni hicri yılınız mübarek olsun.

Hicri Yılbaşının en sevindirici müjdeler, en tatlı sürprizlerle kapınızı çalması ve Hicri Yılbaşı bütün insanlara umut saçan gülücüklerle karşılamanız dileğiyle…

Yeni Yılınız Kutlu Olsun… Sağlık, bereket ve mutluluğunuz daim olsun. Rabbim, bütün hastalara şifa versin. Zamanımızı iyilikler harcayarak değerlendirmeyi nasip etsin.

Geleceğinizi şekillendirecek her yeni gün bir önceki günden daha huzurlu ve iyi, isteklerinize uygun ve sizi mutlu edecek şekilde gelsin! İyi Seneler!

Yüce Rabbimiz bizleri korusun, affetsin ve ellerimizi dergâhından boş çevirmesin. Bu mübarek günde iyi niyetli ve iyi huylu herkesin dualarını kabul etsin!

Bir yıl daha geçip gitti. Mutluluğunun ömür boyu devam etmesini, hayatında hiç bir şeyin seni üzmemesini diler ve Hicri Yılbaşını gönülden kutlarım.

Hicri Yeni Yıl 1442 Sözleri ve  Mesajları Kısa Uzun

Yeni hicri yılın başta ülkemiz olmak üzere bütün dünyaya, insanlara, hayvanlara, bitkilere kısaca bütün kainata sağlık, sevgi ve mutluluk getirmesi dileğiyle…

Hicri Yılbaşı’nın sağlık, mutluluk ve başarı ile başımız dönerek geçmesini dilerim. Her günün bir öncekinden daha keyifli geçsin. Hicri Yılbaşın mübarek olsun!

Bu yıl, Allah, İslamiyet’i anlamayı ve hakkıyla yaşamayı bize nasip etsin; kâinatı nuruyla aydınlandırsın. Allah’a emanet olun her şey gönlünüzce olsun.

Yarabbi bizleri sana layık eyle, Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v)’e layık ümmet eyle. Her saniyemizi hak yolunda yaşamayı nasip et. Mutlu Yıllar…

Allah’ım yeni yılda, İslamiyet’i esas manası ile anlamayı ve hakkıyla idrak etmenin hayatımıza yansımasını nasip et amin. Nice Güzel Seneler Olsun….

Yeni hicri yılımız mübarek olsun. Rabbim sağlıklı, corona belasından uzak, kazasız belasız bir yıl geçirmeyi, hata ve günahlara tövbe etmeyi nasip etsin inşallah.

Yüce Rabbimiz bizler aciz ve günahkarız. Sen bizleri affet ve ellerimizi dergâhından boş çevirme. Bu mübarek Muharrem ayında salih dualarımızı kabul et!

Getirdiği iyiliğin tüm kötülükleri unutturacağı, bütün şiddet olaylarını yok edeceği, güzelliklerin hayatı dolduracağı bir yıl dileğiyle. 1442 Hicri yılbaşınız mübarek olsun!

Geleceğe uzanacağınız her yeni günde daha daha mutlu olun inşallah. Güzel ve faydalı isteklerinize uygun bir sene geçirmeniz dileğiyle hicri yılınız mübarek olsun.

Bize vereceği mutluluğun tüm acıları unutturacağı, başarıların tüm şanssızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını saracağı bir yıl geçirmeniz dileğiyle. Hicri Yılbaşınız hayırlı olsun.

Coşkun ama yorgun bir yıl daha geçiyor hayattan. Gelecek senenin sevgilerin en güzelini, aşkların en büyüğünü, mutlulukların en unutulmazını getirmesi dileğiyle hayırlı yıllar.

Türlü sıkıntı ve telaşla yaşanan yıl daha geçiyor ömürden. Gelecek senenin sevgilerin en güzelini, aşkların en bitimsizini, mutlulukların en sıcağını getirmesi dileğiyle.  Hayırlı yıllar.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun… Sağlık, huzur ve mutluluğunuz daim olsun. Rabbim, bütün hastalara şifa, dertlilere deva olsun. Zamanımızı en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip etsin.

Getirdiği mutluluğun hayatı sular seller gibi coşturacağı bir sene olsun. Bütün hayatın başarılarla dolu bir şekilde şaha kalkmasını Allah nasip etsin.  Hicri Yılbaşınız hayırlı olsun.

Dün bir çeşit rüyadır, gelecek ise hayaldir… Bu rüyayı güzel, hayali sevinçli yapan bugündür. Kalbin neyin özlemini çekiyorsa, yarınlar sana onu getirsin. Yeni hicri yılın mübarek olsun.

Sağlık, huzur ve mutluluğunuz bol olsun. Rabbim, bütün hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip etsin.  Hayatımızı en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip etsin. Yeni Yılınız Kutlu ve Mutlu Olsun…

Yeni hicri yılınızı en kalbten duygularımla tebrik eder; ülkemize, milletimize ve tüm İslam Âlemine önce sağlık sonra barış, huzur ve esenlikler getirmesini Cenab-ı Allah (c.c.)’tan niyaz ederim.

Ülkemizde ve dünyada şiddetin ve yoksulluğun arttığı şu günlerde sevgi barış ve kardeşlik dini İslam’ı yeniden idrak etme ve tüm insanlığa tebliğ etme vaktidir. Yeni hicri yılınız mübarek olsun..

Alın teri ile hayata tutunan işçi ve emekçilerin, hayatın güzelliklerine ulaştığı bir sene olsun. İnsanlığımızın şiddet, açlık ve hastalıktan uzakta, huzur, sağlık ve barış bir yıl geçirmesi dilekleriyle dolu nice mutlu yıllara…

Muharrem Ayı Mesajları ve Sözleri 2022

Muharrem ayı Müslümanların Hz. Hüseyin’i anlama ve anma zamanıdır. Aşure gününün, Muharrem Ayınızın ve Hicri yılınızın size ve tüm sevdiklerinize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Ülkemizde ve dünyada açlıkla mücadele eden insanlara yardım et Allah’ım. Sevgi barış ve kardeşlik dini İslam’ın, komşun açken tok uyuma, ahlakıyla bizleri yeniden ahlaklandır. Yeni hicri yılınız mübarek olsun..

Gelip geçen mutluluğun değil, hayatımızda kalıcı olacak mutlulukların bizi sardığı,  tüm kötülükleri unutturduğu, başarılar ile süslenen güzelliklerin hayatı dolduracağı bir yıl dileğiyle Hicri Yılbaşınız hayırlı olsun.

Yeni Hicri Yılınız Kutlu ve Bereketli Olsun… Sağlık, huzur ve mutluluğunuz sizi hiç bırakmasın. Rabbim, bütün hastalara şifa versin, bütün dertlilere deva versin. İşlerinizi en güzel şekilde hayır yolunda değerlendirmeyi nasip etsin.

Yeni bir yılda gözlerinden gülücükler, kalbinden sevgiler eksik olmasın, mutlu yıllar. Bir yıl daha geçti bak. Mutluluğunun ömür boyu sürmesini, ömründe hiçbir şeyin seni üzmemesini dilerim. Hicri Yılbaşı’nı candan kutluyorum.

Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin arttığı ve bollaştığı bir aydır. Böylesine anlamlı bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile Hicri Yılbaşınızı tebrik ederim. Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Hicretin 1442’inci senesinde Hz. Peygamber Efendimize ve kutlu ashabına salât u selâm olsun. Yeni hicri yıl bizlere sağlık, huzur ve mutluluk getirsin. Mevlam ömrümüzü bereketlendirsin. Nefes aldığımız her dakikanın değerini bilmeyi nasip etsin.

Anlamlı Dualı Hicri Yılbaşı Mesajları

Ey aciz nefsim yaptığın günahların bedelini isteseler, hangi mal ve zenginlik ile ödeyeceksin. Buna nasıl gücün yetecek. Allah Azze ve Celle sana tövbe ve rahmet kapısını açıyor. Aşure günü tuttuğun üç günlük oruç senin günahlarından kurtulmana vesiledir.

Allah’ım, sen Evvel ve Ahir olansın. Sen Azim ve Aziz olansın. Sen Şafi ve Kafi olansın. Bizleri senin rahmetinden uzak eyleme.  Bu yeni yılda bize senin rızanı ihsan et. Bu sene beni ve sevdiklerimi şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin tuzaklarına karşı bize yardım et.

Allah’ım, sen evveli ve sonu olmayan cömert, affı ve bereketi bol olansın. Bu Hicri Yılbaşında bize helal rızıklar ve iyi geçimler ihsan et. Bu sene beni, sevdiklerimi ve Müslümanları şeytanın türlü aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bize irade gücü ver. Hicri yılınız kutlu olsun.

Yeni yıl bütün Türk-İslam Âlemine, halkımıza, memleketimize ve bütün insanlık alemine hayırlar getirsin. Kötülüklerin kökü kurusun, iyilikler seller gibi çağlasın. Güzel milletimize ve dostlarıma Allah’tan sağlık, sıhhat, para, iş, mutluluk, huzur ve bereket diliyorum.

Ülkemizde ve dünyada şiddet olaylarının yükseldiği şu günlerde sevgi barış ve kardeşlik dini olan İslam’ı doğru bir şekilde idrak etmeyi nasip et Allah’ım. Bu güzel ahlak dinini tüm insanlığa tebliğ etmek için biz Müslümanlara kuvvet ver. Yeni hicri yılınız mübarek olsun…

Hicret; Allah’a ve O’nun kutlu elçisi  olan rahmet peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)’e gönülden bağlılığın bir ifadesi, kardeşliğe, vicdana, medeniyete ve birliğe açılan yolculuğun hikâyesidir. Rabbim bizi hicret eden muhacirlerin imanına erdirsin! Hayatımızın hicretleri, Bedirleri, Uhudları, Hendeklerinde yardımcımız olsun.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En Güzel Anlamlı Hicri Yılbaşı Duası ve Mesajları 2022

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!